Trzaskowski i Adamowicz dla Gazeta.pl. o sytuacji samorządów. "Są wrogiem numer jeden PiS"

- Sterowanie tym wszystkim z Warszawy jest szkodliwe i widzimy tego efekty - mówiła Gazeta.pl Magdalena Adamowicz. O sytuacji samorządów w podobny sposób wypowiadał się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski: - Samorządy są wrogiem numer jeden partii rządzącej.
Zobacz wideo

Dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek w ECS w Gdańsku rozmawiał z Magdaleną Adamowicz, wdową po prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, wybraną do europarlamentu w ostatnich wyborach. W Gdańsku, w trakcie obchodów 30. rocznicy wyborów 4 czerwca, pojawiło się wielu samorządowców, którzy debatują o swojej przyszłości.

Magdalena Adamowicz podkreślała, że decentralizacja i silna pozycja samorządów przyczynią się do poprawy życia w kraju, przestrzegała też przed próbami zawłaszczenia "mniejszej" władzy. O samorządzie Gazeta.pl sporo mówił też prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, choć nie tylko:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (73)
Święto 4 czerwca w Gdańsku. Magdalena Adamowicz i Rafał Trzaskowski ostrzegają przed zawłaszczaniem samorządów
Zaloguj się
 • niko8472

  Oceniono 17 razy 9

  No przecież PiS już przed wyborami samorządowymi zapowiedział jak administracja PiS będzie traktowała "wrogie" samorządy... Nic nowego.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 9 razy 7

  Przecież na wszystkim musi trzymać łapę gejowy Jarucha!

 • jurek4491

  Oceniono 19 razy 7

  To prawda PiS chce mieć wszystko w swoich ŁAPACH i zarządzać z siedzenie I sekretarza Żoliborskiego a tu wyszło z tego WAŁA - miasta są nasze a nie partyjne .

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 20 razy 6

  Ale się tu PiS-iarni zbiegło :) Można bezkarnie na kogos napluć więc ciągną tu bez opamiętania.

 • almagus

  Oceniono 20 razy 6

  Program Targowiczan to są rady parafialne, przez pedofili sterowalne!

  Deklaracja wolności i solidarności.
  Podpisałem i życzę pomyślności!

  Solidarność – parafialność!

  „My wolni ludzie!!!”
  Żyjemy w ojczyźnie.
  Koniec tej obłudzie.
  Żyć w racjonalizmie.

  Nadzieją i wiedzą.
  Zastąpili mszami.
  Kradzieżą uprzedzą.
  Pomów za uszami.

  „My wolni ludzie!!!”
  Bojkotu pochodów.
  Chociaż jak po grudzie.
  Wspólnoty narodów.

  Tylu już odeszło.
  Smog też intelektu.
  Kiedy wad tych przeszłość?
  Ja mam dość defektu!

  „Tak mi dopomóż Bóg”, a bogiem mamona i dziecina uwiedziona.
  Tyle wzięli polskiej ziemi, że się Polska w klasztor zmieni!

  2019-06-04 almagus

 • oloros11

  Oceniono 5 razy 3

  dla wielu zaskoczeniem jest ze pis bierze sie za samorzady - chce je zniszczyc - malo kto przewidywal nastepny krok - po zniszczeniu sadow - ja sadzilem ze zlikwiduja wpolne media a tu prosze chca Polsce zabrac samoprzady -no i to ma sens - tam sa po prostu pieniadze - i bez kontroli tych pieniedzy nie ma co mowic ze rzada Polska - juz Samorzadowe Izby Obrachunkowe sa podwladne rzadowi - teraz czas na drugi etap - ograniczenie finansow - czyli znowu po koleji ustwa za ustawa pisana noca i glosowana noca - ciekawe dokad ludzie to wytrzymaja

 • el.pistolero

  Oceniono 15 razy 1

  Jeden z dzisiejszych komentarzy, jednak trafiający w 10-kę.

  "Mówi jeden ze współpracowników Adamowicza: Według mnie to nie stan konta pociągnie go na dno. Jeśli ktoś odda mu niedźwiedzią przysługę, to żona. Wszyscy wokół są przekonani, że jest bardziej obrotna w biznesach od Pawła, że załatwiała biznesy mieszkaniowe. I że do tego jest bałaganiarą. Prezydencka para urządza się w Gdańsku. Przy okazji wybucha mały skandal: jeszcze jako narzeczona prezydenta Magdalena Abramska dostaje 72-metrowy strych budynku przy ul. Browarnej na Starym Mieście. Świetny punkt, rzut beretem od historycznej Poczty Gdańskiej. Czeka na pozytywną decyzję tylko pół roku, choć na liście kandydatów są 4 tys. rodzin. – Nie byłem w żaden sposób zaangażowany w decyzję o przyznaniu mieszkania mojej narzeczonej – zarzeka się prezydent

  – pisał tygodnik Tomasza Lisa…. "

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX