Bożena Borys-Szopa nowym ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej [Rekonstrukcja rządu]

Dziś w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda powołał nowych członków Rady Ministrów. Na stanowisko ministra rodziny, pracy i polityki społecznej mianowana została Bożena Borys-Szopa.
Zobacz wideo

Dotychczasowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska została wybrana na stanowisko posła w Parlamencie Europejskim. W majowych wyborach minister uzyskała 70 916 głosów. Stanowisko szefa MRPiPS Elżbieta Rafalska pełniła od 2015 roku, powołana została do rządu Beaty Szydło i kontynuowała swoją pracę w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Bożena Borys-Szopa nowym ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej

Bożena Borys-Szopa dziś została mianowana na stanowisko szefa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przez dwa lata pełniła funkcję Głównego Inspektora Pracy. Potem została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP za czasów Lecha Kaczyńskiego. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku wybrana została do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. 

Bożena Borys-Szopa była działaczką śląskiej "Solidarności", w 1991 roku weszła nawet w skład zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego związku. W Sejmie wybrana została na przewodniczącą komisji polityki społecznej. 

Więcej o: