Jest porozumienie w sprawie obchodów 30 rocznicy wyborów 4 czerwca na Placu Solidarności Gdańsku

Nie będzie wieców politycznych, a Plac Solidarności ma być otwarty dla każdego - takie są najważniejsze punkty porozumienia w sprawie gdańskich obchodów 30 rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku.
Zobacz wideo

Jak mówił w Radiu Gdańsk wiceszef Solidarności Stoczni Gdańskiej Karol Guzikiewicz - takie warunki ustaliła Solidarność z władzami Gdańska oraz Europejskim Centrum Solidarności. 4 czerwca władze miasta planowały zorganizowanie okrągłego stołu samorządowców na Placu Solidarności. Okazało się, że prawo do organizacji uroczystości tego dnia w tym miejscu wojewoda pomorski przyznał Solidarności Stoczni Gdańskiej.

Gdańsk. Jest porozumienie ws. obchodów wyborów 4 czerwca

Ostatecznie, jak mówił Karol Guzikiewicz, udało się dojść do porozumienia. Okrągły stół stanie w pobliżu ECS-u, a nie wokół pomnika. Na Placu nie będzie żadnych wieców politycznych, ani oświadczeń - podkreślił wiceszef Solidarności. Choć politycy zostali naturalnie zaproszeni i będą uczestniczyć w uroczystości, "pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców, żadne ze środowisk - czy prawicowych i lewicowych - nie będzie miało wystąpień politycznych" - podkreślił Karol Guzikiewicz. Dodał, że prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zapewniła, że zrobi wszystko, aby żadne środowisko nie wykorzystywało pomnika do działań politycznych. Wiceszef Solidarności ocenił, że "to jest dobre posunięcie".
Miejskie obchody Święta Wolności i Solidarności potrwają od 1 do 11 czerwca.

Więcej o:
Komentarze (40)
Jest porozumienie w sprawie obchodów 30 rocznicy wyborów 4 czerwca na Placu Solidarności Gdańsku
Zaloguj się
 • shtalman

  Oceniono 14 razy 6

  Zapraszają polityków na obchody rocznicy i każą im milczeć, to tak jak wpuścić księdza pedofila do przedszkola i kazać mu nie dotykać dzieci

 • fakiba

  Oceniono 13 razy 5

  Łaskawie "S" ustąpiła , a tak swoją drogą co oni mieli zamiar tam robić jak nie polityczną szopkę

 • oraw

  Oceniono 4 razy 4

  można??????

  można !!!!!!!!!!!!!!

 • junkamm

  Oceniono 6 razy 2

  solidarnosc broni pedofilów . zakały polskie .

 • senior2244

  Oceniono 5 razy 1

  Śmieszne że taki szmaciarz z zeszmaconej solidarności decyduje kto gdzie może świętować rocznicę 4 czerwca. On śmierdzi wazeliną PiSowska jak ten kretyn ZOMOwiec Duda, który zwalczał prawdziwą Solidarność z bronią w ręce.

 • citroen-c4

  Oceniono 7 razy 1

  Tę Solidarność jaka jest obecnie z PIOTREM Dudą jako krajowym i wiceszefem Solidarności Stoczni Gdańskiej Karolem Guzikiewiczem należy jak najszybciej zlikwidowań ,obdarzyć powszechnym ostracyzmem a tych "panów"przywódców nic a nic nie różniących się od dawnych sekretarzy POP PZPR skazać na powszechną infamię w społecznństwie i wykluiczenie ,dokładnie tak jak oni to zrobili z nauczycielami ,lekarzami , rezydentami,niepełnosprawnymi boli aż serce jak się widzi umierających ludzi na SOR na izbach przyjęć ,toż to przecież ludzie tam umierają na tych izbach przyjęć i bez pomocy w obecności ,przecież to Polacy umierają a nie przybysze z krajów muzułmańskich ,macie czelność płacić dla każdego solidarucha ,456 zł za to że miał legitymację "SOLIDARNOSC "dlaczego nie dawaliście wszystkim członkom legitymacji .Dzisiejsza Solidarność to grupa kunktatorów politycznych ,którzy tylko pilnują by się było czym podzielić z rządzącymi a nie z narodem i nie z członkami obyście przepadli jak najszybciej

 • metaxo

  Oceniono 5 razy 1

  Oby tylko Targowicy-PIS na obchodach nie było.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX