Wyniki wyborów do europarlamentu. W Gdańsku Magdalena Adamowicz powiodła KE do zwycięstwa

Państwowa Komisja Wyborcza wciąż liczy głosy, jednak znamy już oficjalne wyniki wyborów do europarlamentu z Gdańska. Kto wygrał w stolicy województwa pomorskiego?
Zobacz wideo

W Gdańsku zdecydowanie wygrała Koalicja Europejska - formacja polityczna, której liderem jest Grzegorz Schetyna uzyskała tam aż 60,29 proc. głosów. Drugie miejsce w stolicy województwa pomorskiego zajęło Prawo i Sprawiedliwość z 26,53 proc. głosów na koncie. Trzeci wynik należy do Wiosny Roberta Biedronia - najmłodsze z polskich ugrupowań otrzymało w Gdańsku 4,90 proc. głosów.

Wyniki wyborów do Europarlamentu. Gdańsk bastionem Koalicji Europejskiej

Dalsze wyniki w wyborach do Europarlamentu w Gdańsku należą do: Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy (4,09 proc.), partii Kukiz'15 (2,24 proc.), Lewicy Razem (1,00 proc.) oraz komitetu wyborczego Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski (0,94 proc.).

Politykami, na których zagłosowało najwięcej gdańszczan są:

 • Magdalena Adamowicz (Koalicja Europejska) - 50 513 głosów
 • Janusz Lewandowski (Koalicja Europejska) - 34 489 głosów
 • Jarosław Wałęsa (Koalicja Europejska) - 29 153 głosów
 • Anna Fotyga (Prawo i Sprawiedliwość) - 28 257 głosów
 • Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość) - 19 090 głosów
Więcej o:
Komentarze (100)
Wyniki wyborów do europarlamentu. W Gdańsku Magdalena Adamowicz powiodła KE do zwycięstwa
Zaloguj się
 • sector23

  Oceniono 33 razy 21

  PiS narobił juz w Gdańsku i całym Trójmieście juz tyle złego, że na głosy uczciwych i inteligentnych mieszkańców nie ma co liczyć.

 • hatteras

  Oceniono 30 razy 18

  Gdansk udowodnil ,ze jest w Europie.

 • kuma1

  Oceniono 18 razy 14

  PIS wygrał ale Polska poniosła sromotną klęskę na każdym polu. !!!!!

 • ewulka987

  Oceniono 21 razy 13

  Pisowskie trolle przyczepiliście się by hejtować Adamowiczów , a nie przeszkadza wam ,że Morawiecki na słupy zgromadził wielomilionowy majątek, uwłaszczył się na majątku III RP, wchodził w "dziwne związki biznesowe "z duchowieństwem ( mianował generałem na emeryturze proboszcza ,który sprzedał mu okazyjnie odebraną gminie ziemię), sprzedawał w swoim banku kredyty we frankach. No ,ale PISIE szczekacze widzą źdźbło w oku ludzi z opozycji a nie widzą belki w oku swoich i dewelopera SREBRNEJ.

 • maxym9

  Oceniono 20 razy 12

  Też nie byłem za tą kandydaturą, ale jak dowiedziałem się o jej kwalifikacjach i niezłych osiągnięciach zmieniłem zdanie. Bije na głowę te wszystkie pisiorskie "zasłużone" działaczki razem wzięte

 • filosem

  Oceniono 20 razy 10

  Odczepcie się od Adamowicz. Ciekawe jak większość z tu komentujących poprowadzilaby swoje życie po takiej tragedii jaka ja spotkała. Gdybyście hipokryci mieli okazje lepiej żyć i się rozwijać zawodowo tez byście tak zrobili. Ale w większości nic nie znaczycie i wylewa się z was zawiść. Zwykła bezinteresowna ludzka zawiść.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 6 razy 6

  to dlatego nie potrafię w moim otoczeniu znaleźć kogokolwiek kto glosowałby na PiS...
  niestety to buraki z zadupia i przekupieni emeryci, wybierają całej Polsce rzad

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX