Rekonstrukcja rządu. Media: Sasin zostanie wicepremierem i szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jednym z największych wygranych wśród polityków po wtorkowej rekonstrukcji rządu będzie Jacek Sasin. Ma on zostać mianowany wicepremierem i szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Zobacz wideo

O tej nominacji informuje portal wPolityce.pl, powołując się na "pewne źródła w rządzie".

-  Kluczowa ma być rola Jacka Sasina, który zostanie wicepremierem i szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jego rola ma być podobna do tej, którą kiedyś w rządzie Jarosława Kaczyńskiego pełnił śp. Przemysław Gosiewski - ma zapewniać jeszcze lepszą koordynację prac rządu i większości parlamentarnej - mówi w rozmowie z portalem "dobrze zorientowana osoba".

Rekonstrukcja rządu. Awansuje m.in. Dworczyk

Zmian, jak wiadomo, będzie więcej. Piotr Gliński ma zostać Szefem Komitetu Społecznego Rady Ministrów, a Michał Dworczyk członkiem Rady Ministrów. 

Nieoficjalnie media informują również, że ministrem finansów zostanie Marian Banaś, szefem MSWiA Elżbieta Witek, a szefową resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Bożena Borys-Szopa. Nowym rzecznikiem rządu ma zostać Piotr Müller. Ministrem sportu nadal ma być Witold Bańka.

Decyzje te miał już pozytywnie zaopiniować Andrzej Duda.

Więcej o:
Komentarze (103)
Rekonstrukcja rządu. Media: Jacek Sasin zostanie wicepremierem i szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów
Zaloguj się
 • wicipinski

  Oceniono 40 razy 38

  Pysznie! Jeszcze Krychę na ministra kultury i towarzysza Piotrowicza na vice do Ziobry. Suski mógłby zastąpić Gowina, bo to potężny intelekt.
  Menażeria.

 • flemming

  Oceniono 31 razy 31

  Sasin wicepremierem.? To fantastyczna wiadomość dla "Soku z buraka". Jaki, Sasin, Witek, Ziobro, Suski, Gliński - intelektualna potęga tego rządu sięga Mont Everestu.

 • fisher1973

  Oceniono 31 razy 29

  jeg rola w organizowaniu spedu wyborczego w smolensku zostala juz wyjasniona??

 • dominik.olsztyn

  Oceniono 29 razy 29

  Na kulture go ku...!

 • cleryka

  Oceniono 28 razy 28

  Za 3 dni tym się zainteresuje,na razie świętujemy 4 czerwca,30-tą rocznicę powrotu do Wolności. Rząd mnie nie interesuje,bo tam nic dobrego nigdy nie będzie. Gorszych zastępują jeszcze gorsi.Adieu do pażdziernika.

 • zsm-5

  Oceniono 28 razy 28

  Bulgot z Ząbek na premiera. Brawo suwerenie. Doczekałeś się godnej reprezentacji.
  Znajomym na obczyźnie z chęcią wytłumaczę , że polski suweren lubi być maksymalnie debilny.
  Nowy rząd dłogonosych będzie bulgotać wzorcowo, więc konieczne będzie zatrudnienie zgrai lingwistów do tłumaczenia, co pisior miał na myśli...

 • srv14

  Oceniono 26 razy 26

  PiS rzuca ostatnie niedobitki starej wysłuzonej kadry pamiętające czasy partyzanckie a młodych aż tak "zdolnych" jak Sasin czy Suski nie widać Krótka ta ławeczka a developer dalej boi się objąć jakakolwiek funkcje w rządzie aby nieodpowaidac za te wszystkie przekręty wykonywane na jego rozkazy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX