Krzysztof Gawkowski ucina spekulacje: Wiosna nie połączy sił z Koalicją Europejską

Krzysztof Gawkowski z Wiosny został zapytany, czy jego partia zamierza połączyć siły z Koalicją Europejską przed nadchodzącymi wyborami do Sejmu. - Nie. Nie życzę źle Koalicji Europejskiej, ale dobrze życzę przede wszystkim Wiośnie - powiedział w rozmowie z tygodnikiem "Wprost". Polityk nie wykluczył za to zawarcia sojuszu z partią Razem.
Zobacz wideo

Krzysztof Gawkowski w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" skomentował wynik Wiosny w wyborach do Parlamentu Europejskiego - partia Roberta Biedronia zdobyła w nich 6,06 procent głosów wyborców i jako trzecia siła polityczna - obok Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Europejskiej - wyśle swoich trzech eurodeputowanych do Brukseli. 

Wiosna nie połączy sił z Koalicją Europejską? Gawkowski: Życzę dobrze Wiośnie

Gawkowski stwierdził, wynik jego partii można nazwać sukcesem zwłaszcza z uwagi na fakt, że Wiosna powstała dopiero trzy i pół miesiąca temu. - Mówiono, że nie przeskoczymy progu wyborczego, a jednak nam się udało - powiedział. Zapytany, czy Wiosna połączy siły Koalicją Europejską zgodnie z powtarzaną przez część polityków opozycji opinią, że jedynie to mogłoby umożliwić pokonanie Prawa i Sprawiedliwości, Gawkowski odparł: - Nie. Nie życzę źle Koalicji Europejskiej, ale dobrze życzę przede wszystkim Wiośnie.

Jak dodał, jego zdaniem samo połączenie Koalicji Europejskiej i Wiosny nie byłoby gwarantem pokonania partii Jarosława Kaczyńskiego.

Nawet gdybyśmy połączyli się z Koalicję Europejską to nie pokonamy PiS. Każdy, kto myśli, że można wygrać wybory anty-Pisem, popełnia błąd. Trzeba ludziom pokazać, co stracą, jeżeli PiS pozostanie u władzy

- dodał, podkreślając, że Koalicja Europejska ma "swoje problemy, na przykład z PSL-em". - Niech najpierw je rozwiąże, a potem się rozgląda za innymi koalicjantami - skwitował. Polityk przyznał za to, że Wiosna w kwestii zawierania koalicji nie zamyka się na rozmowy z partią Razem.

Więcej o: