PSL jednak nie odłączy się od Koalicji Obywatelskiej? Schetyna: Uważam, że koalicja będzie istniała

Grzegorz Schetyna stwierdził, że wbrew wcześniejszym doniesieniom i deklaracjom władz PSL, wciąż są szanse, że ludowcy wystartują na jednej liście z Koalicją Obywatelską. - Uważam, także na podstawie moich rozmów z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, że nasza koalicja będzie istniała i na jesienne wybory - przekonuje szef PO.

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego władze PSL poinformowały, że partia wychodzi z Koalicji Europejskiej i nie wystartuje z nią w jesiennych wyborach do parlamentu, bo "za bardzo skręciła w lewo". Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że zbuduje Koalicję Polską z PSL na czele. Później niezadowolenie z przystąpienia PSL do Koalicji Europejskiej wyraził też na radzie krajowej partii Waldemar Pawlak, były szef ugrupowania.

Schetyna o koalicji z PSL-em: Uważam, że będzie istniała

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w wywiadzie udzielonym "Polityce" przekonuje, że - wbrew wcześniejszym doniesieniom - jego zdaniem ludowcy pozostaną w koalicji z PO do jesiennych wyborów parlamentarnych.

Kiedy negocjowaliśmy powstanie Koalicji Europejskiej, była identyczna sytuacja, pojawiały się podobne głosy. Uważam, także na podstawie moich rozmów z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, że nasza koalicja będzie istniała i na jesienne wybory

- stwierdził Schetyna, dodając, że jego zdaniem "nie ma alternatywy dla zjednoczonej opozycji".

- Gdyby chcieli [PSL- red.] iść całkowicie osobno, mocno utrudniałoby to cel, jakim jest pokonanie PiS i stworzenie rządu, który realizowałby politykę zgodną z polską racją stanu - zaznaczył, podkreślając, że do pokonania Prawa i Sprawiedliwości opozycji potrzebnych jest 7 milionów głosów, które zostaną zdobyte "przez jeden blok, a nie przez kilka".

Schetyna podkreślił również, że wciąż widzi szanse na "dogadanie się" z partią Wiosna Roberta Biedronia, bo jej wyborcy wyznają podobne wartości, co wyborcy Koalicji Obywatelskiej. Jak dodał, jego partia wyciągnie wnioski z przegranych wyborów do Parlamentu Europejskiego: - Kampania rzeczywiście mogła być lepsza. I będzie. Poziom tego, co szykujemy na jesień, będzie bez porównania wyższy - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (41)
PSL jednak nie odłączy się od Koalicji Obywatelskiej? Schetyna: Uważam, że koalicja będzie istniała
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 12 razy 6

  Wewnątrz psl też chyba są duże podziały i tarcia.
  Jest frakcja tradycyjna, która będzie czopkować klerowi oraz postępowa która dostrzega zamiany zachodzące w społeczeństwie.
  Podobny podział istnieje na wsi. To nie prawda że chłopi są tacy tradycyjni. To dotyczy raczej starszych pokoleń. Młode pokolenie na wsi jest bardziej tolerancyjne i postepowe. Korzystają z internetu i nowinek technicznych i dużo więcej wiedzą o świecie niż dziadki.

 • pan.szklanka

  Oceniono 13 razy 5

  PSL to partia konserwatywna i podobnie jak PiS wyznaje tradycyjne wartości. Azbest na dachu, pies na łańcuchu, śmieci do lasu. Oburzą się, gdy im powiedzieć, że w rodzinie mają homo sapiens.

 • polonius3

  Oceniono 8 razy 4

  WYTROPIĆ PISOWSKIEGO KRETA!
  Jeżeli PO, POKO, KE czy jak mu tam chce kiedykolwiek wygrać wybory, musi podjąć przede wszytskim jedno zadania. Musi wytropić pisowksiego kreta w swoich szeregacjh, który podrzuca samobójcze pomysły wyborcze. Podpisanie umowy z dewiantami, profanacja symmboli releigijnych, atak na Kościół, wyciąganie z lamusa opiekunów niepełnosprawnych potam jak PiS przynał im świadczenie 500+. Chyba ktoś kto podrzuca takie polysły albo nie wie, w jakim kraju żyje albo celowo wysługuje się PiSowi. Takie rzeczy się wprowadza PO WYGRANIU WYBORÓW nie w czasie kanpanii. Wiadomno, że program PO polegal na anty-pisie oraz likwidacji CBA, IPN I TVP, teraz doszedł urząd wyjewódzki i tradycyjny senat. Czy ktoś poważny naprawdę sądzi, że przy urnach jesienią projekt “Polska Samnorządna” wygra z RP?

 • zarliwy

  Oceniono 7 razy 3

  Wiadomo, koryto jest jedno ( Polska ) tylko świnie się przy nim zmieniają. Wypiedrolcie Schetynę, przestańcie narzekać non stop na PiS dzielstwo - na to przyjdzie czas po wyborach - przedstawcie jakieś KONKRETY które poprawią życie codzienne, a przede wszystkim odstawcie kk od państwowej kiedy i będziecie mieli duuuuuuuuużą szansę stanąć przy korycie.

 • baby1

  Oceniono 13 razy 3

  Jako wyborca wiosny nie wyznaję podobnych poglądów co PSL i przypuszczam, że wchodzenie Wiosny w jakąkolwiek koalicje z PSL-em włącznie zakończy żywot Wiosny jako bytu politycznego.

 • 23tryt

  Oceniono 4 razy 2

  Grześ, ambicje do kieszeni i dla dobra Polski wróć do drugiej linii, za kurtyną jesteś po prostu lepszy, na scenę się nie pchaj

 • nbk59

  Oceniono 4 razy 2

  Schowajcie Grzesia do jakiejś szafy i wypuśćcie go dopiero po jesiennych wyborach! Jeżeli nie wiecie jak to zrobić to zapytajcie tych z PiSu. Oni mają wprawę w chowaniu w szafie nawet prezesa.

 • yeah_bunny

  Oceniono 13 razy 1

  Zrozum wreszcie Grzesiu, że koalicje tworzy się po wyborach!

 • nino.rota

  0

  mam kilku znajomych ze srodowiska LGBTQ i nawet oni nie glosuja juz na Platforme za ich puste obietnice, ciagle odkladanie i osobliwe glosowania w PE.
  jyz predzej wybieraja Razem, Zielonych, SLD lub Wiosne...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX