Bronił "Burego", mówił o oddawaniu dzieci pedofilom. Dariusz Piontkowski nowym ministrem edukacji

4 czerwca rozpoczęła się rekonstrukcja rządu po wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których mandat europosła otrzymało kilku ministrów. Wiadomo już, kto zastąpi Annę Zalewską. Resortem edukacji zaopiekuje się poseł PiS Dariusz Piontkowski.
Zobacz wideo

Dariusz Piontkowski jest z wykształcenia historykiem. W 1988 roku ukończył studia na Wydziale Humanistycznym filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, a następnie rozpoczął pracę jako nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w stolicy województwa podlaskiego.

Dariusz Piontkowski zostanie nowym ministrem edukacji. Jakie funkcje sprawował wcześniej?

Nowy minister edukacji związał się z polityką w roku 1990, kiedy rozpoczął współpracę z Porozumieniem Centrum. Następnie wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W latach 1994-2007 zasiadał w w białostockiej radzie miasta, a następnie został radnym sejmiku podlaskiego. W latach 2007-2008 był marszałkiem sejmiku na Podlasiu, jednak w styczniu 2008 odwołano go z funkcji po zmianie układu sił w sejmiku. Już w 2010 roku został radnym województwa po raz kolejny. W tym samym roku był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Białegostoku.

W wyborach samorządowych w 2011 roku otrzymał mandat poselski. Został członkiem Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Zdrowia. Startował także w wyborach do Europarlamentu w 2014 roku, jednak bez powodzenia. W 2015 roku po raz kolejny zdobył mandat posła. W lutym 2019 został przewodniczącym struktur PiS w województwie podlaskim. Był zastępcą przewodniczącego sejmowej komisji edukacji.

Po rekonstrukcji rządu Dariusz Piontkowski zostanie ministrem edukacji i zastąpi Annę Zalewską, która otrzymała mandat do Parlamentu Europejskiego. 

Kontrowersyjny minister edukacji. Mówił o homoseksualnej ideologii i oddawaniu dzieci pedofilom

Jak przypomina "Gazeta Wyborcza", wokół Dariusza Piontkowskiego narosło kilka kontrowersji. W lutym tego roku stanął w obronie małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, która wiązała ze sobą obronę praw mniejszości seksualnych z promowaniem pedofilii. Przyznał wówczas, że nie czytał wpisów Nowak w social mediach, ale uważa, że "jeśli kurator oświaty próbuje bronić dzieci przed homoseksualną ideologią wprowadzoną do szkół, to powinna to robić dalej". W marcu udzielił z kolei kontrowersyjnej wypowiedzi na antenie TVP Białystok. Mówiąc o Deklaracji LGBT podpisanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, powiedział, że seksualizacja dzieci ma prowadzić do oddawania dzieci pedofilom, a adopcja dzieci przez pary homoseksualne może prowadzić do wychowywania ich "do niestandardowych zachowań seksualnych". Dariusz Piontkowski bronił także żołnierza wyklętego Romualda Rajsa "Burego", którego oddział był odpowiedzialny za dokonanie szeregu zbrodni przeciwko ludności cywilnej, m.in. za mord w Puchałach Starych oraz zbrodnię w Zaleszanach.

- Rozumiem, że mogą być wątpliwości co do niektórych działań „Burego”, ale trudno krytykować w ogóle fakt, że walczył z komunistami. Takie stawianie sprawy jest absurdalne - mówił Dariusz Piontkowski. 

Więcej o:
Komentarze (339)
Dariusz Piontkowski nowym ministrem edukacji. Anna Zalewska jedzie do Brukseli [Rekonstrukcja rządu]
Zaloguj się
 • Alama Cos

  Oceniono 97 razy 93

  Zacytujmy z Wikipedii:
  "Był oskarżony o przywłaszczenie w 2008 funkcji publicznej, co było związane z podpisywaniem dokumentów jako marszałek województwa po głosowaniu nad jego odwołaniem i powołaniem następcy. Polityk nie przyznawał się do sprawstwa. W 2013 sąd prawomocnie uznał go za winnego popełnienia tego czynu, umarzając jednocześnie warunkowo postępowanie na okres próby."

 • real_marek

  Oceniono 88 razy 86

  Przeczytajcie 14 cech wiecznego faszyzmu Umberto Eco. Daje do myślenia.
  1. Podstawowym wyznacznikiem faszyzmu jest kult tradycji.
  2. Odrzucenie nowoczesności: Oświecenie, Wiek Rozumu, jest postrzegany jako początek nowoczesnej deprawacji.
  3. Kult działania dla samego działania. Myślenie jest formą autokastracji.
  4. Niezgoda jest zdradą: dla faszystów krytyka jest zdradą.
  5. Lęk przed różnorodnością: Faszyzm żąda od ludzi jedności. Pierwszym celem rosnącego ruchu faszystowskiego jest nawoływanie przeciwko jakimkolwiek intruzom. Faszyzm jest rasistowski z definicji.
  6. Odwołanie się do frustracji społecznej.
  7. Obsesja spiskowa: Wyznawcy muszą czuć się oblężeni.
  8. Wróg jest zarówno silny, jak i słaby: Poprzez ciągłe zabiegi retoryczne wrogowie są przedstawiani jednocześnie jako zbyt silni i zbyt słabi.
  9. Pacyfizm to spiskowanie z wrogiem: Dla faszystów nie ma walki o życie, ale raczej samo życie służy tylko walce.
  10. Populistyczny elitaryzm: członkowie rządzącej partii są elitą.
  11. Każdy jest kształcony na bohatera: W ideologii faszystowskiej bohaterstwo jest normą. Kończy się to wysyłaniem innych na śmierć.
  12. Machismo i militaryzacja: Ponieważ heroizm i wojna to trudne zabawy, faszyści lubią skupiać swoją uwagę na sprawach seksu. Machismo zakłada pogardę dla kobiet, nietolerancję i potępienie niestandardowych zwyczajów seksualnych, od czystości do homoseksualizmu.
  13. Selektywny populizm: reakcja emocjonalna od wybranej grupy obywateli może być przedstawiana i akceptowana jako głos narodu. Dzięki temu faszyści mogą odrzucić zgniłą demokrację parlamentarną.
  14. Faszyzm mówi nowomową.

 • kralik111

  Oceniono 57 razy 53

  Czyli stary, dobry zlodziej, bo nikt, kto byl w PC nie jest uczciwy i kazdy ma grubo za pazurami.

 • nutka7.17

  Oceniono 55 razy 51

  "Kontrowersyjny minister edukacji. Mówił o homoseksualnej ideologii i oddawaniu dzieci pedofilom"
  Mówił oczywiście o dzieciach uczęszczających na lekcje religii i oddawanych w łapska katechetów.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 45 razy 43

  Kontrowersyjny to byłby, gdyby robił coś nieoczekiwanego. A tak kłamie, fałszuje dokumenty, przeciwstawia się normalności i wspiera bandziorków: typowy pismęt przecież.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 41 razy 37

  A czemu Czerska nie wspomni, że to kolejny kryminalista, w 2013 skazany przez sąd?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX