Kiedy 500 plus dla niepełnosprawnych? Stanisław Karczewski: Chyba nie przed wyborami

Stanisław Karczewski zapowiedział w "Faktach po faktach", że Prawo i Sprawiedliwość pracuje nad programem na wybory parlamentarne. Przy okazji został zapytany, czy świadczenie 500 zł dla osób niepełnosprawnych zostanie wprowadzone przez jesiennymi wyborami. - Chyba nie - odpowiedział.

Marszałek Senatu przyznał w rozmowie z Anitą Werner w "Faktach po faktach", że kierownictwo PiS pracuje nad nową propozycją programową na wybory do Sejmu i Senatu. - Chcemy rządzić przez następne cztery lata i chcemy na te cztery lata przedstawić program - stwierdził.

Ani o szczegółach, ani o konkretach nowej propozycji PiS Stanisław Karczewski mówić nie chciał. -  Chcemy utrzymać dobry wzrost gospodarczy, chcemy utrzymać niskie bezrobocie, chcemy, żeby jak najwięcej Polaków, którzy wyjechali za granicę, wracało do Polski. Będziemy dbali o służbę zdrowia, będzie dobry program - stwierdził jedynie.

500 plus dla niepełnosprawnych. Karczewski: Nie przed wyborami

W końcu padło pytanie o zapowiedziany ponad tydzień temu przez Mateusza Morawieckiego program wsparcia finansowego osób niepełnosprawnych w wysokości 500 zł miesięcznie. Projekt odpowiedniej ustawy, jak mówił premier, mógłby trafić do Sejmu już w czerwcu. - Nie rozmawialiśmy jeszcze na ten temat w gronie ścisłego kierownictwa partii. Albo od jesieni, albo od nowego roku - powiedział Karczewski. Zapytany, czy stanie się do jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, odpowiedział: - Chyba nie, następnie szybko dodał: - Nie wiem, zobaczymy, na pewno pamiętamy o osobach niepełnosprawnych.

Więcej o:
Komentarze (107)
Kiedy 500 plus dla niepełnosprawnych? Stanisław Karczewski: Chyba nie przed wyborami
Zaloguj się
 • shamickgaworski

  Oceniono 34 razy 34

  Widze iz Polska idzie droga Wenezueli ... tam tez przez dekady tylko wydawali ... czy mieli czy nie ...
  Dzis w Wenezueli wykopuja groby szukajac bizuteri w zwlokach. Szpitale napadja 'mafie' ludzi i okradaja pacjentow podczas kiedy Policja nie interweniuje ... jaki Policjant by chcial skoro pensja jest nic nie warta ... pewnie wykopuje groby ... jest zajety.
  To tak za rok dwa jeszcze bedzie ktos pracowal w tym kraju? Bo niby po co? Za darmo bez pracy dostaje tyle samo ...
  Ale to dobra historia dla Polakow ... widzicie tak naprawde zaczely sie Zabory ... 'od srodka' ... sami zbankrutowalismy ... a pozniej zaczelismy sprzedawc co jescze zostalo Rosji Austri lub Niemcom ... Sami sobie zgotowalismy Zabory.
  Kaczynski to chyba nawet jednej lekcji Ekonomi czy Finansow nie mial w swoim zyciu ...

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 28 razy 26

  Jak już nadciągnie Wenezuelą (a nadciągnie) życzę wszystkim, którzy byli przeciwko PiS aby znaleźli się w części, która przypadnie Niemcom. Miłośnicy PiS natomiast do swoich na wschód.

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 29 razy 25

  Po wyborach te wszystkie ustawy 500 itd znikną tak szybko jak się pojawiły. Polska wiocha to wyjątkowy konglomerat naiwnych durni którzy wierzą w gruszki na wierzbie. Z przyjemnością popatrzę na te katastrofę z nadzieja ze znajdę się w części przydzielonej Niemcom.

 • puuchatek

  Oceniono 26 razy 24

  "Nie przed wyborami".

  Tłumaczenie z PiSowskiego na polski:

  Głosujcie na nas, bo jak oni wygrają, to na pewno nie dadzą!

 • polakadam

  Oceniono 22 razy 20

  Chyba ten wzrost gospodarczy jest decydujący w tym czy pis.dzielce utrzymają władzę. Ale to nie zalezy od nich. Decydująca jest koniunktura na na świecie. Jeśli wydarzy się kolejny kryzys to nie będzie kasiory nie tylko na nowe obietnice socjalne ale i na dotychczasowe. A z cykliczności wystepowania tego zjawiska wynika że już czas. Większość krajów europejskich wykorzystała dobry czas na zmniejszanie deficytów. U nas pis nadal go zwiększał bo potrzebował kiełbasy wyborczej. Pisiory wcale nie myślą o przyszłości kraju.

 • je2bny

  Oceniono 20 razy 16

  Przed wyborami nie dostaniecie, a po wyborach - też nie dostaniecie.

  Stosowanie politycznej prostytucji już im weszło w krew.

 • rozterka47

  Oceniono 20 razy 16

  Może uda im się do wyborów wyciąc znowu trochę hektarów lasów i "znajdą " się pieniądze ?

  A słyszalam ,że podobno jakaś nowa dziura w vat jest ?

 • Mariola Krzanowska

  Oceniono 19 razy 15

  "będziemy dbali o służbę zdrowia" - dlaczego nie zacząć od teraz? Już brakuje leków onkologicznych. Jak zwykle obiecanki cacanki a po wyborach kopa.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 17 razy 15

  Niebawem pis będzie kupował glosy za kartofle i cebulę.
  Pieniądze się kończą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX