Marian Banaś nowym ministrem finansów [Rekonstrukcja rządu]

Dziś w Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste mianowanie nowych członków Rady Ministrów. Na stanowisko ministra finansów powołany został Marian Banaś.
Zobacz wideo

Dotychczas szefową Ministerstwa Finansów była Teresa Czerwińska, która na to stanowisko mianowana została 9 stycznia 2018 roku. Wcześniej pracowała jako podsekretarz stanu w ministerstwie oraz odpowiadała za wykonanie budżetu państwa i obsługę środków finansowych pochodzących z Unii Europejskiej. 

Rekonstrukcja rządu. Marian Banaś nowym ministrem finansów

Dziś na stanowisko ministra finansów mianowany został dotychczasowy wiceminister resortu Marian Banaś. Dotychczas pełnił on także dwukrotnie funkcję szefa Służby Celnej. Od 2017 roku był szefem Krajowej Administracji Skarbowej. Marian Banaś w okresie rządu Jana Olszewskiego był doradcą ministra spraw wewnętrznych Antoniego Maciereiwcza. Ponadto od 1992 do 2005 roku pracował też w Najwyższej Izbie Kontroli. W latach 1981-1983 został skazany na karę pozbawienia wolności za działalność w "Solidarności". 

Rekonstrukcja rządu objęła m.in. ministerstwa finansów, rodziny, pracy i polityki społecznej czy edukacji narodowej. Związana jest z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się w maju. Wtedy część ministrów wchodzących w skład rządu Mateusza Morawieckiego otrzymało mandaty do europarlamentu. 

Więcej o:
Komentarze (11)
Marian Banaś nowym ministrem finansów [Rekonstrukcja rządu]
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 16 razy 14

  No cóż ma niekwestionowane kwalifikacje.
  Wikipedia: ...W 1980 ukończył studia podyplomowe z zakresu religioznawstwa na UJ. Studiował też filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej.....

 • praskiso

  Oceniono 12 razy 12

  Banaś. Człowiek znikąd. W sam raz nadaje się na ministra u kaczora.

 • artutek

  Oceniono 5 razy 5

  no to teraz drodzy Państwo - trzymajmy się za portfele - będzie jazda bez trzymanki :)

 • emsi2020

  Oceniono 5 razy 5

  To jeszcze jest ktoś, kto chce firmować trwonienie społecznych pieniędzy na finansowanie partyjnych interesów PiS-u?? Trzeba mieć naprawdę wyjątkowe poczucie bezkarności, żeby tak się dać wpakować na minę przyszłorocznego budżetu. W sytuacji, kiedy budżet przejadł właśnie kasę na przyszłoroczne trzynastki - można to już nazwać brawurą.

 • las38

  Oceniono 5 razy 5

  DZIŚ NAJWAŻNIEJSZYM WYDARZENIEM JEST ROCZNICA WOLNYCH WYBORÓW - DLACZEGO PIS NIE CHCE TEGO USZANOWAĆ? MOŻE SIĘ WSTYDZI? TYLKO CZEGO/
  POWINIEN SIĘ WSTYDZIĆ ZA SIEBIE

 • wujekdolf

  Oceniono 4 razy 4

  "starszy nad monetą" w kaczogrodzie musi wykazywać się większą odpornością psychiczną niż poprzedniczka...

 • zgred151

  Oceniono 3 razy 3

  Wenezuela juz stoi za progiem . Teraz zacznie sie tzw galopujace rozdawnictwo a przed samymi wyborami PIS ogłosi ze bedziemy zawsze młodzi , zdrowi i bogaci . Dobrze ze kazdy ma jakis plecak w domu ,by latwiej zapakowac pieniadze na zakupy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX