Jacek Sasin zdradził, czym będzie się zajmował jako wicepremier

- Przeciwnik jest trudny i bardzo mocny. Ma bardzo wiele instrumentów do tego, żeby rzeczywiście skutecznie nam szyki popsuć - powiedział Jacek Sasin, mówiąc o szansach Zjednoczonej Prawicy na wygraną w jesiennych wyborach. Polityk został wczoraj nowym wicepremierem.
Zobacz wideo

4 czerwca 2019 roku doszło do rekonstrukcji rządu i powołania nowych ministrów. Zastąpią oni m.in. tych polityków, którzy zdobyli mandat europosła w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Prezydent Andrzej Duda powołał m.in. Jacka Sasina. W wyniku rekonstrukcji rządu przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów został wicepremierem i zastąpił na tym stanowisku odchodzącą do Europarlamentu Beatę Szydło

Jacek Sasin o swoich nowych obowiązkach: Będę koordynował prace legislacyjne Rady Ministrów

Kiedy Jacek Sasin został mianowany nowym wicepremierem, powiedział dziennikarzom, że w ciągu kilku kolejnych miesięcy skupi się na przygotowywaniu nowych propozycji, które rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie mógł przedstawić obywatelom przed ewentualną drugą kadencją. Czy trzeba być wicepremierem, żeby snuć wyborcze plany? Jacka Sasina zapytał o to Konrad Piasecki, gospodarz programu "Rozmowa Piaseckiego", emitowanego przez stację TVN24.

Jacek Sasin powiedział Konradowi Piaseckiemu, że przygotowanie nowych propozycji to "w zamierzeniu jedno z zadań, którego powinien się podjąć", a myślenie o propozycjach, które pozwolą Prawu i Sprawiedliwości rządzić przez drugą kadencję, będzie "myśleniem zbiorowym". Jacek Sasin przypomniał także, że PiS ma w planach kongres programowy, podczas którego zostaną opracowane propozycje obozu rządzącego na kolejną kadencję i zaznaczył, że jego głównym zadaniem będzie koordynowanie prac legislacyjnych Rady Ministrów.

- Z półtorarocznego doświadczenia pełniąc funkcję szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów wynika, że z pozycji wicepremiera, która daje możliwości nadzorowania prac innych ministerstw, będzie to łatwiejsze i bardziej skuteczne - powiedział nowy wicepremier.

Czy Zjednoczona Prawica wygra jesienne wybory? Jacek Sasin: Przeciwnik jest trudny

Jacek Sasin powiedział również, że Zjednoczona Prawica nie ma pewności, czy uda się jej wygrać w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

- Wiemy, że to będzie bardzo trudne zadanie, bo przeciwnik jest trudny i bardzo mocny. Ma bardzo wiele instrumentów do tego, żeby rzeczywiście skutecznie nam szyki popsuć - powiedział wicepremier.

Więcej o:
Komentarze (90)
Jacek Sasin zdradził, czym będzie się zajmował jako wicepremier
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 31 razy 21

  Sasin!

  Co masz do powiedzenia na temat:
  • Wycieczki do Katynia po glosy wyborcze dla niemoty ex-prezydenta?
  • Jeszcze bardziej interesuje mnie twoj, Dudy, "wujka Jarka" i Macierewicza udzial osobisty w organizowaniu tej wycieczki?
  • Jak sie maja dzisiaj "zamachy trotylowe i inne" ; "morderstwo" smolenskie?
  • Jak sie miewa "wrak"?
  • Jak sie miewaja wesole wdowki – polityczne milionerki po utracie najblizszych w czasie wycieczki do Katynia
  • Ile szalony Antek nadal wyplaca pasozytom pozujacym na expertow?
  • Ile wyplaca tym nadal nie zapsokojonym wdowkom politycznym i opetanym parciem na kariere i szklo?
  • Ile wy sami kosicie mamony od oligarchy wolskiego za przemysl smolenski i pomnikarski jaki na jego konto rozwineliscie?

 • pan.szklanka

  Oceniono 32 razy 16

  Przeciwnik jest trudny i ma wiele instrumentów do tego, żeby rzeczywiście skutecznie popsuć szyki PiSowi. Między innymi rację i prawdę. Z drugiej strony podlega ograniczeniom, którym nie podlega PiS. Między innymi poczuciu wstydu i przyzwoitości.

 • jeak

  Oceniono 27 razy 15

  "Przeciwnik jest trudny i bardzo mocny"
  Tak, bo w odróżnieniu od Was, deklaruje proeuropejskość, trójwładzę, poszanowanie konstytucji i sądownictwa - Trybunał Konstytucyjny. Obcy jest im też styl głosowania w Sejmie - często "na rympał". Oj bójcie, bo jak się Im uda wygrać (na co liczę), to będą rozliczenia ...

 • maciek76

  Oceniono 21 razy 13

  czytaj - za państwowe pieniądze będę zajmował się demontażem państwa prawa i utrzymaniem się PiSu przy władzy!

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 17 razy 13

  Turoperator Sasin niech się może zajmie organizowaniem logistyki temu rządowi.

  Został wicepremierem w nagrodę za organizację pewnej prywatnej wycieczki samolotem rządowym. Ten kto go zrobił wicepremierem ma krew na rękach.

 • frogman

  Oceniono 10 razy 10

  jak takie osoby jak sasin zostają wicepremierami, to znaczy że Polska chyli się ku upadkowi. Czym pan sasin może się zajmować|? Organizacją wycieczek samolotowych dla członków rządu pi$owskiego.

 • acototak

  Oceniono 16 razy 10

  Kiedy Sasin odpowie za organizację wycieczki smoleńskiej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX