Senator Bonkowski udostępnił przeróbkę zestawiającą Tuska z Hitlerem. "Kliknąłem i poleciało"

Donald Tusk, a obok archiwalne zdjęcie z przemówienia Adolfa Hitlera. Takie zestawienie pojawiło się na Facebooku senatora Waldemara Bonkowskiego. Polityk co prawda sam zdjęć nie "skleił", ale w pełni świadomie udostępnił. - Kliknąłem i poleciało - tłumaczy.
Zobacz wideo

Przeróbkę jako pierwszy zamieścił użytkownik Facebooka, następnie Waldemar Bonkowski udostępnił ją na swojej tablicy. Obok siebie są dwa zdjęcie, po lewej czarno-białe zdjęcie Hitlera z zaciśniętymi pięściami, po prawej - Donalda Tuska. Fotografia szefa Rady Europy została zrobiona podczas wiecu, zorganizowanego z okazji rocznicy wyborów 4 czerwca w Gdańsku. "1939 - 2019. Gdańsk" - czytamy w podpisie do przeróbki.

Senator Waldemar Bonkowski zamieścił na Facebooku grafikę zestawiającą Donalda Tuska z HitleremSenator Waldemar Bonkowski zamieścił na Facebooku grafikę zestawiającą Donalda Tuska z Hitlerem Waldemar Bonkowski / Facebook

Zestawienie Tuska z Hitlerem na Facebooku senatora Bonkowskiego

Bonkowski obecnie jest senatorem niezrzeszonym, do Izby Wyższej dostał się jednak z listy Prawa i Sprawiedliwości. Do klubu PiS należał do lutego 2018 r., musiał się jednak z nim rozstać. Powód? Działalność w mediach społecznościowych. Senator udostępnił wówczas film stworzony w ramach hitlerowskiej propagandy. Widać na nim, jak żydowska policja, zmuszana przez okupantów, stosuje przemoc wobec swoich rodaków. Całość została wyreżyserowana przez nazistów. Pod wideo umieszczono komentarz: "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć". Bonkowski udostępnił tę treść w czasie, gdy między Polską a Izraelem trwał spór o ustawę o IPN.

Wirtualna Polska zapytała polityka o zestawienie Tuska z Hitlerem. - Kliknąłem i poleciało - mówi portalowi Bonkowski. Jak zastrzega, nie był to jego "pomysł czy wykonanie". -  Po prostu przelatuje i machinalnie klikam. Widać zbieżność gestów zaciętości. To jest bardzo widoczne i ludzie wykorzystują to w internecie - wyjaśnia.

Więcej o:
Komentarze (312)
Senator Bonkowski udostępnił przeróbkę zestawiającą Tuska z Hitlerem. "Kliknąłem i poleciało"
Zaloguj się
 • mirarob

  Oceniono 138 razy 134

  ten pan jest słynny z wielu zachowań najwyższej próby.. prostak i obrzydliwy typ

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 130 razy 126

  Jest absolutnie zdumiewające, jak łatwo senatorem w tym udręczonym kraju może zostać prymityw, tępak i ch... zwykły.

 • justas32

  Oceniono 103 razy 101

  Ten "senator" jest hańbą dla narodu polskiego - podobnie jak wielu jego kolegów z tej kliki ...

 • miszka_szyfman

  Oceniono 87 razy 85

  U pisowskich neobolszewików można zauważyć dziwną fascynację faszyzmem.

 • trzynasty131313

  Oceniono 65 razy 63

  Bydlak. Typowe zachowanie polityka pissu. Jakby tak zestawić kaczorka z hitlerem to pewnie byś bonkowski był święcie oburzony. Dymisja! No chyba, że asystent, pomyłka, wyjęte z kontekstu.

 • sanczozlamanczo

  Oceniono 52 razy 50

  rynsztok wybrał rynsztok no i mamy ogólny rynsztok

 • jurek4491

  Oceniono 53 razy 49

  No i mamy obraz całego PiS-u - MOTŁOCH I CHAMSTWO do potęgi entej .
  I takie sku.wysyństwo ma czelność WRZESZCZEĆ że to ich wszyscy wyzywają .

 • tomke

  Oceniono 44 razy 44

  To juz wiemy co interesuje senatora Waldemara Bonkowskiego - Hitler i Tusk. Moze jakas dobra dusza doklei po drugiej stronie Jaroslawa wymachujacego piesciami, zeby szanowny pan senator mogl opulbikowac na swoim profilu komplecik?

  Chocby stad: i.wp.pl/a/f/jpeg/22267/jaroslaw_kaczynski_388.jpeg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX