Michał Dworczyk nowym członkiem Rady Ministrów [Rekonstrukcja rządu]

Dziś prezydent Andrzej Duda powołał nowych ministrów, którzy wejdą w skład rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Nowym członkiem Rady Ministrów został Michał Dworczyk.
Zobacz wideo

W ramach przeprowadzonej dziś rekonstrukcji rządu nowym członkiem Rady Ministrów został Michał Dworczyk. Od grudnia 2017 roku pełnił on funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w randze sekretarza stanu w KPRM. 

Michał Dworczyk nowym członkiem Rady Ministrów

Michał Dworczyk swoją przygodę z polityką rozpoczął już w 2005 roku, kiedy zaczął pracę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Do 2007 roku pełnił funkcję doradcy, głównego doradcy premiera, wiceprzewodniczącego Międzyresortowego Zespołu ds. Wspierania Przemian Demokratycznych w Europie Środkowowschodniej, a później także sekretarza zespołu ds. Polonii i Polaków za Granicą. W latach 2009-2010 był doradcą w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

W 2015 roku objął mandat posła na Sejm VII kadencji. W marcu 2017 roku został wybrany na sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. W grudniu tego samego roku został mianowany na szefa KPRM. 

Więcej o: