Katarzyna Lubnauer o porażce: Byliśmy jak drużyna, która cały czas gra pod słońce na stoku góry

- Mamy 3,5 roku transferów socjalnych, widać, że Polacy [bardziej - red.] wybrali te transfery socjalne, niż obietnice pewnych zmian na przyszłość ze strony opozycji. Byliśmy jak drużyna, która cały czas gra pod górkę i pod słońce na stoku góry - mówiła w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
Zobacz wideo

Liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 odniosła się do wyników niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Według oficjalnych danych PKW, Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 45,38 procent, a Koalicja Europejska - 38,47 proc.

- Mamy 3,5 roku transferów socjalnych, widać, że Polacy [bardziej - red.] wybrali te transfery socjalne niż obietnice pewnych zmian na przyszłość ze strony opozycji. Byliśmy jak drużyna, która cały czas gra pod górkę i pod słońce na stoku góry - skomentowała Katarzyna Lubnauer.

Wybory do europarlamentu 2019. Przyszłość Koalicji Europejskiej

Przewodnicząca Nowoczesnej zaznaczyła, że zjednoczenie opozycji jest konieczne, jeśli chodzi o nadchodzące wybory do Sejmu. - Każdy punkt procentowy po stronie dużego podmiotu, PiS lub Koalicji Europejskiej, daje ponad 5 mandatów, natomiast po stronie małego podmiotu, jakim jest Wiosna, daje tylko 1,5 mandatu. 6 procent Wiosny przekłada się na 9 mandatów, w dużej koalicji te 6 procent przełożyłoby się na ponad 30 mandatów - wyliczała.

Dodała, że Koalicja Europejska musi zastanowić się nad tym, "jak obsługiwać lęki" Polaków dotyczące np. odebrania przez opozycję pieniędzy z programu 500 plus. - Jest kwestia badań i analiz, w jaki sposób te lęki, które są w tej chwili w niektórych obywatelach, można realizować. Tym, co utrudnia to, jest podsycanie lęków przez media publiczne - wskazała Katarzyna Lubnauer.

- Jedną z rzeczy, którą trzeba zrobić, to trzeba obsłużyć pewne lęki - powtórzyła.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (221)
Katarzyna Lubnauer o porażce: Byliśmy jak drużyna, która cały czas gra pod słońce na stoku góry
Zaloguj się
 • elasteena

  Oceniono 40 razy 22

  Pani Katarzyno i Droga Opozycjo,
  Udzielę Wam zupełnie gratis konsulacji wartej kilka miliardów złotych.
  Proszę sobie wypłacić z konta 2000 zł, włożyć do portfela. Konto zablokować, niech mąż zmieni hasło, albo coś, karty oddać mężowi. Proszę spróbować przeżyć miesiąc za te 2000, bez wspomagania się dodatkowymi pieniędzmi. W przypadku nagłych nieprzewidzianych wydatów proszę wziąć chwilówkę z oferty na słupie na przystanku. Po miesiącu proszę zapisać wnioski, co by się Pani przydało, co by pomogło, w państwo może pomóc.
  Level hard: Proszę wyjechać gdzieć, gdzie nie dochodzi pociąg ani autobus (z tymi 2000 w kieszeni), wynająć dom, przeżyć miesiąc. Zapisać wnioski.
  Jak to ogarniecie, wygraną macie w kieszeni.

 • kac

  Oceniono 13 razy 13

  Byliście jak drużyna.... którą ktoś skompletował 5 minut przed gwizdkiem sędziego.
  PiS się z Was nabija, że nie macie programu... to oczywista przesada, jednak...
  Co w Wasze kampanii wybrzmiewało poza 'odsunąć pis'.... niemal nic.

 • i.l

  Oceniono 19 razy 11

  Nigdy nie wygracie wyborów jeśli przyczyn porażki będziecie szukać poza wami. Nie macie żadnej oferty dla Polaków, żadnego programu. Jesteście ślepi i głusi. Naoglądaliście się Ucha prezesa i wydaje wam się , że tak jest jak w tv. Patałachy i wszystko.

 • whitepony

  Oceniono 12 razy 10

  Oni tak na serio myślą, że jak Wiosna przyłączy się do KE to dodadzą sobie te 6%?

 • krark

  Oceniono 13 razy 9

  …"Przewodnicząca Nowoczesnej zaznaczyła, że zjednoczenie opozycji jest konieczne, jeśli chodzi o nadchodzące wybory do Sejmu."...
  Barbapapa bredzi.
  Konieczność zjednoczenia opozycji wynika z przemożnej chęci podtrzymania istnienia .N przez zdobycie kilku mandatów, w tym przez panią Lubnauer. Dla układu sił na scenie politycznej istnienie czy nieistnienie partii .N nie ma żadnego znaczenia. Ta partia była i jest bytem wirtualnym, o czym zresztą dobitnie świadczą dokonania jej członków..

 • rodziu81

  Oceniono 20 razy 8

  Dziwne ze Polak woli 500+ anizeli 67 lat pracy i kolejne 4lata hasła: pieniedzy nie ma..

 • yaspiman

  Oceniono 18 razy 8

  a prawda jest taka, że wyborcy nie zagłosowali na tzw koalicję, która jest zbieraniną bez wyraźnego programu i jednolitej koncepcji.

 • 68jacekw

  Oceniono 20 razy 8

  Pani Lubnauer niech najpierw obsłuży 2 miliony długu Nowoczesnej.Bo jak na razie to kombinują,żeby zapłacił to Skarb Państwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX