Czarnecki w Poranku Wyborczym w Gazeta.pl: Chcemy także zaproponować coś wyborcom KE

Ryszard Czarnecki, który jednak wywalczył ponowny mandat do europarlamentu, zdradził, że PiS przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi przygotowuje ofertę dla zwolenników Kukiz'15, Konfederacji, oraz także dla Koalicji Europejskiej.
Zobacz wideo

Poseł PO Andrzej Halicki oraz europoseł PiS Ryszard Czarnecki dość zgodnie przyznali, że należy zmienić ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego. - Polska ma jedną z najbardziej skomplikowanych ordynacji w całej Unii Europejskiej - mówili.

Pytany o najbliższa przyszłość, w kontekście siedmiopunktowej wygrane PiS, Ryszard Czarnecki, który już może być pewien ponownego mandatu europarlamentarzysty, powiedział, że te wybory to była dopiero pierwsza tura, druga będzie na jesieni.

Czarnecki: Chcemy coś zaproponować wyborcom Kukiz '15, Konfederacji, a także KE

- Zero triumfalizmu. Chcemy dotrzeć do tych wyborców którzy nic nie dostali, nie głosowali. Chcemy coś zaproponować wyborcom Kukiz '15, Konfederacji, ale także tym, którzy swój głos oddali na Koalicję Europejską. Ten przepływ elektoratu jest minimalny, ale im też coś będziemy chcieli zaproponować - powiedział Ryszard Czarnecki.  Przyznał, że o wysokiej wygranej PiS w dużej mierze zdecydowała bardzo wysoka frekwencja wyborcza - 45.42. Jak policzył sam Czarnecki, lepsza niż w 12 krajach UE. 

Zobacz wideo
Więcej o: