Marek Falenta domaga się ułaskawienia od prezydenta. "Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły"

"Rzeczpospolita" opublikowała fragmenty wniosku o ułaskawienie, który biznesmen Marek Falenta skierował do prezydenta Andrzeja Dudy. Skazany za aferę podsłuchową Falenta twierdzi, że został "oszukany" przez Prawo i Sprawiedliwość, a działacze partii mieli obiecywać mu "wiele korzyści i łupów politycznych".
Zobacz wideo

Biznesmen Marek Falenta w kwietniu skierował trzeci wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o ułaskawienie. Dwa poprzednie zostały odrzucone. "Rzeczpospolita" poznała treść kwietniowego pisma.

Wniosek powstał w momencie, gdy Falenta znajdował się w areszcie w Walencji w Hiszpanii. Trafił tam na początku kwietnia po tym, jak został zatrzymany przez polskich i hiszpańskich funkcjonariuszy. Na początku lutego nie stawił się w zakładzie karnym, aby odbyć karę pozbawienia wolności.

Marek Falenta do Andrzeja Dudy: Zostałem okrutnie oszukany

Za zlecenie nagrywania rozmów między innymi polityków Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w warszawskich restauracjach Marek Falenta został prawomocnie skazany w styczniu 2017 roku na 2,5 roku więzienia. 

W hiszpańskim więzieniu "gnije" człowiek, który wierzył w sprawę pt. Polska uczciwa i sprawiedliwa. Zrobił, co do niego należało, wywiązał się ze wszystkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji. Obiecali wiele korzyści i łupów politycznych. Czekałem lata codziennie łudzony, że niebawem nadejdzie dzień, w którym zostanę przez Pana ułaskawiony. Nie widać nadziei na jego nadejście.

- napisał Marek Falenta do Andrzeja Dudy. Jak informuje "Rzeczpospolita", Falenta zapowiada, że jeśli nie zostanie ułaskawiony, "ujawni zleceniodawców i wszystkie szczegóły".

Marek Falenta został w piątek przetransportowany do Polski i trafił do jednego z warszawskich aresztów śledczych. Został umieszczony w celi przejściowej, gdzie w najbliższym czasie wykonane zostaną badania lekarskie. W tym tygodniu komisja penitencjarna ma zdecydować o tym, do jakiego zakładu karnego trafi.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (518)
Marek Falenta domaga się ułaskawienia od prezydenta. "Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły"
Zaloguj się
 • stachkaz47

  Oceniono 129 razy 117

  Oj Falenta - Przecież każdy rozumny POLAK wie kto był twoim ZLECENIODAWCĄ.
  Na RAZIE SA NIETYKALNI.

 • nick_bezimienny

  Oceniono 117 razy 101

  w normalnym kraju rząd pis podałby się do dymisji, ale u nas znów mu wzrośnie w sondażach bo suweren stwierdzi że oni tacy zaradni są :)
  nie od dziś wiadomo że suweren wszystko mierzy własną miarą, nawet jeśli ona jest pańszczyźniano-folwarczna

 • j717171

  Oceniono 101 razy 91

  Szkoda, ze z rozpaczy popełni samobójstwo, albo potknie się śmiertelnie na spacerniaku. Może się tez udławić szczoteczka do zębów... a suweren za 500+ z emerytami z emerytura+ to kulia

 • nietyp

  Oceniono 90 razy 80

  Oficjalny komunikat służby więziennej będzie brzmiał: Na skutek depresji powiesił się w celi. Była to trzecia próba samobójcza. Poprzednie dwie nie powiodły się, bo go nie zastano pod celą...

 • lindhorst1

  Oceniono 78 razy 68

  Na wszystkich znanych zdjęciach pan F. wygląda nader czerstwo i zdrowo. Mimo to jego szans na dożycie sędziwego wieku nie oceniałbym zbyt wysoko. Klimat polski może się dla niego okazać znacznie mniej korzystny niż hiszpański. Albo wręcz zabójczy.

 • fakduck

  Oceniono 76 razy 66

  I teraz konkretnie gada o co mu chodzi. Ułaskawienie już pewnie jedzie do aresztu. Przecież to także kryształowy człowiek, dojnej zmiany!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX