Giertych o wpisie dot. Srebrnej w oświadczeniu Kaczyńskiego: Mam oryginał uchwały z jego podpisem

- Przeczytałem ze zdumieniem w tym oświadczeniu, że pełnomocnictwo zostało panu prezesowi Kaczyńskiemu wycofane i że on nie podejmował żadnych uchwał w imieniu właściciela spółki Srebrna na zgromadzeniu. Ja dysponuję oryginałem tej uchwały z podpisem pana prezesa - powiedział w "Kropce nad i" Roman Giertych, komentując oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz wideo

Roman Giertych, pełnomocnik austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera, odniósł się do oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego. W oświadczeniu prezesa PiS czytamy: Posiadałem jednorazowo pełnomocnictwo do reprezentowania Fundacji 'Instytut Lecha Kaczyńskiego' oraz pozostałych wspólników na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników Srebrna Sp. z o.o. oraz wykonywania prawa głosu z wszystkich przysługujących wspólnikom udziałów w kapitale zakładowym Spółki. Posiedzenie to nie odbyło się, pełnomocnictwo zostało odwołane.

Roman Giertych o oświadczeniu majątkowym Jarosława Kaczyńskiego

- Przeczytałem ze zdumieniem w tym oświadczeniu, że pełnomocnictwo zostało panu prezesowi Kaczyńskiemu wycofane i że on nie podejmował żadnych uchwał w imieniu właściciela spółki Srebrna na zgromadzeniu - powiedział w "Kropce nad i" Roman Giertych. - Ja dysponuję oryginałem tej uchwały z podpisem pana prezesa, więc albo pełnomocnictwo, jak mówi, wygasło i podpisał bez pełnomocnictwa, albo w dokumentach sądowych znajdują się dokumenty, które nie odpowiadają prawdzie. Myślę, że prokuratura powinna tę kwestię natychmiast wyjaśnić, przecież to jest jedna z najważniejszych osób w państwie - stwierdził. 

Według adwokata "w oświadczeniu jest informacja, że pełnomocnictwo do reprezentowania właściciela spółki Srebrna wygasło i że nie było na tej podstawie podejmowanych żadnych uchwał". - W dokumentach prokuratury i w moich dokumentach w kancelarii znajduje się uchwała podpisana przez pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, to jest jego podpis. Być może to pomyłka, wymagająca sprostowania - wyjaśnił prawnik. 

"Prokuratura próbuje przedłużać postępowanie"

Giertych został zapytany przez Monikę Olejnik, dlaczego Birgfellner po raz kolejny zostanie przesłuchany przez prokuraturę, tym razem w Austrii. - To jest zabieg prokuratury, by nie wydać żadnego postanowienia. Gdyby prokuratura wydała postanowienie o wszczęciu śledztwa, konsekwencje są wiadome. Gdyby wydała postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa, my byśmy zażalili to do sądu i sąd by to uchylił. Próbują na wszelki sposób przedłużać postępowanie - powiedział.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (186)
Giertych o wpisie dot. Srebrnej w oświadczeniu Kaczyńskiego: Mam oryginał uchwały z jego podpisem
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 119 razy 107

  Naczelnik się zakiwal mówiąc po piłkarsku. Żeby to był ktoś inny to policja weszlaby o szóstej rano.

 • krynolinka

  Oceniono 117 razy 99

  Ładnie się Jaruś ustawił na trumnach. Nikt go ruszał, bo cierpi. I ten cierpiętnik zwykłego biznesa kręcił. Jak się mleko rozlało, plenipotencje zdał. Bo nie wykorzystał. Mafijne układy. Jak nie na żonę majątek to na fundację.

 • ssaassaa

  Oceniono 100 razy 84

  Kaczyński jest małym człowiekiem. I nie chodzi mi o to, że jest niski...

 • arreis65

  Oceniono 61 razy 59

  „Ludzie głosujący na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami, są ich wspólnikami.” George Orwell
  ludzie głosujący na jarosława kaczyńskiego to wspólnicy oszusta, kłamcy i oszczercy !!!!

 • marrob

  Oceniono 52 razy 46

  Współczuję prokuratorom od Srebrnej. Są jak g...... Bo z jednej strony kariera, poparcie Ziobry, Prezesa a z drugiej strony przeciez czas PiS nie bedzie trwał wiecznie a jak dzis dam d.... to jutro będę w prokuraturze jako oskarżony. I znów powraca tekst Bartoszewskiego. Jak nie wiesz prokuratorze jak się zachować zachowaj się porządnie!!!!

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 62 razy 46

  BRAWO KONIU!! .. Cisnąć Posranych i Spierdzianych

 • christomoltisanti

  Oceniono 49 razy 43

  Zostawcie biednego staruszka , który chce dobrze dla wszystkich ćwoków w tym kraju ! A to lewacko-masońsko-gejowskie lobby nie pozwala miłemu starszemu panu , kręcić lodów na miliardy ! Wstyd...

 • baska_w5

  Oceniono 46 razy 40

  Pokuratura na polecenie ministra Ziobro przeprowadzi wnikliwe dochodzenie i orzeknie, że uchwała będąca w posiadaniu mecenasa Giertycha została sfałszowana. Innego wyniku tego dochodzenia obecnie nie przewiduję.:-) Może po jesiennych wyborach ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX