PiS wygrywa z całą opozycją razem wziętą. Nawet sojusz PO z Biedroniem i PSL by nie pomógł [SONDAŻ]

Najnowszy sondaż Ibris m.in. dla "Dziennika Gazety Prawnej" jest miażdżący dla opozycji. Całej. Nawet jeśli w wyborach razem wystartowałaby Koalicja Europejska poszerzona o Wiosnę, to i tak nie ma szans z PiS.
Zobacz wideo

O wyborach do europarlamentu opozycja chciałaby raczej natychmiast zapomnieć, choć i tak nie widać na razie sygnałów, by "wyciągnęła wnioski" z dotkliwej, wyborczej porażki. Póki co zaczęto robić podchody - kto z kim powinien wejść w koalicję, by pokonać Prawo i Sprawiedliwość.

Tymczasem z najnowszego sondażu wynika, że choćby PO, Nowoczesna, PSL, SLD, Wiosna i Zieloni zjednoczyły się pod jednym sztandarem, to i tak nie pokonają PiS w jesiennych wyborach do Sejmu. To w zasadzie układ z ostatnich wyborów do europarlamentu (Koalicja Europejska), rozszerzony o Wiosnę Roberta Biedronia.

Sondaż: PiS pokonałoby Wiosnę, PO, SLD, PSL razem wzięte

W sondażu Ibris dla "Dziennika Gazety Prawnej", dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl, Prawo i Sprawiedliwość notuje 41,5 proc. głosów, gdy PO, PSL, SLD, Wiosna Nowoczesna i Zieloni mają razem 38,2 proc.

Wynik tej ankiety wskazuje też na kiełkujący w Polsce system dwupartyjny: poza tymi dwoma blokami (PiS to w zasadzie Zjednoczona Prawica, czyli PiS, Porozumienie i Solidarna Polska) żadne inne ugrupowanie nie weszłoby do Sejmu.

Trzecie na podium Kukiz'15 ma zaledwie 3,7 proc. poparcia, pod progiem jest też Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy (3,4 proc.), a także Razem (2,4). Natomiast 10,8 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź: "Nie wiem / trudno powiedzieć".

Więcej o:
Komentarze (771)
Wybory do Sejmu. Prawo i Sprawiedliwość przed zjednoczoną Koalicją Europejską i Wiosną
Zaloguj się
 • Bogdan Gawlik

  Oceniono 117 razy 63

  Jeśli to jest prawda, to znaczy, że koło historii się kręci i czeka nas kolejny okres braku niepodległości. Polakom, tym spod znaku PiS tak bardzo zależy na kasie, że oddadzą dla niej i swój kraj...
  Jeszcze tego nie widzą, bo mają kasę, ale matka Rosja się o nich upomni...
  Głupi to naród...

 • walek7003

  Oceniono 112 razy 58

  Ale się trole auaktywniły..uch zuchy, prezes przed wakacjami kasą dzieli. W 4 lata zadłużyli kraj na 120 mkd. Zł. Gdzie ta kasa ? U rydzyka i u tych którym się należało..

 • czarna_zoska

  Oceniono 96 razy 52

  A dług pobliczny przekroczyl BILION. Jak na takie rozdawnictwo to i tak male poparcie. Putin ma 80%.

 • Haka De

  Oceniono 102 razy 50

  Połowa Polaków sprzedała wolność i demokrację za pińcetplus. PiS może kraść, kłamać, chronić pedofili w koloratkach - byle płacił tępemu narodowi.
  Nie mam żadnych wątpliwości, że Polacy tego samego pokroju sprzedawali Żydów na Gestapo w czasie drugiej wojny.

 • swru

  Oceniono 62 razy 38

  Widocznie Polacy lubią być niewolnikami za 500+. Cóż będą rządzić pedofile w czarnych sukniach, pisomatołki będą pląsać u toruńskiego guru, a kaczy guru decydować o życiu i śmierci Polaków. Nawet jak go już zmumifikują. Dzieci w szkole będą uczyć się że ziemia jest płaska a Bury i Łupaszka to wzorce patriotyzmu. Normalny człowiek powinien się ewakuować z tego kraju

 • lupus.y

  Oceniono 45 razy 35

  Znowu będzie: partia z narodem, naród z partią. Przejściowe trudności. Sztandar wyprowadzić. Nowy Balcerowicz musi odejść. Obcinamy czte... siedem zer. Znowu. Jak to polubiliśmy...

 • marrob

  Oceniono 49 razy 33

  Zacytuję klasyka. Ryszarda Kapuścińskiego z książki "Cesarz". "Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu. Dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają , zawsze ją kultywują".

 • ohmy28

  Oceniono 67 razy 33

  różnica rzędu pomyłki statystycznej ... faktycznie "miażdżąca" .... tak czasem pie...cie w tej gazecie, że się niedobrze robi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX