Kaja Godek straciła posadę w państwowej spółce, wraz z nią 3,4 tys. zł pensji. Firma zajmuje się wtryskami do silników

Kaja Godek straciła miejsce w radzie nadzorczej państwowej spółki - donosi "Puls Biznesu". Zarabiała tam ponad 3,4 tys. zł, a gdy to ujawniono rok temu, przekonywała, że to i tak lepiej dla budżetu państwa, że zasiadała w radzie nadzorczej.
Zobacz wideo

Kaja Godek, niedawna kandydatka Konfederacji w wyborach do europarlamentu, a nieustannie działaczka Fundacji Życie i Rodzina, od grudnia 2015 roku zasiadała w radzie nadzorczej państwowej spółki. O ile przyjęcie dobrze płatnej i stosunkowo bezpiecznej posady wzbudziło kontrowersje, to o wiele większe oburzenie związane było z tym, w jakiej branży działa spółka, w której obsadzono Godek.

Kai Godek przypadło bowiem miejsce w radzie nadzorczej Warszawskich Zakładów Mechanicznych PZL-WZM, produkujących komponenty do układów wtryskowych silników wysokoprężnych. Tymczasem kojarzona głównie z akcjami antyaborcyjnymi Godek nie ma w swoim CV kwalifikacji, które pozwalałyby sądzić, że zadania w radzie nadzorczej będzie wypełniać na podstawie doświadczenia i wiedzy. Nie ma m.in. choćby tytułu inżyniera.

Teraz, jak donosi "Puls Biznesu", po kilku latach, Kaja Godek straciła dobrze płatne stanowisko. WZM PZL-WZM wybrało w ubiegłym tygodniu nową radę nadzorczą, w której nie było miejsca dla Godek.

Ile zarabiała Kaja Godek w PZL-WZM?

Kaja Godek tym samym straciła - zgodnie z jej deklaracją sprzed lat - 3416 zł miesięcznie. Tyle wynosiło jej wynagrodzenie za zasiadanie w radzie nadzorczej państwowej spółki. Gdy informowała o tym w marcu 2018 roku, wspominała też, że gdy podejmowała pracę, to zrezygnowała z wielu dodatków.

Zrezygnowałam z zasiłku dla niepracujących rodziców wychowujących niepełnosprawne dziecko 1500 zł i 500 zł na pierwsze dziecko w ramach programu 500 plus. Gdybym nie pracowała, obciążałabym podatników kwotą 2000 zł miesięcznie. Podejmując pracę dostaję o 1400 zł więcej, niż nie pracując i są to pieniądze z zysku wypracowanego przez firmę

- pisała na Facebooku, a w jej wpisie padało też stwierdzenie: "Chyba w Polsce lepiej pobierać zasiłki - nie pracować i mieć święty spokój".

Więcej o:
Komentarze (262)
Kaja Godek poza radą nadzorczą państwowej spółki. Zarabiała w niej ponad 3,4 tys. zł
Zaloguj się
 • tani_dran

  Oceniono 122 razy 110

  NO nieeee.... firma upadnie. Może niech ją wojsko weźmie na kapelankę, tylko najpierw jakiś stopień - choćby pułkownika - tak na początek

 • lukasz2711

  Oceniono 118 razy 108

  Wywalili cię Kaja bo stworzyłaś blok na 4,5% w ostatnich wyborach. Kaczyści nie lubią konkurencji. Gdyby nie to siedziałabyś sobie Kaju na posadce przez nikogo nie niepokojona.

 • takaprawda2015

  Oceniono 83 razy 59

  Po pierwsze Pani Godek to ma Pani upośledzone dziecko, a nie niepełnosprawne. Proszę nie obrażać ludzi niepełnosprawnych takimi porównaniami, a po drugie to pracowała Pani czy była w radzie nadzorczej bo jedno z drugim nie idzie w parze.

 • siwywaldi

  Oceniono 62 razy 56

  A jakie to ma znaczenie czy jest inżynierem, czy nie? Przecież pewien były wójt, który benzynę wąchał tylko podczas tankowania samochodu na stacji benzynowej, jest dziś szefem potężnego koncernu naftowego. I jakoś NIKT nie podważa jego kwalifikacji :-))

 • alejagwiazd

  Oceniono 57 razy 49

  Godek tak kocha dzieci to niech zlobek zacznie prowadzic zamiast szczuc na gejow

 • sztucznypolak

  Oceniono 40 razy 32

  "Chyba w Polsce lepiej pobierać zasiłki - nie pracować i mieć święty spokój"
  W wypadku niektorych - ZDECYDOWANIE TAK.

 • marywil2012

  Oceniono 39 razy 31

  Się zadała z ludzmi, którzy podkradali PiS głosy. To ma za swoje. Ale nic straconego teraz niech się zapisze do pis i opluje Tuska, i dostanie posadę na lepszych warunkach.

 • gragos

  Oceniono 41 razy 31

  No risk, no fun. Prezes zaordynował klapsa, za niesubordynację. Może Braun, lub Liroy powetują swojej politycznej sojuszniczce równie atrakcyjną posadę? Jestem ciekaw, jakie jeszcze talenta posiada ta pani.

 • biuletyn_beztytulu

  Oceniono 28 razy 28

  Nie będziesz miał innych bogów przede mną! Chyba Godek powinna znać to przykaznie?

  Nauczka dla innych. Bądź z nami, a będziesz miał dobrze. Idź do innych, a stracisz profity. I tak prawdę mówiąc kazda partia w PL by tak postapila. Kolesiostwo I nepotyzm to przekleństwo III RP i IV RP bis.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX