Kaczyński pisze do wyborców i zagrzewa do głosowania jesienią. "Kluczowa sprawa dla pomyślności ojczyzny"

Jarosław Kaczyński wystosował list do sympatyków i wyborców PiS, w którym dziękuje za poparcie w wyborach do PE, i zachęca do głosowania na jego partię w wyborach jesiennych. Podkreśla, że "dla pomyślności ojczyzny" sprawą kluczową jest zwycięstwo PiS, by mieć bezwzględną większość w Sejmie.
Zobacz wideo

Prawo i Sprawiedliwość w czwartek opublikowało list, datowany na 31 maja tego roku, w którym prezes partii Jarosław Kaczyński dziękuje Polakom za poparcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W kilku miejscach prezes PiS własnoręcznie dopisywał kilka słów. Na wstępie dziękuje za oddane na Prawo i Sprawiedliwość głosy oraz za okazane zaufanie. "To właśnie dzięki Państwu, dzięki wszystkim Osobom, które doceniły naszą wiarygodność, odnieśliśmy ten jakże cenny wyborczy sukces" (pisownia oryginalna) - czytamy w liście.

Jarosław Kaczyński zachęca do głosowania jesienią

Jarosław Kaczyński nie spoczywa jednak na laurach i zapowiada, że to nie koniec wyborczych batalii:

Zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest niezmiernie ważne, ale one same odeszły już do przeszłości. Teraz czekają nas jesienne wybory do Sejmu i Senatu. W nich rozstrzygać się będzie przyszłość naszej ojczyzny oraz dalsze losy dobrej zmiany.
Aby kontynuować ją i rozszerzać musimy w tych wyborach uzyskać - tak jak w 2015 r. - większość bezwzględną, czyli zdobyć ponad połowę mandatów do Sejmu RP. Jest to dla pomyślności naszej ojczyzny sprawa kluczowa.

Dalej prezes PiS prosi wszystkich zwolenników obecnej władzy, by jesienią "jeszcze tłumniej" udali się do urn i tym samym oddali jeszcze więcej głosów na jego partię. "W zamian" za głosy Jarosław Kaczyński składa obietnicę w imieniu PiS, że partia będzie "jeszcze ciężej pracować dla Polski". Na koniec Kaczyński składa życzenia "zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności" wyborcom i sympatykom PiS.

Więcej o: