Schetyna tłumaczy się z przegranej i mówi, że nie pogratuluje Kaczyńskiemu. "Nie mam numeru telefonu"

- Mobilizacja i konsolidacja opozycji to jest to, co może zatrzymać to pisowskie szaleństwo - mówił Grzegorz Schetyna o przegranych przez Koalicję Europejską wyborach do europarlamentu. Dodał, że PO nie potrzebuje zmiany lidera, a on sam nie zadzwoni do Jarosława Kaczyńskiego z gratulacjami, bo nie ma do niego numeru telefonu.

Lider PO Grzegorz Schetyna w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 skomentował przegraną Koalicji Europejskiej w wyborach do parlamentu europejskiego. Z najnowszych danych PKW na podstawie danych z 99,31 procent komisji obwodowych wynika, że PiS zdobyło 45,56 procent, pokonując Koalicję Europejską z przewagą ponad 7 punktów procentowych.

Schetyna o wyniku KE: Lepiej się wygrywa niż przegrywa

Schetyna zapytany o smak porażki po przegranych wyborach odpowiedział, że "lepiej się wygrywa niż przegrywa". Jak dodał, wynik Koalicji Europejskiej nie jest klęską, ale trzeba z niego wyciągnąć wnioski.

Mobilizacja i konsolidacja opozycji to jest to, co może zatrzymać to pisowskie szaleństwo. Nie ma alternatywy niż to, co udało nam się zrobić, czyli zjednoczyć opozycję. Trzeba rozszerzyć tę formulę, trzeba znaleźć wspólny program, trzeba trafić tam gdzie przegraliśmy i to jest dzisiaj wyzwanie dla nas
To będzie walka o wszystko, w październiku się rozstrzygnie los Polski na dekady. Jeśli nie będziemy w zjednoczeniu, to po prostu przegramy

- mówił Schetyna, przyznając, że Prawu i Sprawiedliwości udało się skuteczniej zmobilizować swój elektorat do pójścia na wybory. - Oni po prostu zameldowali się w stu procentach przy urnach - przyznał. Na pytanie, czy ma pomysł na pokonanie PiS-u w jesiennych wyborach, powiedział: - Pomysł jest, tylko trzeba go dobrze znaleźć i wiedzieć, z kim szukać. 

Schetyna pogratuluje Kaczyńskiemu? "Nie mam jego numeru telefonu"

Grzegorz Schetyna powiedział też, że szans na zwycięstwo i pokonanie PiS-u upatruje w wyborach do Senatu. - Uważam, że Senat będzie absolutnie kluczowy, tam jest możliwa bardzo szeroka koalicja antypisowska i to będzie klucz do tego, żeby jednak mieć wpływ na proces legislacyjny i na wyborcze zwycięstwo - powiedział.

Na pytanie, czy przegrana Koalicji Europejskiej może świadczyć o konieczności zmiany lidera Platformy Obywatelskiej (którym obecnie jest on sam), Schetyna odparł, że ma zupełnie inne zdanie. - Koniec jesieni to jest czas końca kadencji, gdybyśmy dziś weszli w wybory wewnątrz kampanii to by była absurdalna sytuacja, to w ogóle nie wchodzi w grę - powiedział.

Zapytany, czy zamierza pogratulować Jarosławowi Kaczyńskiemu wygranej odpowiedział, że nie zdecyduje się na osobiste gratulacje, ale "jeśli będą oficjalne wyniki, to być może zadzwoni do kogoś z PiS-u".

- Nie mam telefonu do Jarosława Kaczyńskiego. Jeżeli wprowadzalibyśmy takie standardy [dzwonienia do wygranych - red.] to Jarosław Kaczyński by dzwonił do Donalda Tuska przez te osiem razy. Nie pamiętam tych telefonów, pamiętam za to telefon Donalda Tuska do Lecha Kaczyńskiego w 2005 roku - dodał.

Więcej o:
Komentarze (239)
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Schetyna tłumaczy się z przegranej i mówi, że nie pogratuluje Kaczyńskiemu. "Nie mam numeru telefonu"
Zaloguj się
 • jojne.klajnszwanc

  Oceniono 66 razy 54

  PO nie potrzebuje zmiany lidera. Kaczyński jest bardzo wdzięczny.

 • mondrian4

  Oceniono 36 razy 30

  U mnie w małym prowincjonalnym powiatowym miasteczku w ramach kampanii przyjechał Rosati czyli kawiorowa lewica. Nie wiem o czym ten człowiek miał tu dyskutować? O problemach swojej córki znanych z Plotka? słowem - PO kompletnie nie walczy o prowincję i dlatego przegrywa. Tutaj ludzie nie potrzebują już orlików i nowych hal do koszykówki. Chca ludzkich emerytur i bepieczeństwa na starosć. jak PO tgo nie zrozumie to nigdy nie wygra

 • el.pistolero

  Oceniono 43 razy 23

  Shrek, czeka aż mu Kaczyński pogratuluje, bo przecież zdaniem Shreka, to KE jest moralnym zwycięzcą :)) W poprzednich wyborach do PE, sama Platforma miała 19 mandatów. Teraz cała ferajna złożona z wielu partii zdobyła zaledwie 22 mandaty; z czego prawie 1/4 zgarnęły stare komuchy z SLD. Podsumowując, Platforma jako samodzielna partia jest największym przegranym wczorajszych wyborów.

 • cezaryk

  Oceniono 31 razy 21

  Schetyna to jedna z bardziej antypatycznych twarzy. Przy całym moim popieraniu większości poglądów.

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 25 razy 13

  "Genialny" strateg, zapewnił ciepłe posady komuchom będzie w co walić ma jesieni ...

 • 66kropek

  Oceniono 22 razy 12

  Proponuje KE czy tam PO aby przed wyborami parlamentarnymi zaprosili Timmermansa z opowieścią o wykorzystywaniu seksualnym w dzieciństwie. Mógłby napomknąć ,że działo się to w kościele katolickim w Polsce. Aha i koniecznie zróbcie jeszcze jeden happening z waginą w procesji. Polacy to uwielbiają.

 • 31.februarius

  Oceniono 27 razy 11

  Niech Shrek idzie, bo na Shreka,
  już na jesień KLĘSKA czeka!

 • ja_prostak

  Oceniono 22 razy 10

  Niech wykupi stronę w GW i podziękuje

 • rmr190

  Oceniono 19 razy 9

  Ja jestem dozgonnym fanem Grzesia Schetyny ! Mam nadzieje ze bedzie liderem az do samego konca.....PO a nawet dzien dluzej !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX