Rafał Trzaskowski pytany, czy pójdzie na marsz w obronie rodziny. Odpowiedział: pod jednym warunkiem

Rafał Trzaskowski podsumował Paradę Równości, podkreślając, że obiecywał, iż będzie stał po stronie wykluczonych i spychanych na margines. Zapewnił też, że pójdzie np. na marsz w obronie rodziny, ale pod jednym warunkiem. "Jeżeli uznam, że polska rodzina jest zagrożona. Dziś otoczona jest ochroną i nie potrzeba jej ochrony prawicowych hipokrytów" - skwitował.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podsumował sobotnią Paradę Równości w stolicy. Na Facebooku zamieścił obszerny komentarz, w którym powtórzył to, co mówił na początku Parady:

Nie każdy musi chodzić na Paradę Równości, ale każdy powinien szanować prawa mniejszości. Nie każdy musi chodzić do kościoła co niedzielę, ale każdy powinien szanować tradycję i uczucia innych.

W dalszej części podkreślał, że obiecywał walkę o to, by "Warszawa była dla wszystkich" oraz że będzie stał po stronie wykluczonych i spychanych na margines - "niepełnosprawnych, bezdomnych, gejów, lesbijek, seniorów czy myślących inaczej". "I słowa dotrzymuję" - napisał.

W TVP Info pytania o to, czy Trzaskowski pójdzie na marsz dla rodziny

W swoim poście Rafał Trzaskowski poniekąd odniósł się do stwierdzenia jednego z rozmówców TVP Info. W telewizji wypowiadał się publicysta Piotr Grzybowski z Radia Warszawa, który stwierdził, że "równość" w działaniach Trzaskowskiego będzie widać dopiero wtedy, gdy pojawi się także np. w marszu w obronie życia czy rodziny.

Równość będzie polegała na tym, kiedy pan prezydent Trzaskowski będzie uczestniczył (...) również w marszach za ochroną życia, rodziny i takich klasycznych wartości. Jeżeli będzie uczestniczył w procesjach Bożego Ciała, to będzie można powiedzieć, że dba o równość Warszawy i Warszawiaków.

Trzaskowski: Pójdę na marsz w obronie rodziny, gdy uznam, że jest zagrożona

Pytano mnie, czy gdy odbędzie się marsz w obronie polskiej rodziny, to czy na niego także pójdę. Tak, jeżeli tylko uznam, że polska rodzina jest zagrożona. Dziś otoczona jest ochroną konstytucyjną, szacunkiem i miłością i na pewno nie potrzeba jej ochrony prawicowych hipokrytów, którzy jedno mówią, a drugie robią

- napisał Trzaskowski. Prezydent Warszawy podkreślał, że był na Paradzie Równości, ponieważ "zależy mu na Warszawie otwartej, tolerancyjnej i uśmiechniętej".

I taką Warszawę dziś widziałem. I choćby telewizja PiS dwoiła się i troiła szukając ujęć, które kogoś mogą bulwersować, każdy kto był na Paradzie, potwierdzi, że była ona manifestacją wolności, tolerancji i uśmiechu

- skwitował Trzaskowski.

Więcej o:
Komentarze (407)
Parada Równości w Warszawie. Rafał Trzaskowski podsumowuje i odpowiada "prawicowym hipokrytom"
Zaloguj się
 • rolnikspodlublina

  Oceniono 86 razy 68

  Jakim trzeba być człowiekiem wyborcy PIS-u, żeby pisac " Trzaskowski a wyruchali cię na paradzie" albo "marsz obrońców pedofili". Wy się pisowcy uważacie za katolików? Za obrońców wartości chrześcijańskich??? Jaka to wiara w Boga jak się upokarza bliźniego??? Ja jestem zwykłym chłopem, mieszkam 20km od Lublina, ale nawet do mojej wioski dotarło, że świat nie jest czarno-biały i ma różne barwy/ Ludzie homoseksualni nikomu krzywdy nie robią. Człowiek jest dobry albo zły. Nienawiść do innych prowadzi zawsze do zła. A, i panie Sawicki na PSL już nie zagłosuje, choć zawsze głosowałem na was , bo dopuszczasz pan sojusz z PIS.

 • krynolinka

  Oceniono 75 razy 41

  Masz rację Rafał wielka hipokryzja. Pięta moralista.."patriotycznie" się bzykał na boku..

 • 11danek

  Oceniono 65 razy 33

  Warszawa powinna się cieszyć i szczycić ze ma takiego mądrego prezydenta. Mam nadzieję panie Prezydencie ze to cie nie zmieni, ze nie odpłynie pan na falach przypochlebiają się elektoratowi i naginania się do okoliczności. Warszawa zasłużyła na normalność.

 • polakadam

  Oceniono 54 razy 30

  Niby marsz dla rodziny a prawicowecw...e będą nieść hasła zakazu aborcji. Dla nich obrona rodziny sprowadza się do obrony płodów. Ale przemoc w rodzinie chcieli zrobić nie karalną. I takie to są wartości rodzinne prawicy.

 • rozterka47

  Oceniono 35 razy 29

  A to ktoś chce zakazać Polakom zakładania rodzin ?

  Prawacy już całkiem odlecieli .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX