Szefernaker o rekonstrukcji rządu PiS. "Obejmie wiceministrów, będzie wiele młodych osób"

- Rekonstrukcja będzie obejmowała wiceministrów i tam będzie wiele młodych osób. - zapowiedział Paweł Szefernaker w RMF FM. Wiceszef MSWiA odniósł się też do doniesień medialnych, według których jest wśród kandydatów typowanych na zastępcę Joachima Brudzińskiego.
Zobacz wideo

Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem z RMF FM skomentował zapowiadaną rekonstrukcję rządu Prawa i Sprawiedliwości. Nowy skład rządu poznamy w nadchodzącym tygodniu - najprawdopodobniej 4 czerwca. Ogłoszeni zostaną m.in. zastępcy Joachima Brudzińskiego, Elżbiety Rafalskiej, Anny Zalewskiej i Jolanty Kopcińskiej.

Szafernaker o rekonstrukcji rządu PiS: Będzie wiele młodych osób

Jak przyznał Szafernaker, z jego rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckiem wynika, że rekonstrukcja obejmie - oprócz posłów PiS, którzy wybierają się do Parlamentu Europejskiego - także wiceministrów. Ma się wśród nich znaleźć "wiele młodych osób".

Cieszę się, że oprócz tych osób doświadczonych, które pojawią się w rządzie i które zbierały doświadczenia polityczne w PiS, czy wcześniej w Porozumieniu Centrum, to będą - jak rozmawiałem z panem premierem - także zmiany wśród wiceministrów
Rekonstrukcja będzie obejmowała wiceministrów i tam będzie wiele młodych osób. W ogóle w rządzie Prawa i Sprawiedliwości dziś już jest dużo młodych wiceministrów

- powiedział wiceszef MSWiA. Na pytanie, w jakim wieku będą wiceministrowie, odparł, że będzie to pokolenie 30 i 40-latków. - W polityce to jest bardzo młody wiek. To będą młode osoby - powiedział. - Trzeba połączyć w tej drużynie doświadczenie z młodością i myślę, że to jest taki bardzo dobry przepis na to, jak rządzić - dodał.

Szefernaker zastąpi Brudzińskiego? "To duże wyróżnienie, że moje nazwisko się pojawiło"

Szefernaker skomentował też medialne doniesienia o tym, że jest jednym z kandydatów, którzy po rekonstrukcji mogliby zastąpić Joachima Brudzińskiego na stanowisku szefa MSWiA.  - Dla mnie to duże wyróżnienie, że moje nazwisko się pojawiło [na giełdzie nazwisk - red.], bo to jest docenienie mojej pracy - powiedział.

Wiceszef MSWiA skomentował też wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego - jak stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość swój wynik zawdzięcza realizacji obietnic i "bardzo profesjonalnej kampanii", a Koalicja Europejska przegrała, bo "nie jest wiarygodna".

Nawet gdyby Lady Gaga zaśpiewała na konwencji Grzegorza Schetyny i PO, to oni by nie wygrali. Dlaczego? Bo nie są wiarygodni

- skwitował w RMF FM.

Więcej o: