Ewa Kopacz wybrana wiceprzewodniczącą chadeków w Parlamencie Europejskim. "Dziękuję za zaufanie"

Była premier Ewa Kopacz została wybrana na wiceprzewodniczącą Europejskiej Partii Ludowej w europarlamencie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jej kandydatura jest też rozważana na stanowisko wiceprzewodniczącej całego Parlamentu Europejskiego.
Zobacz wideo

Frakcja chadeków jest największą siłą polityczną w europarlamencie, należą do niej posłowie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. W środę 5 czerwca Ewa Kopacz została wybrana na wiceprzewodniczącą frakcji i wygłosiła przemówienie, w którym zaprezentowała się europarlamentarzystom.

- Mówiłam o jedności, mówiłam o wartościach Unii Europejskiej i mówiłam, że oczywiście możemy się różnić, jedni będą ze wschodu, inni z zachodu, jedni z północy, z południa, z dużego i małego kraju, ale mamy coś, co nas łączy i siłę, szczególną siłę, i to są wartości Unii Europejskiej - powiedziała była premier cytowana przez Informacyjną Agencję Radiową.

Szefem Europejskiej Partii Ludowej po raz kolejny został niemiecki polityk Manfred Weber, który pełnił tę funkcję przez ostatnie pięć lat.

Kopacz wiceprzewodniczącą chadeków w PE. Będzie też kandydatką na wiceszefową europarlamentu?

Ewa Kopacz skomentowała wyniki głosowania na Twitterze. "Dziękuję za zaufanie i za oddane na mnie głosy w wyborach na wiceprzewodniczącą grupy Europejskiej Partii Ludowej" - napisała. Pogratulował jej m.in. Jarosław Wałęsa. 

Z nieoficjalnych informacji brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że Ewa Kopacz ma być też jedną z kandydatek chadeków na stanowisko wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego. Wybory na najwyższe stanowiska w Europarlamencie odbędą się w przyszłym miesiącu. 
Początkowo mówiło się, że osobą z PO, która zostanie wskazana na jedno z kluczowych stanowisk, będzie Jan Olbrycht. Ostatecznie deputowani Platformy Obywatelskiej mieli postawić na byłą premier Ewę Kopacz. W nieoficjalnych rozmowach brukselska korespondentka Polskiego Radia usłyszała, że ma to być przeciwwaga dla delegacji europosłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy - jak wynika z nieoficjalnych informacji - chcą wysokiego stanowiska dla byłej premier Beaty Szydło.

Więcej o:
Komentarze (374)
Ewa Kopacz wybrana wiceprzewodniczącą chadeków w Parlamencie Europejskim. "Dziękuję za zaufanie"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 79 razy 55

  Gratulacje dla pani Kopacz.
  A pisory niech się trochę ogarną z tą swoją Szydło.
  Gadanie o czytaniu Biblii i niedzielnym rosole nie przystoi w PE. To może działać tylko w Wolsce.
  I całe szczęście że Brocha nie zna języków. Większość jej nie zrozumie.

 • antoni710

  Oceniono 46 razy 28

  Pani Ewo Moje serdeczne gratulacje Proszę wybaczyć tej chorej części polskiej społeczności za szaleństwa jakie się objawiają po Pani sukcesie ,bezrozumni tak mają Niech Pani spokojnie robi swoje .Życzę sukcesów .You are great

 • fakiba

  Oceniono 45 razy 25

  Ciekawe co u Beci słychać , pewnie kombinuje jak jakieś "ważne" stanowisko objąć na przykład nadzorcy sprzątaczek

 • niezalany

  Oceniono 37 razy 25

  buahahaha, pisie trolle oszalały z wściekłości ;-)))
  "27:1" to było dopiero zwycięstwo, nie?

 • ar.co

  Oceniono 34 razy 22

  Becia Nam Się Należało Szydło na wicecokolwiek? No to znów będzie 27:1 - tym razem 1 za, 27 przeciw.
  Ale niech się Becia przygotowuje. Na początek może przetłumaczyć na angielski "Nam się te pieniądze po prostu należały!" - żeby mogła wywrzeszczeć w PE.

 • Wojciech Pisarek

  Oceniono 32 razy 20

  Gratulacje i o to chodzi. Trzeba w EU należeć do znaczącej większości a nie być w nic nie znaczącej frakcji. I co z tego że PiS wygrał skoro w EU nie ma głosu.

 • fakiba

  Oceniono 34 razy 16

  Brawo pani Kopacz , a jak tam Szydło , pewnie wybiorą ją na zastępcę Kempy a tą z kolei na naczelną krzykaczkę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX