Czarnecki w Poranku Wyborczym w Gazeta.pl: Chcemy także zaproponować coś wyborcom KE

Ryszard Czarnecki, który jednak wywalczył ponowny mandat do europarlamentu, zdradził, że PiS przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi przygotowuje ofertę dla zwolenników Kukiz'15, Konfederacji, oraz także dla Koalicji Europejskiej.

Poseł PO Andrzej Halicki oraz europoseł PiS Ryszard Czarnecki dość zgodnie przyznali, że należy zmienić ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego. - Polska ma jedną z najbardziej skomplikowanych ordynacji w całej Unii Europejskiej - mówili.

Pytany o najbliższa przyszłość, w kontekście siedmiopunktowej wygrane PiS, Ryszard Czarnecki, który już może być pewien ponownego mandatu europarlamentarzysty, powiedział, że te wybory to była dopiero pierwsza tura, druga będzie na jesieni.

Czarnecki: Chcemy coś zaproponować wyborcom Kukiz '15, Konfederacji, a także KE

- Zero triumfalizmu. Chcemy dotrzeć do tych wyborców którzy nic nie dostali, nie głosowali. Chcemy coś zaproponować wyborcom Kukiz '15, Konfederacji, ale także tym, którzy swój głos oddali na Koalicję Europejską. Ten przepływ elektoratu jest minimalny, ale im też coś będziemy chcieli zaproponować - powiedział Ryszard Czarnecki.  Przyznał, że o wysokiej wygranej PiS w dużej mierze zdecydowała bardzo wysoka frekwencja wyborcza - 45.42. Jak policzył sam Czarnecki, lepsza niż w 12 krajach UE. 

Więcej o:
Komentarze (36)
Ryszard Czarnecki w Poranku Wyborczym w Gazeta.pl: Chcemy także zaproponować coś wyborcom KE
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 40 razy 30

  A co wy możecie nam zaproponować? Postawienie Dudy przed TS za łamanie konstytucji? Aresztowanie Macierewicza za finasowanie z kasy państwa kłamstwa Smoleńskiego? Zapuszkowanie biskupów za współudział w ukrywaniu pedofili? Zmianę programów szkolnych z wiedzy pamięciowej, na współdziałanie, twórczość i kompromis? Równające do zachodu dofinasowanie nauczycieli, lekarzy, naukowców, drobnych przedsiębiorców? Zaprzestanie jednopartyjnej propagandy w mediach publicznych finansowanych z podatków wszystkich Polaków?

  Przecież to co powyżej to potrzeby jakichś 10-20% myślących ludzi w tym kraju. Dla NICH chcielibyście to zrobić? Co by powiedziały tabuny tępaków normalnie na was głosujących? Wzięliby was na widły.

 • polakadam

  Oceniono 19 razy 13

  Musielibyście przestać ględzić o kaczych wartościach panie jąkało.

 • beatrixx-kiddo

  Oceniono 15 razy 11

  Obatel, możesz mnie pocałować w dvpę. Żebyście nie wiem co obiecali i tak na bandę ruskich agentów nie zagłosuję.

 • uutek

  Oceniono 20 razy 10

  Nie wiedziałem, że głosować idzie się żeby coś "dostać"....
  Ale ja jestem z pokolenia pamiętającego 1976, 1980 i 1989.

 • ggchmiel

  Oceniono 17 razy 9

  Podatki dla pracujących wzrosną, by utrzymać głosujący na PiS a niepracujący elektorat, do 70 proc. a nie 85 jak pierwotnie zakładano.

 • hipo krater

  Oceniono 19 razy 9

  Tak z,tak Rychu .Za rodinu, za Putinu! Urraaa !

 • fakiba

  Oceniono 13 razy 7

  Chyba po 25 lat dla każdego kto nie głosował na pis , taka będzie oferta ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX