Andrzej Duda: Patrzę z uśmiechem na to, jak postkomuniści nas pouczają o demokracji

- Patrzę dzisiaj trochę z uśmiechem na to, jak postkomuniści, byli uczestnicy komunistycznego reżimu, pouczają nas, co to znaczy demokracja - mówił podczas obchodów 30. rocznicy wyborów 4 czerwca prezydent Andrzej Duda.

W Sali Kolumnowej w Sejmie odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu, by uczcić 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku. W trakcie uroczystości głos zabrał m.in. prezydent Andrzej Duda, który mówił, że "jest wdzięczny" tym, którzy w 1989 roku postanowili walczyć o demokratyczną i suwerenną Polskę.

Wtrącił też wtedy przytyk w stronę byłych członków PZPR, pozostających wciąż w polityce:

Patrzę dzisiaj trochę z uśmiechem na to, jak postkomuniści, byli uczestnicy komunistycznego reżimu, pouczają nas, co to znaczy demokracja
To taki trochę chichot historii, można się zaśmiać.

Andrzej Duda mógł spokojnie kontynuować wywód bez większych problemów.

Te słowa nie umknęły jednak komentatorom, którzy szybko odwrócili narrację. Na przykład Kataryna wytknęła, że prokuratorzy ze stanu wojennego, jak Stanisław Piotrowicz, kierujący komisją sprawiedliwości "nie przeszkadzają" prezydentowi.

Więcej o:
Komentarze (580)
30. rocznica wyborów 4 czerwca. Andrzej Duda: Patrzę z uśmiechem na to, jak postkomuniści nas pouczają
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 141 razy 123

  Tak, tak wszyscy widzieli, jak szczerzyłeś zęby, gdy Piotrowicz w sejmie głosił swoje wywody o wyższości woli suwerena nad prawem.
  PS Śpiewasz już "ojczyznę wolną pobłogosław panie", czy dalej jak przed 2015 masz z tym, załgany obłudniku, problemy?

 • vanad48

  Oceniono 111 razy 101

  Bezczelny dupek......nigdy nie myślałem będąc w podziemiu, że dożyję czasów, gdy prezydentem naszego kraju będzie marionetka, tak ograniczona, że nie zupełnie nie rozumie swojej roli.....że jest po prostu sekretarzem propagandy postpeerelowskiej partii...

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 98 razy 90

  I wcale Kaczyńscy nie brali udziału w Okrągłym Stole, tym bardziej że wódka była za ciepła, a kotlety były za zimne i Jarek wieczorem jak wracał to był głodny i mama musiała mu odsmażać ziemniaczki, kotlecika mielonego i podawać zimne ogóreczki małosolne posypane koperkiem.
  I jako postkomuniści wcale nie uwłaszczyli się na państwowym majątku RSW - Prasa-Ruch, bo to im po prostu należało się za walkę z reżimem już w szkole średniej.

 • 11krzych

  Oceniono 90 razy 82

  Patrzę z uśmiechem jak człowieczek wychowany na niewolnika kleru mówi o wolności.

 • pan.szklanka

  Oceniono 69 razy 59

  Ale co Dudzie nie pasowało w PZPR?
  Gospodarka centralnie planowana? Prokurator Piotrowicz? Pozycja Kościoła (nowy kościół powstawał średnio co 3 dni)? Osiem klas szkoły podstawowej i brak gimnazjów?
  ZHP i krótkie spodenki?
  Czy wreszcie brak możliwości korespondencji z Leśnym Ruchadłem z powodu braku Internetu?

 • bkgazeta

  Oceniono 54 razy 50

  Taka Duda jest wzorem demokracji! Wszyscy się w grobach przewalają. Ze śmiechu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX