Komentarze (329)
Wystąpienie Donalda Tuska w Gdańsku. Obchody czerwca 1989 roku
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 2 razy 2

  << Na mnie mozecie zawsz liczyc””, ze czmychne, jak tylko nadarzy sie jakas lepsza fucha, np w Genewie albo Nowym Jorku. I zawsze mozecie tez liczyc na to, ze zabiore ze soba ciecia Grasia.

 • damtek

  Oceniono 14 razy 2

  My wolni Ludzie Frasyniuka brzmi jak zawołanie przypomina apel We, the People of the United States, w celu tworzenia doskonalszej unii, ugruntowania sprawiedliwości, za Konstytucja USA. Cel który stoi przed nami to wolność, równość, demokracja i konstytucja.
  #obchodygdansk

  Andrzej Siwiński/twitter

 • ireneusz50a

  Oceniono 3 razy 1

  tusk dzis to nawet nie poseł, co najwyżej judasz i podżegacz.

 • slawczan

  Oceniono 3 razy 1

  Pytanie: Co opozycja PROPONUJE?
  Bo PiS rzucił calkiem konkretny towar na stół. Kwestią otwartą pozostaje na ile ten towar śmierdzi (korupcją).
  Może projekt REFORMY sądownictwa i prokuratury? Nie tylko reformy przez ,,odzyskanie" ale realnej reformy - usprawnienia procedur, zwiększenia odpowiedzialności funkcjonariuszy za dkutki ich działań.Generalnie obie instytucje ze względu na poziom swojej niekompetencji i sprzedajności nie cieszą się przesadną estymą społeczeństwa.
  To może system podatkowy? Dżungla debilizmu w której tylko cwaniaczki od doradztwa podatkowego w miarę sprawnie się poruszają. Nawet funkcjonariusze skarbówki gubią się pośród kretynizmów.
  Reforma prawa o związkach zawodowych - związki zawodowe powinny fostawać dotację proporcjonalną do ilości członków regularnie płacących składki (np. ze składek zebrali 5mln pln państwo dopłaca im drugie tyle) likwidacja etatów związkowych utrzymywanych przez przedsiębiorstwo, wprowadzenie tajnego członkostwa (bez ujawniania zatrudniającemu). Zasada jeden związek jeden człowiek a nie jak dziś - w firmie pracuje 2000 osób a jest 3200związkowców.
  To może przywrócenie rzeczywistego sensu paragrafowi tak obecnie uszanowanej Konstytucji dotyczącej neutralności światopoglądowej państwa?
  UCZIWE rozliczenie pedofilii i wałków gospodarczych kleru kat. - piszę i sam nie wierzę...
  Rozliczenie afery SKOKów - znowu marzenie...
  Osądzenie pisich bezprawi...
  Tyle wymyśliłem przy piwie po południu. Partoe KE biorą miliony dotacji budżetowych ale chyba składają się z intelektualnych eunuchów i jedyne co umieli wykrzesać ,,PiS jest zły" i ,,Ełro dla naszych" Porywający program, nieprawdaż? Nijak się mający do pińcet na każde dziecko.l
  Latami partie wchodzące w skład KE uczyły obywateli,że masz tylko tyle ile się postarasz (zapracujesz,zakombinujesz, ukradniesz) i tylko to się liczy. No to obywatele policzyli i... ,,Partie umów śmieciowych" contra ,,Partia pińcet +".
  Policzyli...i jasne: pizdiec z taką demokracją

 • krark

  Oceniono 3 razy 1

  Naiwna wiara, że samorządowcy z dużych miast pomogą. A na kogo oni głosowali wcześniej? Na PO i tak zostanie. Druga sprawa to zastosowanie tego samego narzędzia, aby wyniki sondażowe i te oczekiwane, rzeczywiste wzrosły, a mianowicie: "więcej integracji na opozycji". Brzmi znajomo? Jakie jest remedium na wszystkie bolączki UE. Więcej integracji. Wyniki takich działań są w obu przypadkach podobne. Katastrofa. Tym też okazała się impreza w Gdańsku.

 • sunzi15

  Oceniono 3 razy 1

  Ad. @i.l ,,wal się Donek, za PiS wszystkie wskaźniki są lepsze, a ludzie bardziej uśmiechnięci''

  W III Rzeszy stan finansow panstwa i dane ekonomiczne
  oblozone byly najwyzszym stopniem tajemnicy panstwowej,
  a WSZYSTKIE tzw. dane, wskazniki i informacje
  byly domena Ministerstwa Propagandy Goebelsa.
  Z PiSem jest analogicznie.
  Klamstwo, falsz, manipulacja, oszustwo - to caly PiS.

  Poza tym NIC, w tym zadne wskazniki
  nie upowazniaja do lamania Konstytucji,
  NIELEGALNYCH zmian ustrojowych,
  zamachu stanu zmierzajacego
  do nazistowskiej dyktatury.

 • javall

  Oceniono 5 razy 1

  Zawodnikiem w druzynie nie moze byc bo zuzyty i skompromitowany faulami, wiec promotorzy chcieliby ulokowac go na pozycji trenera. Bezpieczniej i wygodniej a szczuc mozna i probowac gierek zakulisowych.

 • onduma

  Oceniono 9 razy 1

  Dalej maja nadzieje na wygraną mimo spadajacych notowan. Upajaja sie przypisana sobie samym "wyzszoscią" i bunczucznymi przemowieniami.

 • markj1

  Oceniono 5 razy 1

  Jakie święto 4 czerwca i jakie wolne wybory.Wolne wybory były 2 lata później, ale Wałęsa nie pozwolił Olszewskiemu rozliczyć zbrodniarzy komunistycznych i ubeckich kapuśi z własną osobą na czele.

 • ochujek

  Oceniono 9 razy 1

  Jarek, jak każdy stary kawaler, bardziej rozumie problemy rodzin i wychowywania dzieci. Zwłaszcza ci w sukienkach to eksperci w tych dziedzinach. Z naciskiem na uświadamianie dzieci.

 • agnrodis

  Oceniono 13 razy 1

  Po pierwsze, nie obrazac ludzi ze wsi, malych miast i katolikow. Jak nie beda wkurzeni, to nie pojda glosowac, jak sie wkurza, to pojda i zaglosuja.

 • stewoj

  Oceniono 13 razy 1

  JARUS JUZ ROBI W MAJTKI PONIEWAZ GRUBSZY KALIBER POJAWIL SIE W POLSCE !!!!

 • jan700

  Oceniono 2 razy 0

  Program opozycji: przeprowadzić rozbicie dzielnicowe, odebrać dzieci rodzinie, zlikwidować Polskę.

 • ubudubu4

  Oceniono 2 razy 0

  Ojciec chrzestny PO-mafii miałby ją porzucić?

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 2 razy 0

  Liczyć na siebie czyli na co?
  PiS pracuje a POKO nieustannie robi konkurs "Kto mocniej strzeli sobie w stopę"....

 • lobo13

  Oceniono 4 razy 0

  Ale opozycja liczy właśnie na siebie. Przecież zawiązali koalicję, zbudowali program, przeprowadzili kampanię. Korzystają z Tuska, bo jak nie korzystać z pomocy kogoś takiego???

  To raczej Wy (media w domyśle), s.r.a.c.i.e się przy każdej wizycie Donka w Polsce i przy każdej jego wypowiedzi. Czerwone nagłówki, całe programy, rzesze komentatorów co Tusk powiedział, co miał na myśli, czego nie powiedział i jakie są jego plany. Sami nakręcacie spiralę tuskowej histerii jakby od tego właśnie zależała przyszłość Polski. A potem śmiertelnie poważne analizy części dziennikarzy w stylu "niech opozycja nie liczy na Tuska". A skąd wiecie że liczy? Schetyna wam powiedział, że bez Tuska nie da rady? Przecież on dobrze wie, że Donek za niego kampanii nie zrobi. Grzeje się w jego blasku, bo kto by się nie grzał, co w tym dziwnego?

  Mediom sugerowałbym zachowanie proporcji w ocenie tego co naprawdę jest ważne, a także refleksję co do tego w jakim stopniu rzeczywistość komentują a w jakim ją kreują. Jeżeli piszecie, że opozycja liczy głównie na Tuska to jest to subiektywne wrażenie, które odnosi suweren. I to wy jesteście głównym tego sprawcą.

 • toreon

  Oceniono 2 razy 0

  Nie wiem o co chodzi z tą egzaltacją wobec Tuska. Facet jest w polskiej polityce od ponad 3 dekad, był dwukrotnie premierem, co zresztą nie jest delikatnie mówiąc dobrze wspominane przez ludzi. A na GW niemal codziennie pojawia się jakiś tekst o Tusku sugerujący, że suweren z biciem serca czeka na decyzję czy wraca do polityki wewnętrznej. Nie, proszę państwa. Opozycja, jeśli chce liczyć na zwycięstwo, musi sobie poszukać nowych liderów.

 • sunzi15

  Oceniono 2 razy 0

  Ad. @krark "nie ma takiej niegodziwości jakiej by pomiot UW nie zawahałby się uczynić"

  Ciesz sie, ze za zamach stanu
  - ZBRODNIE i NIEGODZIWOSC wobec Polski i Narodu Polskiego,
  obciazajace czolowych dzialaczy PiS grozi w Polsce tylko DOZYWOCIE.
  W Turcji Erdogan zamierza przywrocic kare smierci,
  a na razie wydaje wyroki rzedu 29 krotnego DOZYWOCIA.

 • samsung_galaxy

  0

  Strajkujący nauczyciele całymi stadami będą glosować na prezydentów miast, którzy obiecali im wynagrodzenie za strajk a jak przyszło do płacenia to podwinęli ogony :)

 • tornemorgren

  Oceniono 2 razy 0

  Co za brednie! Ku...ko mi daleko do PiS, ale do ciężkiej cholery ktoś ich wybrał! I jakiekolwiek porównania do '89 roku, do walki z komuną obrażają pamięć ludzi, którzy za tę walkę oddali życie! Zwłaszcza w kontekście Cimoszewicza i Millera.

 • druzpoz

  Oceniono 2 razy 0

  "Jednak dla własnego dobra opozycja powinna dzisiaj liczyć przede wszystkim na samą siebie, bo to o jej przyszłość toczy się gra." - tu nie chodzi do cholery o opozycję, tylko o Polskę!

 • jelonek666

  Oceniono 2 razy 0

  Jakim prawem na listach POKO znaleźli się komuniści? przecież to jest jawne plucie w twarz ludziom... Schetyna skutecznie reanimował trupa SLD i teraz Tusk przyrównuje opozycję do Solidarności?? Jeśli już szukać jakiś punktów stycznych to jest on jeden - Okrągły Stół był umową między opozycją a komunistami tak samo jak dziś POKO jest umową między opozycją a postkomunistami. NIGDY nie wygracie już ŻADNYCH wyborów powszechnych!

 • normalny_pan

  Oceniono 2 razy 0

  ale skomlą pisowsko - sowieckie trole.....

  niech ta muzyka nadal gra.....

  jak można się tak zeszmacić mendy ???

 • wusu

  Oceniono 6 razy 0

  27:1 to nie bylo uczciwe glosowanie, kanclerz Merkel spytala kto jest przeciw,
  uczciwe glosowanie to takie gdzie sa pytania:
  Kto za?
  Kto sie wstrzymal?
  Kto przeciw?
  uczciwe glosowanie to nie zastraszanie szefow krajow glosujacych przez kanclerz Merkel poprzez zla procedure glosowania,

 • wagabunda

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli na czele opozycji nadal będzie stać ten nieudacznik Schetyna to już nic nas nie uchroni przed kolejnym zwycięstwem PiS-u.

 • sunzi15

  Oceniono 4 razy 0

  ZAWSZE obowiazuje zasada:
  Umiesz liczyc, licz na siebie.
  Kluczowy jest natomiast zawsze Plan A.
  Opozycja demokratyczna powinna juz pozbierac sie
  po spartoleniu remisem zwyciestwa,
  ktore miala w zasiegu reki.
  Wyciagnac wnioski z bledow i odbic sie
  od nich jak na trampolinie do ZWYCIESTWA,
  bo kazdy inny wynik oznacza mozliwosc
  dopiecia przez PiS DYKTATURY, zawlaszczenie panstwa
  i WSZYSTKIEGO co nasze,
  czyli KATASTROFE NARODOWA,
  ktorej sami sobie bedziemy winni.

  A wiec pelna mobilizacja, przyjecie ZWYCIESKIEJ STATEGII,
  - takiej by porazka byla NIEMOZLIWA !!!
  - odpalenie wszystkich min i zdecydowane ZWYCIESTWO!

  Potem rozliczenie bandy zloczyncow, odbudowa Rzeczypospolitej,
  niezbedne zabezpieczenia przed lamaniem Kostytucji
  i zamachami stanu na Rzeczypospolita,
  ponowne w pelni wolne, rowne i demokratyczne wybory,
  BEZ nazistowskich ugrupowan z PiS na czale,
  ktore z mocy Konstytucji winny byc ZDELEGALIZOWANE.

 • i.l

  Oceniono 6 razy 0

  opozycja ma wciąż tylko jeden cel: odsunąć PiS od władzy i samej się do nie dorwać. Mam inne zdanie i i powiem: ,,wal się Donek, za PiS wszystkie wskaźniki są lepsze, a ludzie bardziej uśmiechnięci'' Kiedyś byłem twardym zwolennikiem UD, UW, PO.

 • majo_rmajor

  Oceniono 6 razy 0

  Skąd bierzecie tycg"analityków"? Z PiSu?

 • dryl1

  Oceniono 6 razy 0

  Tusku Donaldzie, a gdzie support Jażdżewski, awansował na doradcę ? Pieprzy jak zwykle jak potłuczony.

 • wiesio_kopyto

  Oceniono 6 razy 0

  Jakby tępe peło z Tuskiem na czele przez 8 lat swoich rządów nie olewali przeciętnego Polaka, to nie mielibyśmy dziś tego, co mamy. Teraz każdy tylko próbuje wszelkich pomysłów na walkę z pisem, a wystarczyło przez 8 lat dotrzymywać obietnic i nie traktować Polaków jak tępą masę, która ma harować do śmierci

 • soldadura104

  Oceniono 8 razy 0

  No to Tusk najpierw musi wygryżć swoich przeciwników przy pomiocy pedałow. Jak komuna chciała z swoich na stołkach zrobić szlachtę to przegrała z geniuszami. Tak samo ludzie ze stołków PO chcieli sie zrobić szlachtą a geniusze rodzą sie z wymieszania krwi.

 • dziadek-5

  Oceniono 10 razy 0

  ,, … liżącej rany po wyborczym laniu ... opozycji …"
  Panie Redaktorze, a popatrzył Pan na wyniki procentowe w Europie?
  PiS i KE mają 3 i 4 miejsce procentowe. Jeśli odpuścić sobie Maltę, gdzie zwycięska partia przekroczyła 50%, ale wprowadzi mało posłów, to jest to realnie 2 i 3 miejsce w Europie. To nie jest lanie lecz podium i przegrana na punkty a nie nokaut. Skończyć z lamentem i brać się do roboty.
  I to bezsensowne łapanie się za głowę ,,Jakżeż ci nasi rodacy zagłosowali ?!" Finezyjnie zagłosowali. Wysłać kogoś do Brukseli tzn. wyciepać z Polski żeby tu nie mieszał. Został wodzuś z 2-gim garniturem, co widać po nowej obsadzie w ministerstwach: ,,Ja się na tym nie znam, ale się szybko uczę".

 • staszek_ptaszek

  Oceniono 24 razy 0

  Tusk jest światowcem, Kaczyński podwórkowcem. Nie da się porównać. Nie wypada.

 • damtek

  Oceniono 12 razy 0

  Wiecie kto na jesień będzie liderem opozycji?
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  Jarosław Kaczyński
  Beata Ka/twitter

 • 1stanczyk

  Oceniono 1 raz -1

  "umiejętne poszerzanie elektoratu"

  Elektorat, podobnie zresztą jak suweren zna to na wyrywki

  Niedotrzymane liczne przedwyborcze obietnice bezczelnie nazywane "umiejętnym poszerzaniemù elektoratu"

  Koalicja POPiSU-u w 2005 roku, podatek liniowy, €, elektrownia jądrową, "inwestycje Polskie", "mam zwyczaj kończyć to co zaczynam" /kadencje premiera która przerwała potrzebna do europejskiej kariery dymisja / )

  ht tps://www.youtube.com/watch?v=kf-Syd-M-WA

 • lukki69

  Oceniono 3 razy -1

  Kreowanie wizerunku w bańkach medialnych.
  A jak jest afera to jak w filmie....ukryj się na jakiś czas aż wszystko przycichnie...ostatnim przykładem Joanna Wielgus...:)

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 3 razy -1

  "...opozycja powinna liczyć przede wszystkim na siebie."
  Czyli na nikogo....

 • radmaj12

  Oceniono 7 razy -1

  Najważniejsze punkty programu opozycji:
  1. Pedofilia w Kościele
  2. Rozbicie dzielnicowe
  3. Powrót starych komuchów do władzy

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 5 razy -1

  Tusku, Wielki OTUA chce nowej Rewolucji Pazdziernikowej - godne to, jak na namaszczonego przez Ciebie nowego lidera oPOzycji przystalo.
  A gdzie padna pierwsze strzaly z Aurory ? Aaa, na Westerplatte.

 • szats69

  Oceniono 3 razy -1

  Czyli przemówienie motywacyjne. Nic więcej. Nie wiem czy wiara, że kolejne takie wystąpienia Tuska będą nabijać punkty wyborcze jest zasadna. Gdyby Tusk np wystartował na senatora, to co innego.

 • losiu4

  Oceniono 7 razy -1

  no to donek, koniec. "Na mnie możecie zawsze liczyć". Po tej deklaracji nawet największy pełowski oszołom da se z Tobą spokój. Przecież Ty nawet kominów malować nie potrafisz a jedyne w czym jesteś dobry to robienie dobrze swojej mistress. Obawiam się że to trochę za mało by totalsom pomóc.

  Pozdrawiam

  Losiu

 • junkamm

  Oceniono 7 razy -1

  bardzo dobre przemowienie donalda tuska . pis musi obawiac sie wyborów na jesieni . polacy zrozumieli że polska jest jedna . prawo i sprawiedliwosc psuje wszystko . bez tego polskiego stronictwa ludowego wygramy wybory parlamentarne . dośc mamy głodu nedzy koszmaru i być w uni drugą kategorją. mamy zarabić to co w uni całej . a nie tylko politycy . wszystko znowu podrożało za co żyć panie morawiecki i kaczynski . wystawimy wam laurkę przy wyborach czerwoną. starsi chorzy niepełnosprawni już nie walczą z głodu . wiec pójdą za tym kto da pieniądze .

 • ganro

  Oceniono 13 razy -1

  Mnie ciekawi, kto jeszcze popiera Platformę Oszustów i dlaczego? Podacie mi swoje argumenty?

 • ganro

  Oceniono 13 razy -1

  Dla Platformy Oszustów nie ma miejsca dla Platformy Oszustów, kto oszukuje wyborcę tak kończy Panie Tusk.

 • agap.e

  Oceniono 17 razy -1

  Tak obalili komunę, że ta komuna teraz przychodzi świętować obalenie.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 17 razy -1

  Gejowy Jarucha rzucił trolli Szachermachera na ten właśnie, najbardziej zagrożony odcinek frontu. Pi(e)S z nimi tańcował!

 • alben albus

  Oceniono 7 razy -1

  Schetyna np musi wyjść ze sceny jak "broszka", która pokazała swoje brudy za "niebieskimi"paznokciami bo inaczej z nici planu B de facto "ucz się od wroga"...

 • patriot.wr

  Oceniono 27 razy -1

  Jeszcze jedno takie śmieszne przemówienie Tuska i PIS bez robienia kampanii wyborczej będzie miał jesienią przynajmniej 60 procent poparcia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX