Rekonstrukcja rządu. Jacek Sasin nowym wicepremierem w rządzie Mateusza Morawieckiego

Dziś prezydent Andrzej Duda mianował Jacka Sasina na stanowisko wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego. Wcześniej Jacek Sasin pełnił m.in. funkcję szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Zobacz wideo

Jacek Sasin zastąpi Beatę Szydło na funkcji wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego. Dotychczasowa wicepremier otrzymała mandat europosła w Parlamencie Europejskim. Funkcję tę obejmie w lipcu po tym, jak otrzymała największą w skali kraju liczbę głosów - w okręgu obejmującego województwa małopolskie i świętokrzyskie zdobyła aż 525 811 głosów wyborców. 

Jacek Sasin nowym wicepremierem w rządzie Mateusza Morawieckiego

Na stanowisko nowego wicepremiera mianowany dziś został Jacek Sasin. Tym samym straci on swoje dotychczasowe stanowisko szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów, na które powołany został w styczniu 2018 roku. W 2011 roku otrzymał mandat posła do Sejmu i utrzymał go w wyborach w 2015 roku. Jako poseł pełnił m.in. funkcję szefa sejmowej komisji finansów.

Wcześniej, w 2004 roku pracował jako dyrektor departamentu w Urzędzie do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, później został kierownikiem urzędu stanu cywilnego oraz zastępcą burmistrza warszawskiego Śródmieścia. Był wicewojewodą mazowieckim, a w 2007 roku na kilka miesięcy mianowano go na stanowisko wojewody mazowieckiego. Po jego odwołaniu pełnił funkcję doradcy prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a dwa lata później awansował na zastępcę szefa Kancelarii Prezydenta. 

Więcej o:
Komentarze (55)
Jacek Sasin nowym wicepremierem w rządzie Mateusza Morawieckiego [Rekonstrukcja rządu]
Zaloguj się
 • feldkuratkatz

  Oceniono 15 razy 13

  A Suski???? Co z Suskim, taki intelekt się marnuje, natychmiast do rządu, np. na ministra spraw zagranicznych!!!! Krycha tez mogłaby np. ministerstwo kultury ogarnąć, kwalifikacje niezbędne przecież posiada, tzn zdania sklecić nie potrafi żeby kogoś nie obrazić.

 • mopsek

  Oceniono 13 razy 11

  Gdzie Flagi UE?, zrecie z podatkow z UE i co druga flaga powinna byc niebieska z gwiazdami, byla taka Becia, ktora znala tylko dwa kolory, bialy i czerwony, mowila najladniejsze kolory jakie ona znala i zna, dobrze ze nie jest daltonista. Taka pojechala do Brukseli na saksy, jak ona sie bedzie tam poruszac?, tak jaka Lodyga w w Kongresie USA, kazdy przed nia zamykal swoje biuro.

 • antropoid

  Oceniono 12 razy 10

  Łojejku... Typ o wyglądzie, IQ i mentalności pedla szkolnego wicepremierem...
  No i mamy "nowe elyty"...

 • yeah_bunny

  Oceniono 11 razy 9

  nikt sie nie podnieca "rekonstrukcja" bo jest ona kompletnie bez znaczenia.
  wszystkie stanowiska obsadza Jarosław

 • arreis65

  Oceniono 12 razy 8

  cos mu się należy za zorganizowanie wycieczki kurdupla smoleńskiego, dzięki której, bez żadnego trybu rządzi kurdupel żoliborski !!!

 • mcguirre

  Oceniono 7 razy 7

  Czyli tak jak kiedyś Becia, Sasin trafił do przechowalni czyli nic nie będzie robił ale będzie dostawał wynagrodzeie i pozostałe apanaże. Żyć nie umierać.

 • tcas

  Oceniono 7 razy 7

  Głupi, głupszy, Sasin.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX