TVP informuje za PiS-em, że Trzaskowski nie chce pomóc powodzianom. Ratusz: Przestańcie kłamać

TVP Info, powołując się na słowa radnego PiS Jacka Ozdoby poinformowało, że Rafał Trzaskowski wbrew wcześniejszym zapewnieniom nie chce pomóc powodzianom z Wadowic Górnych. "Przestańcie kłamać" - skomentował rzecznik Trzaskowskiego, Kamil Dąbrowa. Jak dodał, pomoc powodzianom jest planowana przez miasto, a jej beneficjentami będą mieszkańcy wszystkich zalanych terenów.
Zobacz wideo

Podczas czwartkowej sesji Rady Warszawy radni Prawa i Sprawiedliwości przedstawili projekt, w którym domagali się przyznania pomocy finansowej Wadowicom Górnym - jednej z gmin zalanych podczas ubiegłotygodniowych powodzi. Wniosek PiS został odrzucony przez radnych Koalicji Obywatelskiej (za było 18 posłów, przeciw - 39).

Wcześniej pomoc mieszkańcom zalanych terenów zadeklarował również Rafał Trzaskowski, który poinformował, że Warszawa w najbliższym czasie pomoże mieszkańcom zalanych terenów w ramach "projektu solidarnościowego" - nie doprecyzował jednak, jakich gmin będzie dotyczyła pomoc ani jak dokładnie będzie ona wyglądała. Gdy głosowanie wniosku radnych PiS nie zakończyło się sukcesem, radny PiS Jacek Ozdoba skomentował jego wynik słowami: "Klub PO nie wyraził zgody na pomoc finansową gminie Wadowice Górne, (gmina została zalana podczas ostatniej powodzi). Tak wygląd pomoc ekipy @trzaskowski. Wały jak widać służyły tylko do kręcenia spotów wyborczych".

W kolejnym wpisie dodał: "Pomocy dla Wadowic Górnych nie będzie bo w gminie wygrał PiS. Ponad połowa mieszkańców ucierpiała ale dla PO najważniejsza jest polityka...".

Portal TVP Info - powołując się na wypowiedź radnego PiS - poinformował, że wynik głosowania to dowód na to, iż Rafał Trzaskowski wbrew swoim wcześniejszym obietnicom nie chce pomóc powodzianom, a "wały powodziowe służyły kręceniu spotów wyborczych". Informacja o analogicznym przekazie została też wyemitowana na antenie stacji. 

Rzecznik Trzaskowskiego do TVP Info: Przestańcie kłamać

Doniesienia TVP skomentował rzecznik Trzaskowskiego, Kamil Dąbrowa. Jak stwierdził, informacje podane przez TVP Info są nieprawdziwe, a odrzucenie projektu radnych PiS nie oznacza, że pomocy dla Wadowic Górnych nie będzie.

"Przestańcie kłamać, TVP Info. Prezydent Trzaskowski przygotowuje pomoc dla dotkniętej powodzią Kazimierzy Wielkiej. Jesteśmy w kontakcie z burmistrzem Adamem Bodziochem. Uzgadniamy zakres potrzebnej pomocy. Warszawa jest solidarna tak jak 2 lata temu, gdy pomagaliśmy Chojnicom" - napisał na Twitterze. 

Dąbrowa wyjaśnił, że Warszawa zamierza pomóc wszystkim zalanym gminom, nie tylko Wadowicom Górnym (co uwzględniał wniosek radnych PIS). Na wniosek Rafała Trzaskowskiego miasto przystąpi do programu solidarnościowego, którego beneficjentami będą zalane w powodzi gminy. 

Samorządy są solidarne w sprawie pomocy dla poszkodowanych w powodzi. Związek Miast Polskich przygotowuje program solidarnościowy dla gmin dotkniętych żywiołem zgodnie z koncepcją prezydenta Trzaskowskiego i prezydenta Jaśkowiaka.

- napisał Dąbrowa.

Więcej o: