Wyniki wyborów do europarlamentu. W Opolu przewaga Koalicji Europejskiej - 56,85 procent poparcia

Wyniki wyborów do europarlamentu w Opolu. Z danych 82 obwodowych komisji wynika, że najwięcej głosów w tym mieście zdobyła Koalicja Europejska. Kandydatów tej partii wybrało 56,85 procent mieszkańców Opola.
Zobacz wideo

W Opolu na Koalicję Europejską zagłosowało 56,85 procent osób. Drugie miejsce zdobyli politycy startujący z list Prawa i Sprawiedliwości - to ugrupowanie poparło 25,31 procent wyborców. Na trzecim miejscu uplasowała się Wiosna Roberta Biedronia z poparciem 6,70 procent. Na dalszych miejscach uplasowali się kandydaci z list Kukiz’15 (4,98 procent głosów), Konfederacji (4,78 procent głosów) i Lewicy Razem (1,38 procent głosów).

Wyniki wyborów do europarlamentu. W Opolu, podobnie jak we Wrocławiu, wygrywa Janina Ochojska-Okońska

Mieszkańcy Opola oddali najwięcej głosów Janinę Ochojską-Okońską. Na kandydatkę KE głosowało 15 806 mieszkańców Opola. Drugi wynik uzyskał Andrzej Buła z Koalicji Europejskiej, na którego głosowało 8 314 osób. Na trzecim miejscu uplasowała się kandydatka Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa, na którą swój głos oddało 5 451 osób. Dalsze wyniki uzyskali posłowie PiS Anna Zalewska (2 853 głosów), Sławomir Kłosowski (2 802 głosów) oraz Krzysztof Śmiszek z Wiosny (1 902 głosów).

Okręg 12 utworzony był z województw dolnośląskiego i opolskiego. We Wrocławiu najwięcej głosów wyborców uzyskali kolejno Janina Ochojska-Okońska, Beata Kempa, Jarosław Duda, Anna Zalewska, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska oraz Krzysztof Śmiszek.

Więcej o: