Piotr Gliński ma złote rady dla Schetyny. "Warto zmienić ludzi od propagandy i tzw. mocodawców"

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński w kilku wpisach na Twitterze zwrócił się z kilkoma radami do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny. "Najpierw radzę znaleźć po prostu program: co i jak państwo polskie powinno realizować dla ludzi. Proste" - stwierdził polityk Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz wideo

Krótko po przegranych przez Koalicję Europejską wyborach do Parlamentu Europejskiego lider PO Grzegorz Schetyna stwierdził, że "jest pomysł" na pokonanie PiS w jesiennych wyborach do polskiego parlamentu. - Tylko trzeba go dobrze znaleźć i wiedzieć, z kim go szukać - powiedział polityk w TVN24.

Wybory do europarlamentu 2019. Piotr Gliński do Grzegorza Schetyny

We wtorek na te słowa zareagował na Twitterze wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Swoją wypowiedź zamieścił w trzech tweetach.

"Pan Schetyna podobno szuka sposobu jak pokonać PiS. Skromna rada. Serio. Najpierw warto przeprosić tych wszystkich ludzi (tak z 6 mln), których Pan i Pana akolici obrażali codziennie przez ostatnie 4 lata: - zaczął swoją wypowiedź Piotr Gliński.

Wicepremier dodał, że "warto zmienić ludzi od propagandy i tzw. mocodawców, z kraju i zagranicy".

"I trzeba przeprosić za „ulicę i zagranicę”. Rozhuśtane emocje (a wręcz po prostu nienawiść) niszczą demokracje! A donoszenie na Polskę nie wymaga komentarza ..." - podkreślił.

"Wreszcie, warto pożegnać karierowiczów i cyników, a zanim zacznie Pan szukać sposobu pokonania PiSu, najpierw radzę znaleźć po prostu program: co i jak państwo polskie powinno realizować dla ludzi. Proste" - podsumował wicepremier.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (168)
Piotr Gliński ma złote rady dla Schetyny. "Warto zmienić ludzi od propagandy i tzw. mocodawców"
Zaloguj się
 • john_yossarian

  Oceniono 65 razy 55

  Poleca swoich mocodawców z Moskwy i Watykanu? Jak widać są skuteczniejsi.

 • marchwianka.0

  Oceniono 38 razy 30

  Już PiSowi woda sodowa go głowy uderza. Pewnie, jak się za cudze pieniądze przekupuje wyborców i jeszcze samemu nabija kasę to można być zadowolonym! Panu premierowi Glińskiemu trzeba doradzić, żeby zajął się sprawami kultury na poważnie. Rozwalił Teatr Polski we Wrocławiu, teraz są kłopoty z Operą Wrocławską, nie mówiąc o ratowaniu zabytków. To jest robota dla pana panie premierze!!!

 • 11krzych

  Oceniono 34 razy 24

  Hooju pislamski, płać sam za utrzymanie karierowiczów i cyników swojej bliskowschodniej watykańskiej religii a nie z moich podatków.

 • ewa5.0

  Oceniono 26 razy 22

  Gliński,ty szkodniku polskiej kultury ,dobre rady to wsadź ty sobie tam gdzie Słońce nie dochodzi!

 • pd2016

  Oceniono 26 razy 20

  Popatrz, popatrz, jaka mądrala! Jak da Pan kochany Schetynie 40 miliardów, które wyście wzięli (ukradli) z budżetu państwa, to i bez Pana rad Schetyna sobie poradzi...

 • smarekdarek

  Oceniono 25 razy 19

  Zmienić mocodawców? Na kogo? Na mafię z Kremla?

 • fakiba

  Oceniono 20 razy 14

  Gliński pomylił adres z tymi mocodawcami to raczej do pis

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX