CBA przeszukało mieszkanie asystenta posła Sławomira Nitrasa. Zabrano m.in. komputer polityka

CBA, na zlecenie szczecińskiej delegatury Prokuratury Krajowej, przeszukało mieszkanie asystenta posła PO Sławomira Nitrasa. Funkcjonariusze zabrali m.in. telefony i komputer należący do polityka.

O wejściu służb jako pierwsza poinformowała szczecińska "Gazeta Wyborcza". Potwierdził to na Twitterze Sławomir Nitras. "Do mojego asystenta o 6 rano weszło CBA. Zabrali telefony, komputery, również należące do mnie" - napisał.

CBA przeszukało mieszkanie asystenta Nitrasa. Chodzi o kontakty z funkcjonariuszem więzienia

Sprawa jest związana ze śledztwem przeciwko funkcjonariuszowi służby więziennej z Aresztu Śledczego w Szczecinie, które zapoczątkowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, a następnie przejęła Prokuratura Krajowa. Mężczyzna ten miał przekazywać rodzinie Stanisława Gawłowskiego, podejrzanego m.in. o korupcję, który swego czasu przebywał w areszcie, informacje na temat tego, czego politykowi brakuje w więzieniu. Według prokuratora popełnił w ten sposób przestępstwo z art. 231 Kodeksu karnego, który mówi o przekroczeniu uprawnień lub niedopełnieniu obowiązków przez funkcjonariusza publicznego. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3.

Śledztwo wykazało również, że funkcjonariusz więzienia miał próbować skontaktować się z kilkoma politykami, m.in. ze Sławomirem Nitrasem. Próbował do niego dotrzeć właśnie przez jego asystenta. "Do mojego biura przyszedł człowiek, chciał się ze mną spotkać. Obawiałem się prowokacji i nie spotkałem się. Moim zdaniem to tylko pretekst, by nas nękać" - wyjaśnia na Twitterze Sławomir Nitras.

Tomczyk: Zemsta za przekazanie bucików dla Prezesa?

Jak powiedział polityk w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", wśród jego kolegów z PO zaistniało podejrzenie, że działanie CBA może mieć związek z przekazaniem przez niego bucików dziecięcych Jarosławowi Kaczyńskiemu, które miały symbolizować problem pedofilii w Kościele.

Taką możliwość widzi m.in. Cezary Tomczyk. "Zemsta za przekazanie bucików dla Prezesa? Kary nie zadziałały, odebranie pensji nie zadziałało, to 'Państwo PiS' postanowiło użyć bardziej jednoznacznych metod. Czas na służby" - napisał na Twitterze.

Więcej o:
Komentarze (98)
CBA przeszukało mieszkanie asystenta posła Sławomira Nitrasa. Zabrano m.in. komputer polityka
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 41 razy 27

  a tymczasem oszust i kłamca jest premierem a następny oszust został ministrem w pisowskim nierzadzie !!!!

 • antekpociecha

  Oceniono 37 razy 27

  Było do przewidzenia i to dopiero początek teraz obstawiam na media te które jeszcze zostały wolne.
  Wszystko według znanych historycznych scenariuszy "światowych" nazistowsko komunistycznych i obecnych Orbanowych

 • fakiba

  Oceniono 47 razy 27

  Nitrasa się trochę boją wiec zabrali się za asystenta , pisie CBA i wszystko na temat

 • precz_z_komunia

  Oceniono 35 razy 23

  A na Srebrnej, Nowogrodzkiej i Miskiewicza już byli?
  Czy też I Sekretarz KC PiS jest ponad prawem i sprawiedliwością :-)

 • kptpk

  Oceniono 30 razy 22

  Brawo !!! Alleluja i do przodu wespół ze służbami do upragnionego przez wszystkich(niech spróbują nie) radosnego kaczyzmu.

 • salsolo.4

  Oceniono 29 razy 19

  Czyżby szukali "miliona"... tego co zgubili??? Ale to w swoich chałupkach powinni poszukać.

 • justas32

  Oceniono 32 razy 18

  Po wyborach należy natychmiast aresztować całą wierchuszkę PiS i dotąd maglować aż wszystko powiedzą - kto, gdzie i za ile ...

 • plutoniczna

  Oceniono 17 razy 15

  tzn. że PiS rozpoczęło kampanię do polskiego parlamentu.
  będzie ostro grubo i bezpardonowo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX