Prokuratura umorzyła śledztwo ws. Antoniego Macierewicza. Chodzi o książkę Tomasza Piątka

Wydział ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie umorzył śledztwo ws. Antoniego Macierewicza - podaje "Presserwis". Złożone przez Tomasza Piątka zawiadomienie dotyczyło przekroczenia uprawnień przez byłego ministra obrony.
Zobacz wideo

- Analiza zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego w świetle art. 231 kk i art. 234 kk, wykazała, iż nie doszło do realizacji znamion czynów zabronionych wskazanych w zawiadomieniu o przestępstwie - mówi cytowany przez "Presserwis" Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Tomasz Piątek w ubiegłym roku złożył zawiadomienie na Antoniego Macierewicza. Stwierdził, że były szef MON, podważając wiarygodność książki "Macierewicz i jego tajemnice", przekroczył swoje uprawnienia. Minister po publikacji książki Piątka sam złożył na autora zawiadomienie. Pisarz stwierdził, że w ten sposób szef MON mógł nadużyć swojego stanowiska. Postępowanie z zawiadomienia polityka zostało umorzone, podobnie jak to, które toczyło się po zawiadomieniu autora.

Ostatnią decyzję prokuratury Piątek skomentował w rozmowie z "Presserwisem". Jak przyznał, nie jest zaskoczony. - Ponieważ Antoni Macierewicz wciąż jest wiceprzewodniczącym partii rządzącej, której koalicjant Zbigniew Ziobro przejął prokuraturę, spodziewałem się takiego rozstrzygnięcia - powiedział. -  Jestem przygotowany na inne kroki prawne, które jako obywatel mogę podjąć. Podejmę je po konsultacji z prawnikiem - dodał.

Więcej o: