Krzysztof Jurgiel na nagraniu TVN24 "już jak Europejczyk". "Wszyscy w krawatach, a ja jak ten wieśniak"

Były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel przed konferencją prasową w Sejmie wymienił kilka zdań z prezesem KRIR Wiktorem Szmulewiczem. Wybrany do Europarlamentu poseł był przekonywany, że "da radę" na nowym stanowisku w Brukseli.
Zobacz wideo

Nieoficjalna rozmowa nagrana została przed konferencją prasową pt. "Rola Izb Rolniczych w kształtowaniu i realizowaniu polityki rolnej państwa". Udział w niej wzięli m.in. były minister rolnictwa, przyszły europoseł Krzysztof Jurgiel oraz prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz.

Przyszły europoseł Krzysztof Jurgiel przed konferencją - Wszyscy w krawatach, a ja jak ten wieśniak

Rozmowa obydwu panów zarejestrowana została m.in. przez TVN24. Jej kontekst nie jest znany, ale prawdopodobnie dotyczyła przyszłości Jurgierla w Parlamencie Europejskim. Szmulewicz zapewniał go - Dasz radę. Znam lepszych co ku*** nic nie wiedzą. Były minister rolnictwa odpowiedział - Sporo umiem już, ale...

Dalej przyszły europoseł zauważył, że jako jedyny z uczestników konferencji nie założył krawata. Krzysztof Jurgiel podsumował to mówiąc - Teraz wszyscy w krawatach, a ja jak ten wieśniak. Prezes KRIR pocieszył go - Ty już Europejczyk bracie!

Krzysztof Jurgiel dostał się do Parlamentu Europejskiego z list Prawa i Sprawiedliwości. Na byłego ministra zagłosowało 104 592 mieszkańców okręgu numer 3 (województwo warmińsko-mazurskie i podlaskie).