Parada Równości. Gość na platformie SLD. Robert Biedroń rozmawiał z Włodzimierzem Czarzastym [ZDJĘCIA]

Co Robert Biedroń robił na platformie SLD w trakcie Parady Równości w Warszawie? Nasz dziennikarz zwrócił uwagę, że lider Wiosny w pewnym momencie wybrał się na "pogawędkę" z Włodzimierzem Czarzastym.
Zobacz wideo

Na Paradzie Równości w Warszawie nie zabrakło polityków, przede wszystkim lewicy. Swoje platformy miały m.in. SLD i Wiosna Roberta Biedronia. Co oczywiste - na każdej z platform znajdowali się liderzy poszczególnych formacji.

Jednak w pewnym momencie Parady Równości, co wypatrzył i uwiecznił dziennikarz Gazeta.pl Patryk Strzałkowski, na platformie SLD pojawił się Robert Biedroń. Na zdjęciach widać, że Biedroń rozmawiał z Włodzimierzem Czarzastym. Szef Wiosny minę miał bardzo zamyśloną. 

Rozmowy nie słyszała za to raczej Joanna Senyszyn, która w tym czasie z uśmiechem na ustach machała do innych uczestników.

Dlaczego jednak Biedroń wszedł na platformę SLD? Tego nie wiadomo, Sojusz stwierdził tylko - chwaląc się już później zdjęciami z Parady - że takie wydarzenia "łączą ludzi". No i na zdjęciach udostępnionych przez SLD (poza jednym) Biedroń nie wydaje się aż tak zafrasowany.

Wiosna Roberta Biedronia razem z SLD?

Jeszcze przed Paradą Robert Biedroń na konferencji prasowej mówił, że potrzebne jest szersze porozumienie różnych środowisk przed jesiennymi wyborami. - Wiosna chciałaby zaprosić wszystkich: partie polityczne, organizacje pozarządowe, samorządowców, którzy chcieliby budować siłę i przymierze dla przyszłości postępowej Polski - mówił podczas sobotniego briefingu.

Wiosna jest otwarta do budowania szerokiej koalicji do Senatu. Cała opozycja powinna wystawić swoje wspólne listy. Razem, ponad podziałami. Żeby każde marzenie i każdy pomysł na Polskę po stronie opozycji mógł się w tej formule zmieścić

- przekonywał lider Wiosny. Wśród ewentualnych "koalicjantów", którzy mogliby współpracować z Wiosną, wymienił m.in. właśnie Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także Partię Razem czy Zielonych.

Konferencja odbyła się tuż po tym, jak PO i Nowoczesna oficjalnie zapowiedziały połączenie się w jeden sejmowy klub, te partie już ze sobą współpracowały (w formie Koalicji Obywatelskiej czy Europejskiej), teraz wiele wskazuje na to, że się oficjalnie połączą. Przed tworzeniem takich szerokich frontów z różnych partii bronił się nikt inny jak właśnie Robert Biedroń - stąd sobotnia deklaracja jest w jakimś stopniu zaskakująca.

Więcej o:
Komentarze (90)
Parada Równości. Biedroń na platformie SLD a nie Wiosny. Zafrasowana mina w rozmowie z Czarzastym
Zaloguj się
 • daniell157

  Oceniono 42 razy 8

  Ale wysyp PiSowskich trolli, co wy dziś dostaliście jakiś dodatek motywacyjny czy co?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 32 razy 8

  Przecież Wiosna i SLD to naturalni sojusznicy... W Polsce mamy trzy bloki: wsiowo-paździerzany pis i ich kolesie plus PSL, drugi liberalny czyli PO, N. Kod etc i lewicowy:Wiosna, SLD, Nowacka i nabzdyczone Razem, PPS i inni... o naziołach, korwinistach i innym folkrorze przez litość nie wspomnę...
  To oczywiste że lewicowy wspomagą się na wzajem, to naturalne środowisko dla połowy Polaków

 • felicjan.dulski

  Oceniono 11 razy 5

  Biedroń musi mieć duże poparcie na prawicy, skoro taki wściekły atak na niego zae strony gwardii Szachermachera za to, że fraternizuje się z komuchami, bo
  brat przecież się nie fraternizował, on się raczył na uboczu jakby samotnie pociągał z małpki.

 • algreg

  Oceniono 10 razy 4

  o a na drugim planie Jacek Karnowski z Od rzeczy. Nawrócił znaczy się

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 7 razy 3

  Brawo! oby się te siły połączyły,bo" pisipologia " musi ustąpić mądrym i zdeterminowanym ludziom,którym nie po drodze jest katechizacja fałszywa Polaków.

 • saviour

  Oceniono 25 razy 3

  Biedroń brzydzi się zmęczonego kocura o charyzmie ryzy papieru do ksero - Schetyny, a lansuje się z brzuchatym obleńcem z Grupy Trzymającej Władzę? Czy jest jeszcze lepszy dowód na to, że Biedroń się wypalił? Mówcie co chcecie o PO, ale to nie jest polityczna dziwka jak PSL albo SLD -- sojusz z nimi mógł dać jakieś obiecujące rezultaty. SLD do PO kompletnie nie pasuje.

 • kadanka

  Oceniono 4 razy 2

  zarówno Wiosna jak i SLD udzielily oficjalnego poparcia dla obywatelskiego projektu ustawy "Świeckie Państwo"

 • realistas

  Oceniono 12 razy 2

  "W dogmatach Kościoła jest co niemiara głupoty. Jednakże on chce rządzić, a do tego musi mieć ogłupiałe masy, korzące się i dające nad sobą panować. Wysokie, obficie dotowane duchowieństwo niczego się nie boi tak bardzo, jak oświecenia niższych mas." Johann Wolfgang Goethe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX