Zbigniew Ziobro wręczył prokuraturom medale. Wyryto na nich napis z błędem

Podczas obchodów 25-lecia istnienia Pionów do Spraw Przestępczości Zorganizowanej w Prokuraturze Krajowej wręczono zasłużonym prokuratorom medale. Niestety do łacińskiej sentencji, którą na nich wyryto, wkradł się błąd.
Zobacz wideo

Medale wręczono w poniedziałek. W uroczystości z okazji 25-lecia istnienia Pionów ds. Przestępczości Zorganizowanej udział wzięli m.in. prokurator generalny Zbigniew Ziobro i prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. - (...) Silny pion do zwalczania przestępczości zorganizowanej, ulokowany na najwyższym szczeblu prokuratury wyposażony w odpowiednie instrumenty prawne i zaplecze logistyczno - technologiczne, zawsze stanowił priorytet moich działań - mówił na uroczystości Ziobro.

Medale dla prokuratorów z błędami

Zasłużonym prokuratorom wręczono nagrody rzeczowe i okolicznościowe medale, na których wyryto napis "25 lat powołania Pionu do spraw Przestępczości Zorganizowanej". Jak zauważa "Newsweek", który opublikował zdjęcie medalu, znajduje się tam też łacińska sentencja przypisywana Senece - "Bonis nocet, qui mails parcit". Sęk w tym, że jest tutaj błąd, bo poprawna wersja powinna brzmieć "Bonis nocet, qui malis parcit", co oznacza "kto złym pobłaża, dobrym szkodzi". - W Prokuraturze Krajowej widocznie nawet paremii nie potrafią już przepisać bez błędu - mówi "Newsweekowi" jeden z prokuratorów. - Złośliwy powiedziałby, że w obecnej wersji głosi, że "kto złym pobłaża, ten mailom szkodzi" - dodaje.

Więcej o: