Sawicki: "Kosiniak-Kamysz nie wyklucza koalicji z PiS-em". Rzecznik PSL: "To jest bzdura"

- Nie będzie żadnej koalicji z PiS-em. Wyraźnie to już podkreślaliśmy i podkreślać będziemy - oświadczył w piątek rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Jakub Stefaniak w rozmowie z portalem "Onet". Jak pokazuje czwartkowa wypowiedź Marka Sawickiego poglądy ludowców są w tej kwestii rozbieżne.
Zobacz wideo

Po porażce Koalicji Europejskiej w wyborach do parlamentu europejskiego ludowcy rozważają samodzielny start w jesiennych wyborach parlamentarnych pod szyldem "Koalicji Polskiej". Zapowiedzi przewodniczącego partii, Władysława Kosiniaka-Kamysza otworzyły pole do spekulacji na temat przyszłych politycznych wyborów polityków PSL.

Oliwy do ognia dolał Marek Sawicki, który w czwartek stwierdził, że Władysław Kosiniak-Kamysz "na tym etapie nie wyobraża sobie koalicji z PiS-em, ale też jej nie wyklucza". Stwierdził też, że podział między PiS-em a PO jest "sztuczny" i należy "zakończyć tę walkę".

Stefaniak: "Nie będzie żadnej koalicji z PiS-em"

Do słów partyjnego kolegi odniósł się dziś rzecznik PSL Jakub Stefaniak w rozmowie z portalem "Onet". Zadeklarował, że "nie będzie żadnej koalicji z PiS-em", a spekulacje o możliwym sojuszu ludowców z PiSem określił "plotkami" i "bzdurą".

- Wszystkie działania, które służą rozłamowi (w PSL - przyp. red.) są pożyteczne dla PiS - stwierdził Stefaniak. - Umizgi pana Gowina, który może robił wstęp przed atakiem PiS-u na PSL zostały odrzucone - przypomniał. Zauważył też, że Władysław Kosinak-Kamysz odrzucał propozycje od PiS, m.in. żeby dać PSL marszałka.