Wpadka Petru. Był pewny, że w niedzielę w Niemczech zrobi zakupy. Pierwszy sklep i... zamknięte drzwi

Ryszard Petru chciał udowodnić, że zakaz handlu w niedziele w Niemczech w zasadzie nie funkcjonuje. Wybrał się więc za Odrę, tyle tylko, że w Zielone Świątki i zastał zamknięty sklep. Gdy w końcu udało mu się zrobić zakupy w niemieckim markecie, był on oddalony o ponad sto kilometrów od miejsca, w którym planował happening.
Zobacz wideo

Ryszard Petru, były lider Nowoczesnej, a obecnie szef Teraz!, w polityce nie ma łatwo. I to często nie przez konkurentów, a przez swoje wpadki. Niedziela przyniosła kolejny taki przypadek.

Zaczęło się od zapowiedzi Petru, że 9 czerwca pojedzie do Niemiec, do przygranicznego Locknitz, by udowodnić, że zakaz handlu w Niemczech nie funkcjonuje tak, jak opowiada się to w Polsce. W dużym skrócie: był pewny, że uda mu się zrobić zakupy.

Tyle tylko, że gdy zajechał do Locknitz zastał... zamknięty sklep. Lider Teraz! zapomniał bowiem, że na ten dzień przypadały Zielone Świątki, więc przypadków zamkniętych sklepów może być jeszcze więcej.

Sprawę nagłośniła swoją depeszą Polska Agencja Prasowa, podkreślając, że z informacji zamieszczonych w sklepie "wynikało, że w niedzielę jest czynny". Na tym jednak cała farsa się nie zakończyła.

Ryszard Petru szukał w Niemczech otwartego sklepu

Ze Szczecina do Locknitz jest do pokonania samochodem jakieś 25,5 km. Ryszard Petru nie dał za wygraną i postanowił w Zielone Świątki u naszego zachodniego sąsiada zrobić zakupy i już. Dlatego też musiał wybrać się w dalszą podróż. Ostatecznie zakupy udało mu się zrobić w Ahlbeck, niedaleko Świnoujścia (ok. 6 km) - pochwalił się tym nawet na Twitterze. 

Trasa Locknitz-Ahlbeck autem to około 113 kilometrów drogi do pokonania. Przynajmniej tyle musiał pokonać Petru, by odnaleźć taki sklep. 

Ostatecznie w Ahlbeck Ryszard Petru, mimo Zielonych Świątek, znalazł otwarty sklep i w sieci pochwalił się zrobionymi zakupami. Ogłosił też:

Jesteśmy w Niemczech w Ahlbeck, gdzie przed chwilą zrobiłem zakupy, spotkałem wielu Polaków, którzy robili zakupy
Co najważniejsze, to zadaje kłam temu twierdzeniu, że w Niemczech wszystkie niedziele są niehandlowe.
Więcej o:
Komentarze (314)
Zakaz handlu. Ryszard Petru chciał zrobić zakupy w Niemczech. Zastał zamknięte sklepy
Zaloguj się
 • parapsychopatolog

  Oceniono 59 razy 49

  Petru w wielu sprawach ma rację, niestety kompromituje się takimi akcjami jak ta lub wycieczka wtedy gdy blondynę zaswędziała Madera.

 • gr_ub_y

  Oceniono 70 razy 40

  Skoro Petru to najzdolniejszy uczeń Balcerowicza, to kto był tym trójkowym?

 • aboco68

  Oceniono 33 razy 31

  a pamiętacie Gang Olsena? osobowość inna, ale ... Egon ... jak myślicie?

 • robertza

  Oceniono 33 razy 31

  Jak ja tego gościa uwielbiam . Nie będzie kabaretu będzie chór hehehe a swoją drogą Rysiek zamiast partii powinien założyć właśnie kabaret gość jest po prostu prześmieszny . Tyle k...a niedziel a on w Zielone Świątki pojechał udowadniać że tam sklepy czynne hehe znalazł 100 km dalej ale tam czynne było bo to Kurort hehe cały Rysiek ale Ryśki to fajne chłopaki hehe

 • helwiusz

  Oceniono 20 razy 20

  A nie prościej do Żabki naprzeciwko?

 • dyfly

  Oceniono 33 razy 19

  Kiedy myśleliśmy, że Petru sięgnął dna usłyszeliśmy pukanie od spodu.

 • dj.80

  Oceniono 23 razy 17

  Nawet małe dzieci wiedzą, że w Sześciu Królu w Niemczech zakupów nie zrobisz...
  Oj Rysiek, Rysiek, smutno będzie bez Ciebie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX