Karczewski zganił za zaproszenie "na chodniku". Dulkiewicz: Pisemne wysłałam już w kwietniu

Stanisław Karczewski skrytykował na Twitterze prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz za to, że zapraszała premiera na uroczystość "na chodniku", a nie w formie pisemnej. Dulkiewicz w odpowiedzi pokazała listy z zaproszeniem, które dostali i Mateusz Morawiecki, i sam Karczewski.

Premier Mateusz Morawiecki był w poniedziałek w Gdańsku z okazji  40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.  W drodze do szefa rządu podeszła prezydent Aleksandra Dulkiewicz. Już wcześniej zapowiadała, że jako gospodarz miasta chce przywitać Morawieckiego i zaprosić go na jutrzejsze obchody Święta Wolności i Solidarności w 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów 4 czerwca. 

Jednak premier Morawiecki nie zatrzymał się, by porozmawiać z Dulkiewicz. Sytuacja została nagrana przez dziennikarzy. Pojawiły się komentarze, w tym wiele krytycznych wobec zachowania premiera. Tymczasem marszałek Stanisław Karczewski skrytykował na Twitterze Dulkiewicz za formę jej zaproszenia. 

"Jutro uroczyste posiedzenie Senatu z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów do Senatu. Pisemne zaproszenia przesłałem do byłych senatorów m. in. do Donalda Tusk i byłych prezydentów przed kilkoma tygodniami. Sz.P prezydent Dulkiewicz gości zaprasza się w godny sposób, a nie na chodniku!" - pouczał marszałek. 

Aleksandra Dulkiewicz dopowiada Stanisławowi Karczewskiemu 

Dulkiewicz szybko odpowiedziała na ten wpis. Okazało się, że zaprosiła premiera pisemnie już w kwietniu. Karczewski zaś mógł o tym wiedzieć, ponieważ do niego także wysłała list.

"Panie Marszałku, zarówno do Pana, jak i Pana Premiera Morawieckiego wysłałam zaproszenia już w kwietniu..." - napisała na Twitterze i pokazała kopie listu do premiera z datą 11 kwietnia. 

Więcej o:
Komentarze (286)
Karczewski zganił za zaproszenie "na chodniku". Dulkiewicz odpowiada
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 126 razy 118

  No i co panie Karczewski? Wyszliście na źle wychowanych buców. Przeprosi pan?
  Chyba nie bo jest pan pisiorem ze słomą w butach.

 • bombadilwlocie

  Oceniono 90 razy 86

  Marszałku Karczewski, proszę wyściskać swojego przyjaciela Łukaszenkę, "wyjątkowo ciepłego człowieka".

 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 95 razy 85

  Tak jest !!,na chodniku to można tylko powiedzieć do starszej osoby wsiadając do samochodu spieprzaj dziadu a nie zapraszać do Okrągłego Stołu, no nie tak się zachować w stosunku do tak szanowanego gościa jakim jest Pinokio!!

 • krynolinka

  Oceniono 64 razy 58

  Do końca dnia głosów "oburzenia" na brak "szacunku" dla premiera Morawieckiego przybędzie. Pisiorom to faktycznie się w tłustych tyłkach poprzewracało.

 • bee1

  Oceniono 45 razy 43

  Karczewski jak zwykle rżnie głupa, a Pinokio, no cóż.Jaki rząd taki premier

 • fakiba

  Oceniono 43 razy 37

  Następny kłamca z pis oni prawdy nie powiedzą chyba że się pomylą a i to zaraz przesyłają dementi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX