Donald Tusk jak "żul z puszkami piwa w siatce". "Newsweek": W TVP jest tajny film o b. premierze

"Newsweek" dotarł do surowej wersji filmu o Donaldzie Tusku, który powstaje w TVP. Reżyserką jest znana m.in. z "Puczu" Ewa Świecińska. Jak podaje tygodnik, materiał składa się ze scen stawiających byłego premiera w bardzo niekorzystnym świetle. Wykorzystana została m.in. internetowa przeróbka, w której Tusk pokazywany jako "żul przy grillu z puszkami piwa w siatce".
Zobacz wideo

Sprawę tajemniczego materiału o Donaldzie Tusku, nazywanego w TVP "półkownikiem", opisują Wojciech Cieśla i Jakub Korus w dzisiejszym "Newsweeku". Autorką filmu jest Ewa Świecińska, która zasłynęła m.in. filmem pt. "Pucz". Była też drugą reżyserką "Smoleńska". Według informacji dziennikarzy Świecińska jest dobrą znajomą Marzeny Paczuskiej, byłej szefowej "Wiadomości", dzisiaj członkini zarządu. 

"Newsweek": TVP ma tajny film o Donaldzie Tusku. Czekają na odpowiedni moment

Autorom artykułu udało się obejrzeć materiał, już zmontowany, ale przed obróbką dźwiękową i komentarzem lektora. Roboczy tytuł to "Polakożerca". W filmie znajdują się sceny m.in. z przemówień i wywiadów Tuska, sposób montażu ma postawić byłego premiera w jak najbardziej niekorzystnym świetle - raz widzimy szefa Rady Europejskiej, odbierającego nagrodę z rąk Angeli Merkel, innym razem jak spaceruje z Władimirem Putinem po molo w Sopocie. Niektóre ze scen opatrzone są komentarzami prawicowych publicystów i polityków - od Bronisława Wildsteina, przez Rafała Ziemkiewicza po Ryszarda Legutkę. Jak czytamy w artykule, w jednej ze scen wykorzystano "internetową przeróbkę", przedstawiającą Tuska jako "żula przy grillu, z puszkami piwa w siatce".

Władze TVP mają czekać z filmem na "odpowiedni moment". - Na decyzję Tuska. Jeśli tylko ogłosi, że wraca do kraju, startuje w wyborach czy coś podobnego, odpalamy. Może pójdzie czwartego czerwca, może przy innej okazji. Czekamy na zielone światło - precyzuje informator "Newsweeka". Sama telewizja nie potwierdza, że film istnieje, w odpowiedzi na pytanie tygodnika informuje, że "ewentualne powstanie filmu dokumentalnego o Donaldzie Tusku, przewodniczącym Rady Europejskiej, który pełnił przez dwie kadencje funkcję premiera, wydaje się czymś naturalnym dla nadawcy publicznego".

Więcej o:
Komentarze (661)
Donald Tusk jak "żul z puszkami piwa w siatce". "Newsweek": W TVP jest tajny film o b. premierze
Zaloguj się
 • andrzej.duxa

  Oceniono 190 razy 176

  chwyty propagandowe prymitywniejsze niz w PRLu...pzprowcy to byli przy tej tłuszczy wysublimowani goscie...

 • fakiba

  Oceniono 157 razy 137

  Tusk sam sobie kupuje piwo a kaczorowi obstawa donosi i tak między nimi jest różnica

 • inny_wolny_login

  Oceniono 119 razy 105

  Film będzie tak prawdziwy jak kolejna produkcja TVP pokazująca, że Jarosław to wysoki przystojny brunet z trzema doktoratami, dwoma firmami i piękną żoną, który brawurowo prowadzi Ferrari .

 • habib78

  Oceniono 99 razy 87

  Tak się zastanawiam czy Ci ludzie mają świadomość tego, że zachowują się dokładnie tak samo jak komuniści.

 • maaac

  Oceniono 75 razy 63

  1. Film trzeba będzie zestawić z nazistowskimi czy stalinowskimi agitkami z hasłem "znajdź 10 różnic".
  2. Tusk jest łatwym celem bo nie jest paranoikiem z obstawą goryli ale zwykłym człowiekiem. Tak - nie tylko JP2 pierdział (nawiązując do słynnego stand-up'u Gizy) ale każdemu z nas to się zdarza. Tuskowi też. Tylko w przypadku Prezesa to zawsze spisek Tuska.
  3. Tradycyjne pytanie. Widział ktoś film Latkowskiego "Pedofile"? Miał być aż tak SZOKUJĄCY!!!! A tu nic, cisza......

 • kemor234

  Oceniono 67 razy 61

  Ruszają kampanie. Dwie w jednym. Scenariusz znany.
  Za wszelką cenę ośmieszyć i zniszczyć "przeciwnika". Donald Tusk to przecież polityk światowego formatu. Byłby doskonałym prezydentem ...

 • karl.franc

  Oceniono 68 razy 56

  Czyli co? Będzie to zlepek przeróbek pokazywanych w internecie pokazany jako dokument. PiS musi naprawdę bać się Tuska jeżeli próbują takich chwytow

 • parapsychopatolog

  Oceniono 63 razy 55

  Żul przy grillu z piwami? Toż to przecież suweren we własnej osobie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX