Kiedy 500 plus dla niepełnosprawnych? Stanisław Karczewski: Chyba nie przed wyborami

Stanisław Karczewski zapowiedział w "Faktach po faktach", że Prawo i Sprawiedliwość pracuje nad programem na wybory parlamentarne. Przy okazji został zapytany, czy świadczenie 500 zł dla osób niepełnosprawnych zostanie wprowadzone przez jesiennymi wyborami. - Chyba nie - odpowiedział.
Zobacz wideo

Marszałek Senatu przyznał w rozmowie z Anitą Werner w "Faktach po faktach", że kierownictwo PiS pracuje nad nową propozycją programową na wybory do Sejmu i Senatu. - Chcemy rządzić przez następne cztery lata i chcemy na te cztery lata przedstawić program - stwierdził.

Ani o szczegółach, ani o konkretach nowej propozycji PiS Stanisław Karczewski mówić nie chciał. -  Chcemy utrzymać dobry wzrost gospodarczy, chcemy utrzymać niskie bezrobocie, chcemy, żeby jak najwięcej Polaków, którzy wyjechali za granicę, wracało do Polski. Będziemy dbali o służbę zdrowia, będzie dobry program - stwierdził jedynie.

500 plus dla niepełnosprawnych. Karczewski: Nie przed wyborami

W końcu padło pytanie o zapowiedziany ponad tydzień temu przez Mateusza Morawieckiego program wsparcia finansowego osób niepełnosprawnych w wysokości 500 zł miesięcznie. Projekt odpowiedniej ustawy, jak mówił premier, mógłby trafić do Sejmu już w czerwcu. - Nie rozmawialiśmy jeszcze na ten temat w gronie ścisłego kierownictwa partii. Albo od jesieni, albo od nowego roku - powiedział Karczewski. Zapytany, czy stanie się do jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, odpowiedział: - Chyba nie, następnie szybko dodał: - Nie wiem, zobaczymy, na pewno pamiętamy o osobach niepełnosprawnych.

Więcej o: