Komentarze (60)
Wybory do europarlamentu 2019. Piotr Zgorzelski: Koalicja Europejska zakończyła się z dniem wyborów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jael53

  Oceniono 5 razy 1

  Teraz czas na kolejną rekonstrukcję historyczną: zjednoczenie bratnich partii PO i PiS. I danie koncesji na nic nie znaczącą opozycję.

 • val_drakul

  Oceniono 9 razy 1

  Bardzo dobrze
  geniuszowi politycznemu grzesiowi pozostanie lewactwo ,komuchy i lgbytyQ++++++++++++++++
  Bajo

 • duath

  Oceniono 3 razy 1

  Ja wiem, że macie ludzi w doopie, ja wiem że to i tak nieważne co mówicie, bo owce za dwa dni zapomną, ale są ludzie w tym kraju, którym mózgi jeszcze działają, więc czy moglibyście nie być aż tak bezczelni i otwarcie się przyznawać, że jedynie na czym Wam zależy to stołki, a potem to i nawte potop?
  Są ludzie, którzy to jasno widzą i rozumieją i powiem Wam też na marginesie, że nam się cierpliwość kończy.

 • bigark

  Oceniono 2 razy 0

  Nie chodzi tylko o PSL - suma głosów wszystkich partii KE jest większa (ponad 50%? głosów) niż KE. Dowolne koalicje dają władzę Schetynie, który nie jest orłem, a wynik uzyskany przez KE skutecznie wypłoszył Tuska z drogi do prezydentury. Więc ...?

 • raju_baju

  Oceniono 4 razy 0

  Władysław Kosiniak-Kamysz dziś: wszystkie partie koalicji muszą wyciągnąć wnioski z kampanii, która nie przyniosła zakładanego efektu. Ocenił, że "niebezpieczny był skręt w lewo", przed którym ostrzegało PSL.

  - Atak na wspólnotę Kościoła. Nie chodzi mi o hierarchię. Hierarchowie naprawdę mają dzisiaj bardzo duży problem, bo na spotkaniach wielokrotnie padało: nie zajęli się tym, nie zajęli się tamtym. Po filmie Sekielskich – też w kontekście pedofilii. Ale atak na wspólnotę Kościoła jako wszystkich wierzących zmobilizował elektorat PiS-u. Ten niebezpieczny skręt w lewo dotyczący LGBT wynikał z przeświadczenia, że to jest sprawa najważniejsza, która interesuje Polaków. Okazało się, że nie. Przyłączenie, czy w ogóle chęć przyjęcia Roberta Biedronia, współpracy w ramach koalicji, jest momentem, kiedy PSL-u w tej koalicji na pewno nie będzie. Nie zmieścimy się". No to ciekawe co na to pani Nowacka i jej kanapowa partia? Będą dalej wspierać twardogłowych klerykałów z PSLu? Miejsc na listach znów nie dostaną...

 • almagus

  Oceniono 8 razy 0

  Wsiadamy do Trupolewa, święconej wody dolewa.

  Bo matka księdza, bo broni wiary, nie taka nędza i trochę w gary!

  Kręci się film.
  Jak sen koszmarny.
  Jak razem z nim.
  Odlot ofiarny.

  Krew chłoną buty.
  Tężenie szczątek.
  Brak takiej waluty.
  By z końca na początek.

  Ale pośmiertna ręka.
  Według woli kata.
  Po ofiarne sięga.
  „Kanalia za brata”!

  Jak z hugonotami.
  Arianie i Żydzi.
  Zyskać z oprawcami.
  Wieśniak się nie wstydzi.

  Lud boży, wybrany.
  Zamiast obniżyć podatek.
  Ochłapem oszukany.
  Im Europa, dostatek!

  2019-05-29 almagus

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24838505,beata-szydlo-prezydentem-super-express-wedlug-politykow.html

 • wiesio_kopyto

  Oceniono 4 razy 0

  PSL to jest partia, która zawsze sobie poradzi i przekroczy te 5% bez problemów. Widać zrobili sobie swoje badania i im wyszło, że ta koalicja jest dla nich gorszą drogą, niż startowanie samodzielnie. Nie ma co się oburzać i ich przeklinać, tylko trzeba spojrzeć na fakty, a one są takie, ze pis rozwalił opozycję w wyborach unijnych.

 • achzarit

  Oceniono 1 raz -1

  Partia oborotowa - nie wyszlo w tych wybroach to już szykuje wazelinke i obraca się odpowiednio w kierunku PiS z zachęcającymi pomrukami.

 • teddy_boy

  Oceniono 6 razy -2

  Jeśli wierzycie, (przecież to głosicie) że prawie 50 procent społeczeństwa, to są ludzie, którymi należy dziś gardzić, tylko dlatego że nie zagłosują jak wy to sobie wykoncypowaliście, często są biedniejsi od was, to każda wydana złotówka na wasze wykształcenie została zmarnowana i lepiej ją było przeznaczyć na ratowanie wolnych krów. OTUA! Hop,hop,hop!

 • teddy_boy

  Oceniono 4 razy -2

  OTUA ! Hop hop hop! Patataj patataj patataj! Hopla hopla hopla! A, kuku!

 • 1utek

  Oceniono 4 razy -2

  Politycy z KE nie powinni zajmować się samobiczowaniem. Takie zachowania sprzyjają PiS-owi. Uzyskali słabszy wynik od Zjednoczonej Prawicy ale warto zauważyć, że walka była nierówna. 1. PiS wykorzystując koniunkturę gospodarczą hojnie obdarowywał wyborcę podarunkami wykorzystując zwyczajnie pazerność a nawet chciwość obywateli. Dla tych obywateli krótkowzroczność polityki PiS-u nie ma znaczenia.i nie mieli z oczywistych powodów politycy KE.
  2. PiS zaanektował media publiczne, opłacane hojnie z budżetu państwa, w których zastosowano propagandę nie przebierającą w manipulacjach i kłamstwach. Politycy KE nie mogli stosować równoważnych metod, także z powodów moralnych, nie posiadają w swoim gronie (i bardzo dobrze) tak zdeprawowanych ludzi jak ekipa Kurskiego. Publikatory sprzyjające KE np TVN są komercyjne, nie są tak powszechnie dostępne jak TV PiS.
  W takich okolicznościach wynik KE choć niezwycięski jest całkiem przyzwoity.
  KE "na nowe wybory" powinna pozostać To się opłaci ze względu na sposób liczenia głosów) ale równocześnie dostosować się do specyfiki wyborów, np. prowadzić kampanię wyborczą nie tyko wspólną. Oprócz działań/wystąpień wspólnych powinny być działania typowe dla poszczególnych partii/ugrupowań. Innymi słowy partie powinny prowadzić w ramach KE działalność bardziej autonomiczną.

 • ubrana_prawda

  Oceniono 4 razy -2

  Odłączcie ludowcy się od KE, a jesienią zgarniecie 4,5 % poparcia i odejdziecie w pokoju do historii. Adieu.

 • teddy_boy

  Oceniono 5 razy -3

  Jak długo Polacy mają czekać !? Kiedy wreszcie PO zostanie zdelegalizowana!? Czy musimy czekać z tym, nie cierpiącym zwłoki aktem, który dokona się dopiero po jesiennych wyborach do Sejmu?

 • threemen

  Oceniono 3 razy -3

  Partia niepotrzebna nikomu. Najlepiej jak przestanie istnieć. Zieloną koniczynkę wyprowadzić!

 • mark6

  Oceniono 6 razy -4

  Wy PSLowskie śmiecia.
  M.in. dzięki wam PiSowska KLOAKA wygra kolejne wybory.

 • bart5554b

  Oceniono 14 razy -6

  Na szczęście film Sekielskiego i inne akcje odwróciły uwagę od realnego programu tzw. Koalicji Europejskiej bo gdyby te dyskusje się toczyły to KE nie dostałaby się do europarlamentu. Dla przypomnienia niejawny program KE i Wiosny (tak tak - to też niemieckie lewactwo pod inną etykietą):

  0) Likwidacja państw narodowych i dążenie do utworzenia superpaństwa europejskiego z centralą decyzyjną w Berlinie/Paryżu
  1) Wprowadzenie Euro bez możliwości wyjścia ze strefy i zatrzymanie poziomu gospodarki na obecnym poziomie
  2) Wstrzymanie najważniejszych strategicznych projektów infrastrukturalnych: Centralny Port Komunikacyjny, przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu, Baltic Pipe, rozbudowa gazoportu, budowa magistrali komunikacyjnych północ-południe
  3) Zablokowanie uruchomienia amerykańskiej bazy w Redzikowie
  4) Zablokowanie budowy amerykańskich baz w Polsce
  5) Wprowadzenie cenzury pod pozorem walki z tzw. "mową nienawiści" oraz w ramach ACTA2
  6) Wypuszczenie do Polski nielegalnych imigrantów islamskich, przede wszystkim tych niewykształconych (promil wykształconych trafi do Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej)
  7) Storpedowanie starań o uzyskanie przez Polskę reparacji od Niemiec
  8) Przekazanie części majątku polskiego środowiskom żydowskim, które starają się wyłudzić od Polski pieniądze za mienie bezspadkowe
  9) Nachalna propaganda środowisk lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i transwestytów
  10) Zniszczenie rodziny jako podstawowej komórki społecznej
  11) Zalegalizowanie eutanazji pełnej aborcji
  12) Wprowadzenie małżeństw dla homoseksualistów i lesbijek oraz możliwości adoptowania dzieci przez takie osoby
  14) Doprowadzenie do upadku a następnie sprzedaż Niemcom najlepszych kopalń (z których wydobywa się najbardziej kaloryczny węgiel)
  15) Zakłamywanie historii, zgodne z wytycznymi Niemiec
  16) Seksualizacja dzieci i wprowadzenie propagandy LGBT to szkół pod pozorem wychowania seksualnego i/lub wykorzystując do tego tzw. latarników
  17) Likwidacja Wojsk Obrony Terytorialnej
  18) Likwidacja IPN i CBA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX