"Polityka": Anita Czerwińska rzeczniczką PiS za Mazurek. "Bez niej nie byłoby miesięcznic"

Posłanka Anita Czerwińska ma być nową rzeczniczką Prawa i Sprawiedliwości. Czerwińska jest związana z organizacją tzw. miesięcznic smoleńskich. Jej zastępcą ma być Radosław Fogiel, szef biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz wideo

W związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego konieczne były nie tylko zmiany w rządzie, ale też na stanowisku rzecznika PiS. Pełniąca je dotychczas Beata Mazurek uzyskała mandat i została reprezentantką w PE. Na razie nie wiadomo oficjalnie, kto ją zastąpi. Jednak "Polityka" - powołując się na anonimowe źródło w partii - informuje, że będzie to posłanka Anita Czerwińska.

Czerwińska kilka razy w różnych wyborach ubiegała się o mandat, jednak dopiero w 2015 roku została posłanką. Od kilkunastu lat jest związana ze środowiskiem "Gazety Polskiej", została szefową warszawskiego klubu "GP". Po katastrofie smoleńskiej angażowała się w upamiętnienie ofiar, blokowanie usunięcia słynnego krzyża z Krakowskiego Przedmieścia, a później organizację miesięcznic smoleńskich. 

"Polityka" pisze, że bez Czerwińskiej "nie byłoby miesięcznic" smoleńskich - co przyznał sam Jarosław Kaczyński na jednej z uroczystości.  

Wicerzecznikiem szef biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego

Zastępcą Czerwińskiej na stanowisku rzecznika partii ma być Radosław Fogiel, bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego. Został działaczem PiS w wieku 19 lat, a od 2014 roku jest radnym mazowieckiego sejmiku. 

Fogiel to asystent i szef biura poselskiego Kaczyńskiego. Pracował też w sztabach ostatnich, zwycięskich dla PiS kampanii wyborczych. 

Więcej o:
Komentarze (175)
"Polityka": Anita Czerwińska rzeczniczką PiS za Beatę Mazurek
Zaloguj się
 • czarnyminio

  Oceniono 84 razy 64

  Osiągnęła w tej sekcie wysoki poziom wtajemniczenia i fanatyzmu, Nada się.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 64 razy 52

  Kapłanka wierzeń smoleńskich już jest, a kiedy powróci guru Antoni?

 • jxl82

  Oceniono 64 razy 48

  Osobiście tęsknie za miesięcznicami i drabinką prezesa. Tęskno do tych ludzi wpatrzonych w prezesa jakby zaraz miał wstąpić do nieba prosto z tej drabinki.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 51 razy 43

  G ó w n o prawda! Miesięcznic by nie było, gdyby na śmierci brata nie lansował się politycznie żoliborski kołtun Jarosław Kaczyński. To on mógł skończyć tą hucpę w jednej sekundzie. W miesięcznicach nie było żadnej żałoby po zmarłych w wyniku zwykłej katastrofy samolotowej. Była nienawiść i polityczna gra Jarosława Kaczyńskiego. Było obrażanie Boga (jeśli istnieje) i ludzi, szczucie jednych na drugich i zbędna strata pieniędzy. Było wykorzystanie aparatu państwowego do ochrony uczestników miesięcznic. Jarosławem Kaczyńskim kierowała nienawiść do Donalda Tuska i kalkulacja polityczna. Tak uważam i jestem tego pewny.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 49 razy 39

  Kariera klakiera.

 • wl_wl

  Oceniono 41 razy 35

  Najpierw kłamała o wybuchu, doszła do prawdy, teraz będzie łgać do telewizora.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX