Ryszard Petru o sprawie Falenty: Sugeruje, że politycy PiS-u namawiali go do nagrywania. To szantaż

- Jeżeli on [Marek Falenta - red.] sugeruje, że ma inne taśmy i sugeruje, że politycy PiS-u namawiali go do tego, żeby nagrywał, to należałoby to sprawdzić - mówił Ryszard Petru w rozmowie z Gazeta.pl. Lider partii Teraz! skomentował wniosek Marka Falenty, w którym biznesmen domaga się ułaskawienia od Andrzeja Dudy i grozi, że jeśli go nie otrzyma, to "ujawni wszystkie szczegóły" afery podsłuchowej.
Zobacz wideo

Lider partii Teraz!, Ryszard Petru, w rozmowie z Gazeta.pl skomentował wniosek o ułaskawienie skierowany przez Marka Falentę do prezydenta Andrzeja Dudy. W jego treści Falenta wskazuje, że został "oszukany" przez Prawo i Sprawiedliwość, a działacze partii mieli obiecywać mu "wiele korzyści i łupów politycznych" za nagrywanie w warszawskich restauracjach polityków Platformy Obywatelskiej i PSL (łącznie nagrano nielegalnie ponad sto osób podczas 66 spotkań).

Petru o sprawie Falenty: Albo ma te taśmy, albo nie. To jest typowy szantaż

Falenta wskazuje we wniosku, że jeśli Andrzej Duda go nie ułaskawi, to "ujawni wszystkie szczegóły" dotyczące przebiegu afery podsłuchowej. Zdaniem Ryszarda Petru biznesmen nie jest wiarygodny, ale poruszone przez niego wątki należałoby wyjaśnić.

Oczekiwałbym od polskiego państwa działania w tym zakresie. Jeżeli on sugeruje, że ma inne taśmy i sugeruje, że politycy PiS-u namawiali go do tego, żeby nagrywał, to należałoby to sprawdzić
Ułaskawienie przez prezydenta byłoby potwierdzeniem tego, że to wszystko jest prawda. To jest typowy szantaż

- stwierdził Petru.

Na pytanie, co na taśmach mógł mówić premier Mateusz Morawiecki [Falenta twierdzi, że dysponuje dotychczas nieujawnionymi nagraniami z jego udziałem - red.], lider Teraz! odparł:

Prawdziwi bankowcy nie rozmawiają w taki sposób, jak Mateusz Morawiecki. On nie prowadził biznesowych rozmów, on prowadził rozmowy polityczne albo polityczno-układowe. Był elementem układu Platformy Obywatelskiej

Jak podkreślił, nie rozumie sytuacji, w której "polskie państwo nie ma pełnej wiedzy dotyczącej tego, co kto nagrał". 

Więcej o:
Komentarze (55)
Ryszard Petru o sprawie Falenty: Prawdziwi bankowcy nie rozmawiają tak jak Mateusz Morawiecki
Zaloguj się
 • icek20

  Oceniono 14 razy 10

  faleta zaraz znajdzie sie w pierdlu a tam go juz nadworny ksiadz wyspowiada i da ostatnie namaszczenie jak mu pomoga zejsc ze schodow.

 • lechupo

  Oceniono 10 razy 8

  Opozycja jeszcze nie kuma, że ma do czynienia z ciężkim betonem. Żadna merytoryka, żadna afera, nic nie pomoże. Tylko hajs na stole 1000+ i płaca minimalna. Strach, ale betonowy elektorat inaczej tego nie kupi.

 • sailor2016

  Oceniono 13 razy 7

  Falenta zwyczajnie nie wytrzymał ciśnienia. Prawdopodobnie dlatego, że się boi seryjnego samobójcy, który grasuje po polskich więzieniach. Niestety dla siebie postawił Adriana w niewygodnej sytuacji, a najprawdopodobniej po jesiennych wyborach Dudopis pewnie by go ułaskawił, a tak to duda. Najlepiej dla niego jakby szybko ujawnił całą prawdę i tym samym spowodował aby jego zabójstwo stało się zbędne.

 • chi-neng

  Oceniono 21 razy 5

  Pisalam od samego poczatku setki razy, ze tzw 'TASMY PRAWDY' (cyt JK) o zalosnych osmiorniczkach, POWSTALY na zapotrzebowanie i amowienie JK i jego SEKTY/MAFII PISO-KOSCIELNO-SMOLENSKIEJ.

 • dar61

  Oceniono 14 razy 4

  Przed wyborami jesiennymi ów Falenta ani nie wyjdzie z więźnia, ani nie będzie ułaskawion.
  Ma być, jak jest.
  Wszystko poukładane, a beton PiSowski ma myśleć Przekazem Dnia/ Nocy.

 • pan.szklanka

  Oceniono 8 razy 2

  "No, ale to dobrze, problem polega na tym, że ja innej możliwości, żeby was ułaskawić, nie chcę was oszukiwać, nie widzę tego. Wiem, że ta robota była robiona dla nas, i wiem o tym, że trzeba ułaskawić, a ja innej możliwości w tym niż właśnie droga sądowa."

 • rokoko1807

  Oceniono 1 raz 1

  - bezmuzgowce PiS dzielskie , bezmuzgowce inni i jeszcze inni i jeszcze inni - czyli wszyscy , "slowianscy politykierzy" - do spotkania po nastepnym Rozbiorze (a to juz niedlugo-amen) ...

 • prawdziwek89

  Oceniono 5 razy 1

  Niech mi jeszcze ktoś powie, że kadra zarządzająca w bankach to "merytokracja".

 • kapre

  0

  stawiajac przeciwnika pod sciana nic sie od niego juz nie uzyska czyli falenta nic na pis nie ma i tylko straszy na poziomie przedszkolaka w piaskownicy, jaki ten kraj jest zalosny, afery, opozycja.... wszystko o kant D.. rozbic. Finis Poloniæ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX