Komentarze (176)
Wybory do europarlamentu 2019. Dlaczego Koalicja Europejska przegrała? Winna Wiosna Roberta Biedronia i głosy z prowincji
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ktos2014

  Oceniono 7 razy 5

  No cóż emeryci nie zawsze kumają o co chodzi jeden zapytał wprost dziennikarza a która partia daje tą 13 emeryturę ? to na nią - jednym słowem ten marny grosz skusił wielu.
  Słaby wynik na prowincji - najwięcej obiboków i pasożytów niestety tam mieszka

 • karlit

  Oceniono 9 razy 5

  Panu redaktorowi podręcznik do matematyki proponuję. Jeśli jedna trzecia wyborców Wiosny to dawny elektorat PO, bez Biedronia Koalicja miałaby niecałe 2% głosów więcej. PiS nadal wygrałby ponad pięcioprocentową przewagą.
  Może już czas przestać szczuć?

 • junk92508

  Oceniono 9 razy 5

  Problemem KE nie jest Wiosna tylko PiS.

  Nawet z Wiosną w składzie mieliby mniej niż PiS...

 • dioskorides

  Oceniono 10 razy 4

  Taaaa Wiosna, a może przypomnijcie sobie jak Schetyna wyskoczył z Nowacką jak Wiosna zaczynała z podpisami na temat religii w szkołach, a potem jak się "zdystansował" od wypowiedzi Jażdżewskiego. Cały czas PO próbowało umizgiwać się do wyborców prawicowych, pamiętam jak Schetyna udzielał wywiadu że czas na powrót platformy do korzeni narodowych i chrześcijańskich. Olali wyborców lewicowych a próbowali ugrać na prawicy. teraz nagle że Wiosna zabiera.

 • jan_kowal_zyg

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekawe czy Biedroń zrezygnuje z mandatu? czy wyjedzie ze Śmiszkiem do Brukseli ?

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 8 razy 4

  no, tak przegrana KE to wina Wiosny!
  retoryka pisowska!
  niech wrescie zrozumie PO ze nie tedy droga!

 • sebione11

  Oceniono 12 razy 4

  KE przegrala przez Grzesia, dopuki Grzes bedzie przy sterze doputy PiS bedzie wygrywal. Nikt kto chce zyc w nowoczesnym panstwie nie zaglosuje na PO. Osiem lat udowodnilo ze nie sa wstanie zapewnic nic poza ciepla woda. Na szpitale i szkolnictwo nie bylo kasy, ale 19mld zl dla KK bylo.

 • pjan66

  Oceniono 7 razy 3

  Widać jak publicystyczne zacietrzewienie rozum odbiera. Wiosna zdobyła 6% głosów, a 35% jej wyborców stanowili dawniej głosujący na PO czyli zabrała im 2%. Róznica między PiS a KE wyniosła natomiast 9%. Jakim więc zgrożeniem dla KE jest Wiosna? Nie wiadomo też, czy gdyby nie było Wiosny owe 2% zagłosowałoby na KE. Co więcej antypis zdobył dzięki Wiośnie dodatkowe 4% głosów.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 11 razy 3

  USUNIĘTO KOMENTARZ-moje wezwanie do zaprzestania szczucia na Robercika bo się komuś to bardzo nie podobało. Mimo że przed chwilą miało głosów 12 i 12+ a pod tym zaczęły się minusowane odpowiedzi trolli! I tak pisslamskie trolle wypowiadające się ponizej nie zostały usunięte, nie usunięto innych trolli z forum a jak komentarz nie po linii aktualnego artykuł to się usuwa!

  PROSZĘ PRZESTAĆ SZCZUĆ NA ROBERCIKA! KE wcale nie miałaby więcej głosów, bo istnieją osby, które nie chca pisiora Schetyny, siedzącego w PO, nie zgadzają sie na jego krzywe uśmieszki i KE nie dostała głosów dlatego też, że zniszczył Schetyna do spółki z Myszką Agresorką i Petru Nowoczesną! Nowoczesna przez pójście do KE straciła mój głos, więc wcale KE nie dostałaby mojego głosu, gdyby Biedroń teraz na początku poszedł do KE też by głosu nie dostał!
  Niestety w PO jest masę pisiorów, są ludzie co byli w pisie a przeszli, są w pisie oby z PO, które do nich przeszli. NIE CHCEMY PO-PISu, chcemy reform i zmian, PO zmian nie zrobi bo nie potrafi. Przegrała nie KE tylko brak opozycji, programu reform i edukacji.
  Jeśli młodzi w takim stopniu poszli głosować na Korwina, który już zapowiedział koalicję z pisslamstwem to na jesieni możecie się spodziewać całkowitej władzy pisslamu, a wredny dziad jadowity może ich sobie przyjąć albo nie w zależności od swojego humoru, bo czuje się już pewniejszy od Boga!

  I dobrze że piss będzie rządził! Suweren-Ciemny Lud, który kupuje nie wie co to jest ekonomia, koniec szczytu koniunkturalnego w gospodarce, który jeszcze Polsce pomaga, nie wie, że Polska jeszcze zyskuje na zwiększeniu zamówień od firm zagranicznych szukających już oszczędności. Ale jak kryzys się zacznie i padną zamówienia, to tego nie uratuje nikt. Jak zacznie się kryzys i ściąganie gotówki do swojego kraju i firm to nikt tak ochoczo nie będzie Polsce pożyczał a już przecież płacimy drogo za pożyczki, a jeśli pożyczą na spekulacyjny procent jak Grecji to nas utopią a nikt nie pomoże, bo Euro nie mamy i Polskę nadal traktują jak kolonię do wydojenia.

  Inflacja kosztowa dopiero się zaczęła, ogromne podwyżki wynikają z lat zaniedbań i braku reform, a dopiero kolejne nadejdą. Firmy i samorządy już dostały ogromne podwyżki cen prądu i niedługo zostaną zmuszone je płacić, a dopiero wtedy przełoży się to na ceny. W firmach powiedzą, koszty nam ogromnie wzrosły i albo zrobią cięcia albo przynajmniej zamrożą podwyżki, a ceny będą szybowały. Na jesieni wygra pisslamstwo i będą uważać że będą już rządzić do końca świata. Nowe rachunki za prąd wiosną suweren dostanie 50-100% wyższe i dopiero poczuje wtedy wzrost cen. Bo wtedy jednocześnie wzrosną ceny pobudzone kosztem wzrostu cen prądu wcześniejszym dla nich. Suweren będzie dopiero wtedy czuł, że go duda szczypie od tego jak po niej dostaje lanie.

 • sunzi15

  Oceniono 5 razy 3

  KE, nowa jako formacja polityczna,
  w bolach porodowych do samego konca,
  uzyskala bardzo dobry wynik.
  Rozliczne afery, w ktore uwiklane jest PiS,
  postepujacy upadek wiarygodnosci i autorytetu Kosciola,
  przy okrzepnieciu i wzmocnieniu KE,
  dalsza praca nad neutralizacja dezinformacji i propagandy PiS i KK
  i uswiadomieniem spoleczenstwa,
  coraz bardziej bedzie osuwal grund pod nogami PiS i KK.
  Czolowi dzialacze PiS, winni przestepstw przeciwko Rzeczypospolitej
  i grabiezy Polski, zarowno z kraju jak i Brukseli
  oraz umoczeni w pedofilie hierarchowie Kosciola
  straca na jesien wladze i skoncza w wiezieniu.

 • kist22

  Oceniono 11 razy 3

  Czerskie szukały na siłę wroga dla PIS w Konfederacji a tu taka wtopa,grzesio jazgotał ,że jak będzie wysoka frekwencja to PIS polegnie a tu na odwrót. Ale stratedzy!!!

 • panbies

  Oceniono 5 razy 3

  A gdzie koalicja była na wsiach?

 • wagabunda

  Oceniono 9 razy 3

  Bo jaśnie oświecony pan Schetyna nadal niczego nie rozumie, wciąż wierząc w swoją moc sprawczą, którą chyba sam sobie wmówił. Przecież pod jego przywództwem PO dołuje ile wlezie a on nadal uważa, że to dzieje się wskutek czynników zewnętrznych, nie zaś z powodu jego nieudacznictwa i zwykłej niewiedzy i nieznajomości polskiego społeczeństwa. No i jak mu wyklarować, żeby wreszcie gość to zrozumiał..?
  Spróbuję tak; na przykładzie województwa kuj-pom, gdzie mieszkam, więc codzienne sprawy tego regionu są mi bardzo bliskie.
  (Tekst niezbyt odkrywczy i porywający, ale jakiś zwolennik PO, który go przeczyta, niech raczej go panu Grzegorzowi pod nos podsunie, bo warto)
  Otóż;
  Panie Schetyna, dlaczego centrala waszej partii w naszym woj znajduje się w Toruniu, a nie w stolicy i największym mieście regionu, w dwukrotnie większej od Torunia Bydgoszczy?
  To ogromny błąd, wręcz podstawowy! Efektem tego jest bowiem totalne rozpasanie i samowola toruńskich działaczy PO, z marszałkiem Całbeckim i tow. Lencem na czele, którzy nieuczciwie (wręcz złodziejsko!) już od wielu lat dokonują rozdziału wszelkich środków finansowych, zarówno wojewódzkich jak i unijnych, faworyzując ten swój bogobojny grajdołek aż do granic zwariowania! To oczywiście dzieje się kosztem całego regionu, wielokrotnie działacze PO z innych miast już się do szefostwa partii na to skarżyli, ale wiecznie z siebie zadowolony pan Schetyna ani razu nie raczył na to zareagować, ani razu!
  Ba, zeszłej jesieni doszło nawet do takiej sytuacji, że toruńscy PO-wcy podczas samorządowej kampanii wyborczej na antenie lokalnego radia pozwalali sobie na określenia Schetyny (swojego własnego szefa!!!) jako tchórza, "ciepłe kluchy" czy nieudacznik (sic!), zupełnie ignorując jego zdanie w kwestii wyboru władz Sejmiku i marszałka. Toruńska centrala PO ograła więc po raz kolejny Bydgoszcz, a teraz - proszę sobie wyobrazić! - jest u nas tak, że stolica regionu Bydgoszcz nie ma w ogóle swoich przedstawicieli w Zarządzie Województwa. Tam jest tylko Toruń i "ochłapy" dla Włocławka.
  Czy coś takiego byłoby w ogóle możliwe w innym województwie? Czy możliwe byłoby to w Gdańsku, w Łodzi czy we Wrocławiu na przykład? Toż to jawna kpina!
  A dlaczego o tym piszę..? Otóż, już od lat przy okazji każdych wyborów krąży w Bydgoszczy oraz w zachodniej części województwa takie hasełko; "głosując na PO, głosujesz na Toruń". Ot, z pozoru bardzo błahe i nawet zabawne, ale to niestety jest w sumie prawdziwe, bo w pełni oddaje naszą rzeczywistość; że jak ktoś w Bydgoszczy i okolicach zagłosuje na kogoś z lokalnych PO-wców, to w efekcie i tak jedynie wzmocni frakcje toruńską, która nadal będzie bezwstydnie okradać z pieniędzy cały region na rzecz Torunia! Stąd zatem bierze się sens tego hasełka, które jest jednak wyznacznikiem dla co najmniej kilkunastu tysięcy bydgoszczan, aby na PO nie głosować!
  Ja osobiście też kiedyś byłem wyborcą PO, ale teraz przerzuciłem swój głos na Wiosnę. Znam z kolei w sumie wielu ludzi, którzy z tej złości i z bezsilności zamiast na PO, jak kiedyś, teraz już głosują na PiS, czyli ich głosy są podwójnie liczone przeciw PO; kto zna zasadę piłkarskiego "meczu za cztery punkty" dobrze wie, o czym piszę.
  A zatem, panie Schetyna, jeśli pan przegoni na cztery wiatry tę toruńską klikę to ma pan szansę odzyskać w Bydgoszczy i w zachodniej części województwa nawet i ze 25-30 tysięcy głosów z powrotem oddanych na PO. Ale warunek jest jeden; na jesienne wybory marszałka Całbeckiego ma nie być na urzędzie! Czas wreszcie na konkretne kroki, naprawdę na miarę chłopa, a nie "ciepłych kluch"!!!!!
  Pisałem na własnym przykładzie, ale podejrzewam, że zapewne w innych województwach też są jakieś rozgrywki, które ludzi od PO odstręczają, choć oczywiście innej natury.
  Tak więc, odwagi panie Schetyna.
  Albo po prostu "zdaj pan wreszcie sprzęt" i wypier*alaj!

 • piskizmiski

  Oceniono 5 razy 3

  co to za problem sfałszować wybory na poziomie serwerów pkw lub transmisji danych? Żaden. Jedna osoba, haslo (nawet nie) wystarczy i kilka gotowych plików do zamiany.

 • pab13

  Oceniono 11 razy 3

  Od lat miałam dość nieudolności popisów, popierania po, by tylko pis nie wygrał. Kilka razy więc zastrajkowałam i zbojkotowałam wybory.
  Czekałam na powiew świeżości, coś innego.
  Wciąż brakuje mi w Polsce partii o ugruntowanych lewicowo/ liberalnych poglądach, ale w kwestiach społecznych, acz powściągliwej w kwestiach ekonomicznych.
  W Anglii, otwarte w kwestiach społecznych są wszystkie partie, zmienia się program gospodarczo- ekonomiczny tylko. I to jest właśnie ten poziom polityki, który w Polsce wciąż jest nieosiągalny, na ten moment, rzecz jasna.
  Moje poparcie otrzymały wiosła, jako szansę, bo postawiłeś Słupsk na nogi i potrafisz sobie zjednać różne opcje ponad podziałami dla dobra sprawy, a nie ma rzeczy istotniejszej niż to właśnie, ale drogi Robercie, w przypadku rzucania kiełbasą wyborczą i rozdawnictwa, mój głos poparcia stracisz.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 6 razy 2

  Durna gazeto! Dlaczego usunęłaś mój komentarz, który był wezwaniem abyście przestali szczuć na Robercika? Bo był niezgodny z linią waszego obecnego szczucia?

 • antropoid

  Oceniono 8 razy 2

  TRZEBA Z TYDZIEŃ poczekać, zanim minie euforyczna sraczka pisich trolli, które zalały forum.

  Jak im przejdzie i trochę ochłoną, to zobaczą, że wobec nędznej frekwencji zwycięstwo pisiorów o mały włos, to nie taka znowu wiktoria :)

 • jael53

  Oceniono 4 razy 2

  W takim razie proszę pomyśleć, jaka jest kondycja ludzi starszych, że tak wybierają. Może to podpowie, gdzie jest problem.

 • albacor

  Oceniono 4 razy 2

  Niedługo zobaczycie; kmioty ze wsi, bezrobole 500+, emeryci itp co sobie zgotowaliście

 • felicjan.dulski

  Oceniono 6 razy 2

  Wiosna otrzymać mogła głosy "lewicy", co nie?
  W 2015 lewica otrzymała ok. 11% głosów.
  Czy wszystkie poszły na PO, to jest na "Koalicję"?
  Nie ma co zwalać na Wiosnę, choć ta zrobiła swych wyborców w konia.
  Ten rower bez kierownicy dalej nie pojedzie.

 • malgojb

  Oceniono 3 razy 1

  No i? Jakby nie było Wiosny to nie oznacza, że ludzie zagłosowaliby na partię mydło-powidło (bo tak ideologicznie wygląda KE), ciężko decydować się na partię, która ma same nędzne hasło - znów zaciskanie pasa, kobiet nie traktują poważnie, do kościoła stosunek mają zabawny (tutaj na kolanach w poglądach, ale znowu pobożni słyszą, że mają z kościoła rezygnować bo księża dali popis - to odpycha zarówno ateistów jak i wierzących), skoro nie ma się wyraźnych poglądów to ktoś z takimi jest alternatywą. Brak opcji to często byłoby po prostu nie pójście do wyborów bo po co jeśli, głosowanie na mniejsze zło to naprawdę idiotyczne hasło.

 • lew131313

  Oceniono 1 raz 1

  KE = PO, PSL, SLD i .N. (Zielonych nie liczę bo to nawet mniej niż plankton)

  Przed jej powstaniem zwolennik PO głosował na PO, jasne. Ale po powstaniu KE powiedział sobie: "to ja teraz zagłosuję na PO w KE, ale summa summarum mój głos wesprze kogoś innego, na przykład z SLD? Brrr...! Nigdy!"
  No i zagłosował na PiS albo został w domu i na wybory nie poszedł w ogóle.

  Zwolennik SLD kiedyś głosował na SLD, jasne. Ale po powstaniu KE powiedział sobie: "to ja teraz zagłosuję na SLD w KE, ale suma summarum mój głos wesprze kogoś innego, na przykład z PO? Brrr...! Nigdy!"
  No i zagłosował na Wiosnę albo został w domu i na wybory nie poszedł w ogóle.

  Zwolennik PSL kiedyś głosował na PSL, jasne. Ale po powstaniu KE powiedział sobie: "to ja teraz zagłosuję na PSL w KE, ale suma summarum mój głos wesprze kogoś innego, na przykład z SLD?
  Brrr..! Nigdy!
  No i zagłosował na PiS albo został w domu i na wybory nie poszedł w ogóle.

  Zwolennik .N kiedyś głosował na .N, jasne. A po powstaniu KE... i tak zagłosował na KE, bo innego wyjścia i tak nie miał, bo tej Nowoczesnej tak de facto już w ogóle nie ma. To raptem g...o w przeręblu. W niej pozostała już chyba tylko wciąż z siebie zadowolona Lubnauer.

  A do pana Schetyny miałbym takie przesłanie; kto panu wmówił, że w dzisiejszej Polsce 2+2=4?
  Nieprawda! Dziś jest inaczej - 2 dodać dwa równa się co najwyżej 3,5.
  Bo było tak; przed powstaniem KE wasze partie miały w sondażach średnio; PO-28%, PSL-8%,
  SLD-5%, .N-3%, Ufoludki nic.
  Czyli 28 + 8 + 5 + 3 miało się równać co najmniej 44%.
  A jak jest w rzeczywistości..?
  Czy ktoś mnie (wyborcę SLD) pytał czy się zgadzam bratać z kombinatorami i z oszustami z PO? Nawet przeciwko PiS? Nie, zrobiliście to poza moimi plecami, a ja PSL nie trawię!!!! Więc zostałem w domu.

 • Jan Nowak

  Oceniono 5 razy 1

  888 zł łapówki zrobiło robotę. Pozamiata w...

 • pachikun

  Oceniono 5 razy 1

  Wierutna bzdura! KE to zbieranina ludzi o sprzecznych pogladach od chadekow czyli PO po ludzi lewicy laczy ich jeden cel, obalenia PIS, co oznacza, ze jak go obala to sie momentalnie rozpadna. Wiosna, natomiast to partia ludzi mlodych a nie starych wyjadaczy partyjnych, ktorzy juz kiedys rzadzili a teraz robia do nas oko bysmy dali im ponownie szanse to sie poprawia, Wiosna ma wizje i program i jest zwarta partia jesli chodzi o poglady. dzieki Wiosnie wiecej ludzi glosowalo przeciw PIS-owi bo w tym kraju jest cala rzesza ludzi, ktorzy sa przeciw PIS-owi ale nie maja krzty zaufania do PO i ich przystawek po 8 latach nieudolnych rzadow Donalda Tuska. Obudzcie sie wrescie. Nastepna runda bedzie to zwarcie Kosciol Kat. ktorego reprezentuje PIS reszta kraju. Jak wygra Kosciol jest pozamiatane.

 • zegrz

  Oceniono 5 razy 1

  Biedroń nikomu nic nie "podebrał". Ci co głosowali na "Wiosnę" na PO czy jej koalicję i tak by nie oddali głosu.
  W polityce 2+2+2 częściej równa się 5 niż 6. Ci co przyszli z PSL czy SLD odepchnęli wyborców którzy nie chcą być z takimi partiami identyfikowani.

 • mscan

  Oceniono 7 razy 1

  KE była w tych wyborach najbardziej bezbarwną formacją. Chyba przez różnorodność partii wchodzących w jej skład nie byli w stanie jasno określić swojego programu i swoich poglądów. W debatach nie odpowiadali konkretnie na pytania, tylko wili się i kluczyli. Na stronie "latarnikwyborczy.pl" tylko oni nie podali swoich odpowiedzi, przez co nie można było zestawić swoich poglądów z poglądami tej opcji. Jesienią PiS ponad 50% głosów. Przez bezbarwność opozycji.

 • coalesce

  Oceniono 3 razy 1

  >> Koalicja Europejska w teorii powinna mieć łatwiej niż PiS - w skład tego przedwyborczego frontu weszły przecież Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Nowoczesna i Zieloni

  Ale to wcale tak nie działa- np. ja na samo SLD bym zagłosował, a na SLD w KE nie zagłosowałem.

 • simr1979

  Oceniono 9 razy 1

  Prawie 40% młodych wyborców to faszyści - wspaniałe pokolenie, nie ma co gadać!

 • bkgazeta

  Oceniono 4 razy 0

  największym wrogiem KE jest Schetyna!!! Kiedy wreszcie dojdzie to do świadomości wszystkich !!!

 • jo81

  Oceniono 4 razy 0

  Wiosna nie jest wrogiem KE, nikt kto zagłosował na wiosnę nie głosowałby na KE. Gdyby wiosny nie bylo ci wyborcy zostali by w domu.

 • r1234_76

  Oceniono 4 razy 0

  Blah blah blah. Koalicja była tak szeroka, że nie była w stanie uzgodnić wspólnych odpowiedzi na konkretne pytania od Latarnika Wyborczego.

  No i jak miała osiągnąć dobry wynik na prowincji, skoro od jej popleczników aż ziało jadem i pogardą wobec tych kr*tynów i d*bili z prowincji - dziwne, że tak potraktowani ludzie zagłosowali na kogoś innego?

 • kgbltd

  Oceniono 6 razy 0

  trudno wygrać ugrupowaniu który nie ma programu a jedynym hasłem jest przekaz negatywny o pis

 • pol733

  Oceniono 10 razy 0

  Największym wrogiem KE są tzw. twarze tejże koalicji czyli miernoty intelektualne w osobach Schetyny, Grabca, Neumana, że o Kierwińskim nie wspomnę.

 • gprzybyszbeauty

  Oceniono 5 razy -1

  Największym wrogiem koalicji jest ona sama, a szczególnie partia wodzowska trzymająca się twardo w rozkroku i jej przewodniczący, który nie chce zejść ze sceny. Platforma od lat ignorowała problemy społeczne, zaniedbywała wyrównywanie szans rozwojowych, upokarzała swoimi zaniedbaniami ludzi na słabszej pozycji społecznej. Koniecznie musieli przypodobać się wpływowym hierarchom, którym prawa kobiet, dobro dzieci i godne życie niepełnosprawnych i innych wykluczonych do władzy nie jest potrzebne, bo od biednych kasy nie ma. Przegrywacie platformersi, bo nie obchodzi Was los ludzi wykluczonych. Nie można ciągle głosować na mniejsze zło. Media niepubliczne sprzyjające obecnej opozycji też nieszczególnie trzymają stronę słabszych i dzięki temu wygrał wiadomo kto. To nie Biedroń jest winny. Gdyby nie było Biedronia wynik ostateczny byłby podobny, bo jego wyborcy nie głosowaliby wcale. Trzeba było budować na wsiach i w małych miejscowościach świetlice, kluby dla wszystkich, żeby było ich tyle co kościołów, organizować tam imprezy kulturalne i informacyjne, przekazywać aktualną wiedzę i może wtedy ludzie przestaliby wierzyć w bzdury i zaczęli samodzielnie myśleć. Jeśli ktoś jest skazany na informacje od Rydzyka i Kościoła, to nie jego wina, że wybiera tak właśnie. Platformo nie zwalczałaś też nienawiści, szanowne media nie pisowskie -u was też gardzący prawami człowieka zbyt często się wypowiadali. Na kolejną klęskę zapracowaliście sobie sami, róbcie tak dalej, a jesienią też przegracie. Powodzenia.

 • pralkapierze

  Oceniono 7 razy -1

  Do czasu kiedy opozycja, w szerokim tego słowa znaczeniu, nie zrozumie że dla przeciętnego obywatela wstawanie z kolan nie dotyczy polityki zagranicznej ale jego samego to PiS będzie wygrywało wybory.
  Nikogo nie obchodzi Konstytucja, aborcja, sądy, trybunaly, prawa mniejszości itp itd kiedy jest ryzyko, że nowa władza odbierze dodatki. Bo realnym problemem, który PiS rozwiązuje jest brak pieniędzy na wyprawkę, brak pieniędzy kiedy wnuk planuje ślub a nie ma co się do koperty włożyć. Kogo obchodzi reforma edukacji kiedy nie ma się na książki, kogo obchodzi prawo do aborcji kiedy nie ma się na leki albo prywatną wizytę u lekarza?
  Ideałami, hasłami nie spełni się marzeń dziecka a realnymi pieniędzmi od rządu.
  Platforma jest kojarzona jako partia elit, więc jak ma się z nimi utożsamić Kowalski jeśli to od PiS dostał szansę na wakacje dla dziecka?
  Nawet jeśli ktoś buntuje się przeciwko działaniom PiSu to w prostej logice nie zagrozi ono egzystencji ale odbiór pieniędzy już tak.

 • kac

  Oceniono 9 razy -1

  Ja bym to napisał inaczej. Największym sprzymierzeńcem PiS jest Wiosna.
  Lewactwo zagwarantowało PiS samodzielną władzę w tej kadencji,
  wygląda na to, że zagwarantuje ja dla PiS również najbliższą jesienią.
  Niech jeszcze bardziej promują tęczozę a PiS nie będzie musiał łamać konstytucji, sam ją zmieni.
  Dopiero wtedy będzie wrzask lewactwa, jak się pewnego dnia obudzą z totalną ochroną życia od poczęcia.... tyle że wtedy na wrzask będzie już za późno...

 • kist22

  Oceniono 5 razy -1

  Halicki uzyskał w wyborach 4 124 głosów- chłopina chyba kandydował na wójta w Pierdziszewie i zapewne też tam by przegrał - z czym do ludzi?

 • vanad48

  Oceniono 7 razy -1

  Drodzy rodacy tak naprawdę nic się nie stało....a nawet stało się dobrze...wybory do PE wyborami...ale najważniejsza będzie jesień...i tu dobra wiadomość
  PiS i jego watażka wystrzelali się z wszystkiego;
  1. nic więcej obiecać nie mogą bo
  2. już teraz brak pieniędzy na rozdawnictwo
  3. PiS wydał już chyba całą dotację.....wiem...wezmą z naszych portfeli, ale to warto śledzić
  3. wyzbyli się wszystkich nazwisk, na które wsiowy i małomiasteczkowy suweren, dla którego tylko własny tyłek jest ważny, głosuje.
  Tak, tak ludzie głosują na znane!!!!! nazwiska w partii, więc na kogo głosować mają jesienią????
  4. coraz bardziej rozkręcają się mikrowojny w PiS owskich "elitach", Ziobro-Morawiecki chociażby..
  5. już nie długo zaczną wychodzić nowe afery...chociażby z Morawieckim
  6. jeśli ten egocentryk i narcyz, Biedroń pójdzie po rozum do głowy...przyłączy się do KE...sam nie ma żadnych szans - wiosna to efemeryda
  A więc, w jesieni dokopiemy tym putinowskim agencikom i pożytecznym idiotom

 • komentator.81

  Oceniono 9 razy -1

  Jaką wartość mają te sondaże ipsos szczegółowe skoro w podstawowym sporo się pomylili??

 • tornemorgren

  Oceniono 6 razy -2

  Wiosna ma to do siebie, że kończy się w czerwcu. I choćbyście nie wiem co pisali, nic tego nie zmieni. WYDMUSZKA. Popłuczyny po palikotowcach, nawet niezbyt zgrabnie kryte, mowa trawa, wyimaginowane problemy i antyklerykalizm. Do tego jeszcze posłanka Joanna od psów.
  Pisanie, że ta menażeria może kogokolwiek zaskoczyć albo mu zagrozić to kpina. Wystarczy przypomnieć sobie pożal się Boże , debatę i występ niejakiego Śmieszka. Śmieszek na salce.

 • lew131313

  Oceniono 8 razy -2

  KE = PO, PSL, SLD i .N. (Zielonych nie liczę bo to nawet mniej niż plankton)
  Przed jej powstaniem zwolennik PO głosował na PO, jasne. Ale po powstaniu KE powiedział sobie: "to ja teraz zagłosuję na PO w KE, ale summa summarum mój głos wesprze kogoś innego, na przykład z SLD? Brrr...! Nigdy!"
  No i zagłosował na PiS albo został w domu i na wybory nie poszedł w ogóle.

  Zwolennik SLD kiedyś głosował na SLD, jasne. Ale po powstaniu KE powiedział sobie: "to ja teraz zagłosuję na SLD w KE, ale suma summarum mój głos wesprze kogoś innego, na przykład z PO? Brrr...! Nigdy!"
  No i zagłosował na Wiosnę albo został w domu i na wybory nie poszedł w ogóle.

  Zwolennik PSL kiedyś głosował na PSL, jasne. Ale po powstaniu KE powiedział sobie: "to ja teraz zagłosuję na PSL w KE, ale suma summarum mój głos wesprze kogoś innego, na przykład z SLD?
  Brrr..! Nigdy!
  No i zagłosował na PiS albo został w domu i na wybory nie poszedł w ogóle.

  Zwolennik .N kiedyś głosował na .N, jasne. A po powstaniu KE... i tak zagłosował na KE, bo innego wyjścia i tak nie miał, bo tej Nowoczesnej tak de facto już w ogóle nie ma. To raptem g...o w przeręblu. W niej pozostała już chyba tylko wciąż z siebie zadowolona Lubnauer.

  A do pana Schetyny miałbym takie przesłanie; kto panu wmówił, że w dzisiejszej Polsce 2+2=4?
  Nieprawda! Dziś jest inaczej - 2 dodać dwa równa się co najwyżej 3,5.
  Bo było tak; przed powstaniem KE wasze partie miały w sondażach średnio; PO-28%, PSL-8%,
  SLD-5%, .N-3%, Ufoludki nic.
  Czyli 28 + 8 + 5 + 3 miało się równać co najmniej 44%.
  A jak jest w rzeczywistości..?
  Czy ktoś mnie (wyborcę SLD) pytał czy się zgadzam bratać z kombinatorami i z oszustami z PO? Nawet przeciwko PiS? Nie, zrobiliście to poza moimi plecami, a ja PSL nie trawię!!!! Więc zostałem w domu.

 • tekameka

  Oceniono 8 razy -2

  trza wysłać Szrekowi czekoladki

 • 12zibi12

  Oceniono 3 razy -3

  Największym wrogiem WIOSNY jest nie PiS, a KE .

 • wusu

  Oceniono 7 razy -3

  magdalenkowcy! Schetyne musicie wyrzucic bo zrobi wam jesien sredniowiecza, to nieudacznik, trzyma sie stolka szefa a sie nie nadaje,

 • buran2

  Oceniono 5 razy -3

  Dziwne. A partia lato? Kto na nią zagłosował?
  Na gomulke wszyscy...na Gierka, tylko połowa.
  Cholera jasna.

 • proteusz33

  Oceniono 11 razy -3

  Wielgus przegrała.Pieski w schronisku będą głodne

 • mietekkowalski

  Oceniono 13 razy -3

  Popatrzcie sobie na liderów opozycji (zaczynając od najważniejszych): Donald Tusk - głowa w piasek (dlaczego nawet nie pogratulował zwycięzcy, przecież to takie małostkowe?) / Grzegorz Schetyna - cieszy się z drugiego miejsca i uważa to za zwycięstwo. Czy to znaczy, że na jesień idzie po pewne drugie miejsce? / Robert Biedroń - cieszy się jak dziecko, że partia otrzymała 6%! Czy może po prostu cieszy się, że sam dostał się do Brukseli i resztę ma w d...? No i ten zlepek przystawek Platformy, czyli Czarzasty (kojarzy mi się tylko z starym, betonowym SLD), Kosiniak-Kamysz (charyzma skarpety rzuconej pod tapczan)... PiS nie ma z kim przegrać.

 • doni72

  Oceniono 4 razy -4

  Pisalem ze Biedron robi dla PiS i sprawdza sie.Ideologie i zabarwienie populizmu maja tylko znaczenie dla wyborcy,a nie dla obranego kursu polityki.Biedronia sponsorzy i prowadzacy PiS wypchneli w nurt polityki w odpowiednim momencie i rozegrali to perfekcyjnie.Ta "wiosna" moze przyczynic sie do szarej i szorstkiej jesieni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX