Donald Tusk doradzał Koalicji Europejskiej? Danuta Huebner: Jestem przekonana, że były rozmowy

Danuta Huebner w rozmowie z Gazeta.pl została zapytana, czy jej zdaniem Donald Tusk doradzał Koalicji Europejskiej w kampanii do Parlamentu Europejskiego. - Jestem przekonana, że były rozmowy. Doradzał czy nie doradzał, ja jestem przekonana, że to co powiedział [podczas wystąpienia w Warszawie - red.] było wielką radą, którą trzeba było pociągnąć dalej w rozmowach z ludźmi - powiedziała.
Zobacz wideo

Danuta Huebner 26 maja została wybrana do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej (po raz pierwszy startowała z czwartego miejsca na liście, w ubiegłych latach było to miejsce pierwsze). W porannej rozmowie z Gazeta.pl powiedziała, co doradziłaby Grzegorzowi Schetynie w kontekście wyciągnięcia wniosków na przyszłość z przegranych z PiS-em eurowyborów.

- Więcej spotkań lokalnych. Bardzo bym zachęcała do przeczołgania się przez całą Polską. Nadal trzeba być na dole i trzeba jeździć do ludzi - mówiła, podkreślając, że jako kandydatka Koalicji Europejskiej nie czuła dużej obecności swojej partii podczas kampanii wyborczej.

Huebner została również zapytana o udział Donalda Tuska w kampanii wyborczej Koalicji Europejskiej i o to, czy doradzał on liderom PE przed wyborami

Ja myślę, że były rozmowy, były zdjęcia. Jestem przekonana, że były rozmowy. Doradzał czy nie doradzał, ja jestem przekonana, że to co powiedział to było wielką radą, którą trzeba było pociągnąć dalej w rozmowach z ludźmi

- powiedziała.

Więcej o: