RMF FM: Zaprzysiężenie nowych ministrów 4 czerwca. PiS chce przykryć wystąpienie Tuska?

Zaprzysiężenie nowych ministrów odbędzie się we wtorek 4 czerwca, w 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów z 1989 roku - informuje RMF FM.
Zobacz wideo

Z doniesień RMF FM wynika, że Prawo i Sprawiedliwość miało rozważać też inne daty, w tym czwartek 30 maja. Ostatecznie jednak wybrano 4 czerwca. Tego dnia miało się odbyć "nowe otwarcie" Koalicji Europejskiej, czyli rozpoczęcie kampanii przed jesiennymi wyborami do parlamentu po porażce w eurowyborach. Tego dnia ma odbyć się też specjalne przemówienie Donalda Tuska.

Zaprzysiężenie nowych ministrów 4 czerwca

Jeden z rozmówców dziennikarza Gazeta.pl Jacka Gądka powiedział, jaki cel ma wybór tego właśnie dnia. - Wszyscy będą mówić o nowych ministrach, a nie o jakimś tam kolejnym przemówieniu Donalda Tuska - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl przedstawiciel obozu rządzącego.

Z rządu mają odejść ministrowie, którzy dostali się do Parlamentu Europejskiego. Są to: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, członkini Rady Ministrów Beata Kempa. Mandat do PE zdobyła też rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

To nie koniec zmian, bo przy okazji z rządem ma pożegnać się też minister finansów Teresa Czerwińska.

Więcej o: