Stanisław Karczewski: Rekonstrukcja rządu we wtorek. "Zmiany będą nieco szersze"

Stanisław Karczewski przyznał, że wszystko wskazuje na to, że we wtorek odbędzie się rekonstrukcja rządu. Dodał także, że będzie "nieco szersza" i nie będzie dotyczyła tylko polityków, którzy niedługo wjadą do Brukseli.
Zobacz wideo

Stanisław Karczewski był w poniedziałek gościem "Sygnałów dnia" Polskiego Radia 1. Powiedział, że Senat będzie we wtorek świętował 30. rocznicę wolnych wyborów uroczystym posiedzeniem w sali Kolumnowej. Ma się na nim pojawić i przemówić m.in. prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

Przyznał, że do sali Kolumnowej zaproszono wszystkich byłych prezydentów, ale część z nich wybiera się na obchody w Gdańsku. - Będziemy się cieszyli z tej rocznicy. Będziemy ją wspominać - mówił marszałek Senatu o jutrzejszym posiedzeniu. 

Stanisław Karczewski: Rekonstrukcja 

Zdaje się, że skromne obchody 30. rocznicy wyborów 4 czerwca w Polsce to nie jedyne wydarzenie, jakie planuje na jutro rząd Prawa i Sprawiedliwości. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski przyznał, że "wszystko wskazuje na to", że we wtorek odbędzie się rekonstrukcja rządu. Dodał również, że będzie ona "nieco szersza", niż można się spodziewać.

Będą dokonane zmiany wymuszone wynikami wyborów - przecież wielu nowych eurodeputowanych było członkami rządu. Będzie to pewnego rodzaju nowość, nowe otwarcie, choć oczywiście będzie to kontynuacja naszych działań, kontynuacja rządu PiS, rządu premier Beaty Szydło, Mateusza Morawieckiego. Jestem niezwykle zadowolony

- mówił Stanisław Karczewski w PR1.

Więcej o: