Prokuratura umorzyła śledztwo ws. Antoniego Macierewicza. Chodzi o książkę Tomasza Piątka

Wydział ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie umorzył śledztwo ws. Antoniego Macierewicza - podaje "Presserwis". Złożone przez Tomasza Piątka zawiadomienie dotyczyło przekroczenia uprawnień przez byłego ministra obrony.
Zobacz wideo

- Analiza zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego w świetle art. 231 kk i art. 234 kk, wykazała, iż nie doszło do realizacji znamion czynów zabronionych wskazanych w zawiadomieniu o przestępstwie - mówi cytowany przez "Presserwis" Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Tomasz Piątek w ubiegłym roku złożył zawiadomienie na Antoniego Macierewicza. Stwierdził, że były szef MON, podważając wiarygodność książki "Macierewicz i jego tajemnice", przekroczył swoje uprawnienia. Minister po publikacji książki Piątka sam złożył na autora zawiadomienie. Pisarz stwierdził, że w ten sposób szef MON mógł nadużyć swojego stanowiska. Postępowanie z zawiadomienia polityka zostało umorzone, podobnie jak to, które toczyło się po zawiadomieniu autora.

Ostatnią decyzję prokuratury Piątek skomentował w rozmowie z "Presserwisem". Jak przyznał, nie jest zaskoczony. - Ponieważ Antoni Macierewicz wciąż jest wiceprzewodniczącym partii rządzącej, której koalicjant Zbigniew Ziobro przejął prokuraturę, spodziewałem się takiego rozstrzygnięcia - powiedział. -  Jestem przygotowany na inne kroki prawne, które jako obywatel mogę podjąć. Podejmę je po konsultacji z prawnikiem - dodał.

Więcej o:
Komentarze (131)
Prokuratura umorzyła śledztwo ws. Antoniego Macierewicza. Chodzi o książkę Tomasza Piątka
Zaloguj się
 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 77 razy 69

  Jak to umorzyła?! Atak na Antoniego to atak na Polskę to atak na Kościół, to atak na Rydzyka!

 • zalogujsie00

  Oceniono 70 razy 68

  Zgodnie z tradycją wyborczą antoni został schowany, jak pawłowicz i inne osoby. I znowu ciemny lud to kupił...

 • glencok

  Oceniono 61 razy 59

  Antoni, a gdzie twój proces przeciwko Piątkowi? Przecież jeśli nie oskarżysz go o zniesławienie, to będzie znaczyć że tak jak jest w książce: byłeś tajnym współpracownikiem SB i że ciągle jesteś na usługach rosyjskiego wywiadu. Jak możesz to robić wyznawcom pisu?

 • antropoid

  Oceniono 45 razy 43

  NIETYKALNY ruski "prezent" dla Polski - tak jak biskupi-pedofile.

  Oto cały UKŁAD.

 • hamsterx

  Oceniono 34 razy 34

  ta "prokuratura" ma jakieś nazwisko ? bo prędzej czy później musi
  dojść do głębokiej weryfikacji prokuratury
  i usunięcia ze służby dyspozycyjnych prokuratorów

 • zenula58

  Oceniono 29 razy 29

  Skandal. Kiedy wreszcie rzetelnie zbadają sprawę powiązań Antoniego i zamkną tego ruskiego agenta! Polska - kraj niemocy służb specjalnych. Sąsiedzi z bliskiej i dalszej zagranicy robią na naszym terytorium, co chcą , piszą nam historię na nowo, dorabiają gębę dziwaków, bo Państwo PiS wstało z kolan i położyło się plackiem przed siłami obcych rozgrywających SWOJĄ politykę. Jesteśmy tylko statystami, wstyd mi za takie państwo.

 • smarekdarek

  Oceniono 30 razy 28

  Antek, mistrz wyciągania publicznych pieniędzy dla znajomych.
  youtube.com/watch?v=aafFuEY8b00

 • antropoid

  Oceniono 28 razy 26

  RYJ nie do oderwania od koryta.
  Tak samo jak "Balbina".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX