Marek Sawicki z PSL: Chroń nas, Boże, przed koalicją z Wiosną Biedronia

- Koalicja Europejska to nie jest pomysł na jesienne wybory. Jeżeli cała opozycja zgrupowana w jednej koalicji nie jest w stanie wygrać z PiS, to trzeba się zastanowić, co powinniśmy dalej zrobić, zastanowić się nad sensem Koalicji - mówił Interii Marek Sawicki, wiceprzewodniczący Rady Naczelnej PSL. Poseł przekonywał, że samodzielny start ludowców będzie lepszy dla ostatecznego wyniku opozycji.
Zobacz wideo

- Polskie Stronnictwo Ludowe w jesiennych wyborach parlamentarnych powinno wystartować samodzielnie, a opozycja powinna mieć dwie listy: liberalną i chadecko-ludową - stwierdził Sawicki w rozmowie z portalem "Interia".

Marek Sawicki: powstanie jednej listy opozycji zmobilizowało elektorat PiS

Według wiceprzewodniczącego PSL "efektem powstania jednej listy opozycji była de facto mobilizacja elektoratu PiS", dlatego "przed jesiennymi wyborami powinny powstać dwie listy opozycji - liberalna i chadecko-ludowa", a "PSL powinien wystartować w tych jesiennych wyborach z własną listą, zbierając głosy innych ugrupowań".

Sawicki powiedział, że w najbliższym czasie zaplanowane jest posiedzenie Rady Naczelnej PSL, na której mogą zapaść decyzje co do przyszłości ugrupowania.

Zapytany o możliwość poszerzenia Koalicji Europejskiej o Wiosnę Roberta Biedronia, Sawicki odparł: - Chroń nas, Boże, przed koalicją z Wiosną Biedronia.

Wczoraj w "Kropce nad i" Władysław Kosiniak-Kamysz z podobnym sceptycyzmem odniósł się do przyszłości Koalicji Europejskiej. Lider PSL w rozmowie z Moniką Olejnik przekonywał, że wygrana PiS jest wynikiem m.in. nadmiernego "skrętu w lewo" i stwierdził, że samodzielny start w wyborach parlamentarnych to dla PSL "naturalny wybór",

Więcej o:
Komentarze (218)
Marek Sawicki z PSL: Chroń nas, Boże, przed koalicją z Wiosną Biedronia
Zaloguj się
 • mat.31

  Oceniono 45 razy 37

  Jestem pewien, że po jesiennych wyborach, gdyby PiSowi brakowało większości do rządzenia, PSL będzie pierwszy w kolejce do koalicji z Kaczyńskim.

 • dante_waw

  Oceniono 46 razy 36

  Wystarczy pomachac etatami w ARiMR a PSL odzyska zdolnosc koalicyjna, nawet z Wiosna...

 • no4nwo

  Oceniono 28 razy 28

  Dziennikarz pyta Pawlaka:
  – Panie przewodniczący, kto pana zdaniem wygra najbliższe wybory?
  – Nasz koalicjant.
  – Czyli kto?
  – Nieistotne.

  A ty co się, sawicki, wygłupiasz?

 • mcguirre

  Oceniono 28 razy 24

  Sawicki, to nie PiS zmobilizował elektorat a wy nie zmobilizowaliście swojego o czym świadczy fakt, że większość głosów na PiS pochodzi ze wsi. Do roboty leniu, miasta za was tego nie załatwią a Biedronia się nie bój bo jak ci nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi.

 • 11krzych

  Oceniono 32 razy 18

  >Chroń nas, Boże, przed koalicją z Wiosną Biedronia.
  Następny wiejski głupek, który udaje, że kościół nie jest siedliskiem pedalstwa. Geje w Wiosnie przynajmniej nie dupczą dzieci i nie pasożytują na budżecie państwa. Licheń - homodisneyland - park rozrywki dla księży.

 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 23 razy 15

  Akurat PSL to by wszedł w koalicję z samym diabłem gdyby to im się opłacało :) wszyscy znają taktykę tej "partii obrotowej".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX