Lubnauer o długach Nowoczesnej: Nie ma innej partii, na której tyle zyskałoby państwo

Katarzyna Lubnauer w rozmowie z Polskim Radiem 24 tłumaczyła się z problemów finansowych partii. Szefowa Nowoczesnej przekonywała, że w przypadku koalicji, długi partii nie zostaną przejęte przez państwo.
Zobacz wideo

Katarzyna Lubnauer przyznała, że członkowie Nowoczesnej myślą nad przystąpieniem do Koalicji Obywatelskiej przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Przy tym temacie pojawiło się pytanie dotyczące długów partii.

Katarzyna Lubnauer o długach Nowoczesnej: Nie ma innej partii, na której tyle zyskałoby państwo

Szefowa Nowoczesnej zaprzeczyła, że koalicja z Platformą Obywatelską byłaby ucieczką partii przed długami. Katarzyna Lubnauer zapewniła, że zgodnie z ustawą o partiach politycznych państwo nie odpowiada za długi danej organizacji politycznej, tylko za koszty likwidacji partii. Obejmują one sprawy urzędnicze np. koszty wyrejestrowania partii.

Dodatkowo polityk przyznała, że to "błąd pomyłkowy spowodował, że straciliśmy subwencję". - Nie ma innej partii, na której tyle zyskałoby państwo - dodała jednocześnie. Lubnauer tłumaczyła, że ze względu na wygraną w poprzednich wyborach Nowoczesna zyskała subwencję w wysokości "dwudziestu paru milionów złotych" w ciągu czterech lat. Jednak przez "głupi" błąd skarbnika Michała Pihowicza, prywatnie męża Kamili Gasiuk-Pihowicz, partia straciła całą subwencję i popadła w długi. Pieniądze te trafiły ponownie do Skarbu Państwa.

Obecnie w Trybunale Sprawiedliwości w Strasburgu toczy się postępowanie w sprawie niewypłacenia Nowoczesnej jednej transzy subwencji. - Po pierwsze nie jest prawdą, że ktokolwiek, cokolwiek "dołożył" do Nowoczesnej, raczej kilkanaście milionów Skarb Państwa na nas zaoszczędził. (...) Z drugiej strony państwo w pewnym stopniu nas oszukało, ponieważ nie wypłaciło nam jednej transzy subwencji, którą powinniśmy otrzymać - powiedziała Lubnauer. Katarzyna Lubnauer zapewniła, że partia nie zostanie zlikwidowana.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (65)
Lubnauer o długach Nowoczesnej: Nie ma innej partii, na której tyle zyskałoby państwo
Zaloguj się
 • sdc_k71

  Oceniono 20 razy 12

  I jak głosować na ludzi którzy "głupim błędem" tracą 100% przychodów?
  Jak dać im rządzić to za pomocą "głupich błędów" "znikną" cały budżet państwa.

 • 45rtg

  Oceniono 17 razy 9

  Partia przedsiębiorców, którzy nie potrafili prawidłowo wypełnić formularza ma wąty do państwa, że brakuje im pieniędzy. Oni chyba byli korwinistami za młodu.

 • siwywaldi

  Oceniono 15 razy 7

  Weź się Kaśka ogarnij, skaperuj paru "ludzi z jajami", takich pokroju np. Brejzy i ZAŁÓŻ całkiem nowa partię, która raz na zawsze odetnie od ciepłego przypiecka, te stare pozbawione genitaliów leniwe, tłuste koty, które swej stryropianowej władzy nie oddadzą dobrowolnie nigdy. :-))

 • nick.do.pisania.w.gazecie

  Oceniono 8 razy 6

  Błąd pomyłkowy?

 • adok1103

  Oceniono 18 razy 6

  Prawda jest taka że tą partię zatopiły właśnie Lubnauer i Gasiuk

 • a.k.traper

  Oceniono 7 razy 5

  Partia deklarująca prorynkowe poglądy a nie potrafiąca zapanować nad podstawowymi dokumentami wiarygodną nie jest, Rysio zaczął myśleć główką a nie głową, walka kobiet o władzę musiało dać taki efekt, dziwi mnie tylko po co im w PO te baby, one nic nie wnoszą a opinię mają uliczną.

 • matts06

  Oceniono 7 razy 5

  Nowoczesnej już nie ma, więc nie wiem po co ten artykuł. Partia przestała istnieć i została wchłonięta przez PO.

 • Tomek Pietruszewski

  Oceniono 6 razy 4

  Wykokopała przewodniczącego i zniszczyła własną partię....totalne zero i jeszcze ma ochotę na rządzenie....wstyd...wynocha z polityki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX