Jacek Sasin zdradził, czym będzie się zajmował jako wicepremier

- Przeciwnik jest trudny i bardzo mocny. Ma bardzo wiele instrumentów do tego, żeby rzeczywiście skutecznie nam szyki popsuć - powiedział Jacek Sasin, mówiąc o szansach Zjednoczonej Prawicy na wygraną w jesiennych wyborach. Polityk został wczoraj nowym wicepremierem.
Zobacz wideo

4 czerwca 2019 roku doszło do rekonstrukcji rządu i powołania nowych ministrów. Zastąpią oni m.in. tych polityków, którzy zdobyli mandat europosła w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Prezydent Andrzej Duda powołał m.in. Jacka Sasina. W wyniku rekonstrukcji rządu przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów został wicepremierem i zastąpił na tym stanowisku odchodzącą do Europarlamentu Beatę Szydło

Jacek Sasin o swoich nowych obowiązkach: Będę koordynował prace legislacyjne Rady Ministrów

Kiedy Jacek Sasin został mianowany nowym wicepremierem, powiedział dziennikarzom, że w ciągu kilku kolejnych miesięcy skupi się na przygotowywaniu nowych propozycji, które rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie mógł przedstawić obywatelom przed ewentualną drugą kadencją. Czy trzeba być wicepremierem, żeby snuć wyborcze plany? Jacka Sasina zapytał o to Konrad Piasecki, gospodarz programu "Rozmowa Piaseckiego", emitowanego przez stację TVN24.

Jacek Sasin powiedział Konradowi Piaseckiemu, że przygotowanie nowych propozycji to "w zamierzeniu jedno z zadań, którego powinien się podjąć", a myślenie o propozycjach, które pozwolą Prawu i Sprawiedliwości rządzić przez drugą kadencję, będzie "myśleniem zbiorowym". Jacek Sasin przypomniał także, że PiS ma w planach kongres programowy, podczas którego zostaną opracowane propozycje obozu rządzącego na kolejną kadencję i zaznaczył, że jego głównym zadaniem będzie koordynowanie prac legislacyjnych Rady Ministrów.

- Z półtorarocznego doświadczenia pełniąc funkcję szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów wynika, że z pozycji wicepremiera, która daje możliwości nadzorowania prac innych ministerstw, będzie to łatwiejsze i bardziej skuteczne - powiedział nowy wicepremier.

Czy Zjednoczona Prawica wygra jesienne wybory? Jacek Sasin: Przeciwnik jest trudny

Jacek Sasin powiedział również, że Zjednoczona Prawica nie ma pewności, czy uda się jej wygrać w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

- Wiemy, że to będzie bardzo trudne zadanie, bo przeciwnik jest trudny i bardzo mocny. Ma bardzo wiele instrumentów do tego, żeby rzeczywiście skutecznie nam szyki popsuć - powiedział wicepremier.

Więcej o: