Bożena Borys-Szopa nowym ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej [Rekonstrukcja rządu]

Dziś w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda powołał nowych członków Rady Ministrów. Na stanowisko ministra rodziny, pracy i polityki społecznej mianowana została Bożena Borys-Szopa.
Zobacz wideo

Dotychczasowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska została wybrana na stanowisko posła w Parlamencie Europejskim. W majowych wyborach minister uzyskała 70 916 głosów. Stanowisko szefa MRPiPS Elżbieta Rafalska pełniła od 2015 roku, powołana została do rządu Beaty Szydło i kontynuowała swoją pracę w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Bożena Borys-Szopa nowym ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej

Bożena Borys-Szopa dziś została mianowana na stanowisko szefa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przez dwa lata pełniła funkcję Głównego Inspektora Pracy. Potem została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP za czasów Lecha Kaczyńskiego. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku wybrana została do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. 

Bożena Borys-Szopa była działaczką śląskiej "Solidarności", w 1991 roku weszła nawet w skład zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego związku. W Sejmie wybrana została na przewodniczącą komisji polityki społecznej. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Bożena Borys-Szopa nowym ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej [Rekonstrukcja rządu]
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 5 razy 5

  rzeczywiście stara pisowska szopa !!!!

 • jurii.sachar

  Oceniono 2 razy 2

  Pani Minister Rafalska zrobiła ogrom porządnej wspaniałej roboty... Nasze portfele puchną od pieniędzy, których za POspecjalisty od ekonomii nigdy miało nie być...A są i służą nam wszystkim, a nie tylko wybranym mafiom VAT-owskim... Nową Panią Minister witamy i czekamy na dalszy programy dla nas, kolejne piąteczki Kaczyńskiego...

 • chocbynawstecznym

  Oceniono 1 raz -1

  Bardzo nieelegancko jest śmiać się z nazwisk! Borys-Szopa, Iwan-Żopa :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX