Marcin Kierwiński o Donaldzie Tusku: Liczę, że wystartuje w wyborach prezydenckich

- W Polsce jest deficyt polityków, którzy nie tylko straszą, ale próbują coś zbudować. Donald Tusk potrafi budować - mówił o szefie Rady Europejskiej poseł PO Marcin Kierwiński, który był gościem porannej rozmowy w Gazeta.pl. Jak dodał, liczy na to, że Tusk wystartuje w najbliższych wyborach prezydenckich jako kandydat Koalicji Europejskiej.
Zobacz wideo

Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Piotrem Maślakiem skomentował wystąpienie Donalda Tuska w Gdańsku i przyznał, że liczy na jeszcze większy udział szefa Rady Europejskiej w polskim życiu politycznym. Zaznaczył, że najprawdopodobniej będzie to możliwe, gdy Donald Tusk "zakończy swoją kadencję w instytucjach europejskich". Jak dodał, liczy na to, że Tusk wystartuje w najbliższych wyborach prezydenckich.

Liczę, że wtedy będzie go jeszcze więcej w polskiej polityce i liczę, że będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej w wyborach prezydenckich

- powiedział Kierwiński.

 Jak dodał, Donald Tusk jest politykiem "z niebywałym doświadczeniem". - W Polsce jest deficyt polityków, którzy nie tylko straszą, ale próbują coś zbudować. Donald Tusk potrafi budować - stwierdził.

Więcej o: