Po wyborach do Europarlamentu będzie rekonstrukcja rządu. Morawiecki: Mamy pewne przemyślenia

Po ogłoszeniu wyników wyborów do Europarlamentu, szykuje się rekonstrukcja rządu. Na razie jednak Mateusz Morawiecki nie chce zdradzać żadnych szczegółów na jej temat.
Zobacz wideo

Mateusz Morawiecki był gościem Edyty Lewandowskiej w wieczornym wydaniu "Wiadomości". W programie został zapytany o rekonstrukcję rządu po ogłoszeniu wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego, które przyniosły 27 mandatów dla  europosłów PiS, w tym - dla wielu parlamentarzystów zasiadających w rządzie. Wśród nich są m.in. Anna Zalewska, Elżbieta Rafalska i Joachim Brudziński.

Morawiecki: Nie są to skonkretyzowane propozycje

Premier Morawiecki przyznał, że "będzie mu trochę żal" wysyłać członków rządu do europarlamentu, bo "było to znakomite grono". Potwierdził jednocześnie, że "dojdzie do pewnych zmian w Radzie Ministrów", nie chciał jednak zdradzić konkretnej daty.

- Jest przepis, że w ciągu dwóch tygodni po ogłoszeniu wyników nowi parlamentarzyści muszą się pozbyć swoich poprzednich funkcji, więc to zarysowuje pewną perspektywę czasową - poinformował.

Nie ujawnił również, kto może się znaleźć w nowym rządzie. - Mamy pewne przemyślenia, oczywiście wspólnie z kierownictwem obozu PiS, ale nie są to ostatecznie skonkretyzowane propozycje - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Więcej o: